• 021-77869979
  • سفارش طرح توجیهی : 09120085240
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 24/7

طرح توجیهی پودر لاکتوز سال 1400 (PDF و Word)(کامفار و مشاوره)

طرح توجیهی پودر لاکتوز ( کاملا به روز + کامفار )

جهت تهیه مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید پودر لاکتوز از آب پنیر و شیر ، با اطلاعات کاملا به روز برای سال 1400 با فرمت Word و PDF ، جهت اخذ مجوز و یا ارائه به بانک ، با گزارش نرم افزار کامفار ، این مطلب را مطالعه نموده و در پایان با ما تماس بگیرید . ضمنا در صورت تمایل میتوانید طرح توجیهی تیپ تولید پودر لاکتوز را با آپدیت سال 97 ، صرفا جهت مطالعات اولیه ، از انتهای همین صفحه دریافت نمایید .


طرح توجیهی پودر پروتئین وی از آب پنیر سال 1400 (PDF و Word)(کامفار و مشاوره)

طرح توجیهی پودر پروتئین وی از آب پنیر ( به روز + کامفار )

جهت تهیه مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید پودر پروتئین وی از آب پنیر ، با اطلاعات کاملا به روز برای سال 1400 با فرمت Word و PDF ، جهت اخذ مجوز و یا ارائه به بانک ، با گزارش نرم افزار کامفار ، این مطلب را مطالعه نموده و در پایان با ما تماس بگیرید . ضمنا در صورت تمایل میتوانید طرح توجیهی تیپ تولید پودر پروتئین وی را با آپدیت سال 97 ، صرفا جهت مطالعات اولیه ، از انتهای همین صفحه دریافت نمایید .


دانلود طرح توجیهی تولید پوره میوه جات

دانلود طرح توجیهی تولید پوره میوه جات

جهت آشنایی با طرح توجیهی فرآوری محصولات باغی و تولید پوره میوه جات، این صفحه را مطالعه نمایید. یکی از روش های افزایش ماندگاری میوه جات جهت صادرات و یا مصرف داخلی، پودر کردن آن و تولید پوره از آن می باشد. برای تولید پوره، ابتدا میوه ها خشک و پودر می شوند. مزیت تولید پوره از میوه جات نسبت به سایر روش ها، کاهش هزینه ها در این روش می باشد.


صنایع غذایی

© 2021 کلیه حقوق این وبسایت محفوظ میباشد.
Articles
Categories