• 021-77869979
  • سفارش طرح توجیهی : 09120085240
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 24/7

طرح توجیهی فرآوری سیب زمینی و تولید و بسته بندی پودر سیب زمینی

(1 vote, average 5 out of 5)

Potato Powder

جهت آشنایی با طرح توجیهی فرآوری سیب زمینی و تولید و بسته بندی پودر سیب زمینی ، این صفحه را مطالعه نمایید . پودر سیب زمینی ازجمله فرآورده های سیب زمینی می باشد ، که رطوبت ان به 5 درصد کاهش یافته و از آن در تولید پودر سوخاری ، تولید اسنک ، تولید سوسیس ، تولید همبرگر ، تولید غذا های آماده ، تولید الویه ، افزایش غلظت انواع کنسرو ها ، بهبود دهنده خمیر نان و ... استفاده می شود .

معرفی طرح توجیهی فرآوری سیب زمینی و تولید و بسته بندی پودر سیب زمینی :

خشک کردن محصولات غذایی ازجمله روش های بسیار قدیمی برای فراوری و نگهداری مواد غذایی می باشد . در فرایند خشک کردن با استفاده از حرارت بخش بسیار زیادی از آب موجود در مواد غذایی کاهش می یابد و بدین طریق حجم مواد غذایی کمتر شده و همچنین امکان فاسد شدن و انجام واکنش های شیمیایی و آنزیمی در این مواد کاهش پیدا می کند .
سیب زمینی نیز ازجمله محصولات غذایی پرکاربرد در کشور ما بوده و حاوی نشاسته و بتاکاروتن می باشد . پودر سیب زمینی ازجمله محصولات پرمصرف در صنایع غذایی بوده و از آن در تولید پودر سوخاری ، تولید اسنک ، تولید سوسیس ، تولید همبرگر ، تولید غذا های آماده ، تولید الویه ، افزایش غلظت انواع کنسرو ها ، بهبود دهنده خمیر نان و ... استفاده می شود .

مزایای اجرای طرح توجیهی فرآوری سیب زمینی و تولید و بسته بندی پودر سیب زمینی ، به شرح زیر می باشد :

میزان ضایعات سیب زمینی در کشور ما ایران بین 1020 تا 1257 تن در سال می باشد ، که حدود 90 درصد این تلفات مربوط به شرایط نگهداری و بسته بندی نامناسب سیب زمینی و همچنین نبود انبار کافی برای ذخیره سیب زمینی می باشد . بنابراین احداث واحد های فراوری سیب زمینی جهت کاهش تلفات سیب زمینی بسیار پراهمیت می باشد . از طرفی با تبدیل سیب زمینی به پودر سیب زمینی ، امکان حمل و نقل این محصول آسانتر شده ، کاربرد های بیشتر و جدید تری از این محصول شده و همچنین به فضای کمتری برای ذخیره و انبار کردن محصول لازم است .
لازم به ذکر می باشد که بیشترین سیب زمینی مورد نیاز کشور ما در استان های اردبیل ، همدان ، کردستان ، آذربایجان شرقی و فارس کشت می شود .

فرایند تولید پودر سیب زمینی ، جهت اجرای طرح توجیهی فرآوری سیب زمینی و تولید و بسته بندی پودر سیب زمینی ، به شرح زیر می باشد :

در مرحله اول درصد رطوبت سیب زمینی ها را اندازه گیری کرده ، سپس با استفاده از دستگاه پوست گیر سایشی ، پوست سیب زمینی ها گرفته شده و جهت جلوگیری از تغییر رنگ ، آن ها را درون آب غوطه ور می نمایند .
در مرحله دوم ، با استفاده از دستگاه خرد کن ، سیب زمینی های پوست گیری شده را خرد نموده و برای چند دقیقه آن ها را داخل آب داغ با دمای 95 درجه سانتی گراد قرار می دهند ، بدین طریق سیب زمینی ها آنزیم بری خواهند شد .
در مرحله سوم ، پس از آبکشی سیب زمینی ها ، برای مدتی آن ها را نگهداری می کنند تا آب سطحی موجود در آن ها تبخیر گردد ، پس از این کار سیب زمینی ها را پخته و آسیاب می نمایند .
در مرحله چهارم ، با استفاده از آون هوای داغ و اسپری درایر ماکرویو سیب زمینی ها را خشک می نمایند . عملیات خشک کردن تا زمانی ادامه می یابد که رطوبت پودر به 5 درصد برسد ، در طول این مدت برای رسیدن حرارت یکنواخت به تمام مواد ، نمونه ها زیر و رو خواهند شد .
در مرحله آخر نیز محصول تولید شده را در بسته بندی هایی از جنس پلی اتیلن بسته بندی می نمایند .

تجهیزات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی فرآوری سیب زمینی و تولید و بسته بندی پودر سیب زمینی ، عبارتند از :

• دستگاه سورتینگ
• آسیاب
• دستگاه پوست گیر سایشی
• دستگاه خرد کن
• آون هوای داغ
• اسپری درایر ماکرویو
• دستگاه بسته بندی

دانلود فایل طرح توجیهی تیپ تولید پودر سیب زمینی سال 93

مطالب مرتبط :

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بسته بندی پودر سیر و سیب زمینی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید چیپس میوه و چیپس سیب زمینی

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

:: جهت عضویت در سایت کلیک نمایید .

:: جهت ورود به سایت کلیک نمایید .

 در صورتی که نیاز به طرح توجیهی و امکان سنجی فرآوری سیب زمینی و تولید و بسته بندی پودر سیب زمینی ، برای ارائه به بانک یا اخذ مجوز دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید .


آخرین مقالات کارآفرینی

© 2023 کلیه حقوق این وبسایت محفوظ میباشد.
Articles
Categories