• 021-77869979
 • سفارش طرح توجیهی : 09127975250
 • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 • 24/7

طرح توجیهی بلوک هبلکس (AAC) ⭐️ بتن سبک گازی (pdf+doc)

(4 votes, average 5 out of 5)

طرح توجیهی بلوک هبلکس (AAC) یا بتن سبک گازی

به منظور تدوین مطالعات طرح توجیهی تولید بلوک هبلکس یا بتن سبک گازی AAC با اطلاعات کاملاً به روز ، با فرمت بانکی و رتبه کانون مشاوران بانکی کشور به صورت WORD و PDF و با گزارش گیری نرم افزار کامفار ، جهت اخذ جواز تاسیس ، تسهیلات بانکی یا دریافت زمین ، این صفحه را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید . ضمنا میتوانید نمونه طرح های توجیهی تیپ تولید بتن سبک گازی یا بتن AAC را که قدیمی هستند ، صرفا جهت مطالعه از انتهای صفحه دانلود نمایید.


✔️ معرفی طرح توجیهی تولید بلوک هبلکس یا بتن سبک گازی AAC


پانل ها و بلوک های هبکلس ( بتن سبک )

بلوک بتن سبک گازی (هبلکس) چیست؟

بلوک هبلکس یا بتن سبک گازی نوعی از مصالح ساختمانی جدید بوده که با استفاده از اختلاط و پخت ماسه سیلیسی، آهک ، سیمان ، پودر آلومینیوم و آب در دستگاه اتوکلاو تولید میشود.

بتن سبک گازی یا هبلکس در سال 1924 میلادی توسط یک آرشیتکت سوئدی اختراع گردید و در اروپا با نام های (Ytong) و یا (Hebelex) عرضه می شود.

کار کردن با بتن سبک گازی ( هبلکس ) بسیار آسان است، مثلاً به راحتی می توان آن را اره نموده یا میخ در آن کوبید و یا جای پریز یا کانال عبور سیم برق و لوله آب را در آن به وجود آورد. علاوه بر این بتن سبک در مقابل آتش بسیار مقاوم است و کلیه شرایط سلامت محیط زیست را دارا می باشد.

با توجه به آیین نامه جدید محاسبه ایمنی ساختمان ها در برابر زلزله ، بکارگیری مصالح سبک وزن راه حل مناسب و با صرفه در جهت افزایش ایمنی ساختمان می باشد و بلوک های بتن سبک ( هبلکس ) تأمین کننده این مزیت فنی است.

اما قبل از اینکه به بررسی مسائل فنی درباره بتن سبک گازی و تولید آن بپردازیم، به بررسی مالی و اقتصادی یکی از پروژه های انجام شده بتن سبک میپردازیم.

✳️ سود تولید بلوک بتن سبک گازی و هزینه احداث کارخانه آن ( خلاصه طرح توجیهی بلوک هبلکس 80000 تنی )

 • ظرفیت تولید : 80000 تن در سال
 • نرخ برابری دلار : 25000 تومان
 • مساحت زمین مورد نیاز : 12000 مترمربع
 • سوله و انبارها و ساختمانها : 6000 مترمربع
 • سرمایه گذاری ثابت طرح : 171 میلیارد تومان
 • ارزش ماشین آلات : حدودا 400000 دلار
 • نرخ بازدهی داخلی : 21%
 • دوره بازگشت سرمایه : حدودا 5 سال

 

آیا راه اندازی کارخانه تولید بلوک های بتن سبک گازی (هبلکس) توجیه اقتصادی دارد ؟

✳️ آیا راه اندازی کارخانه تولید بلوک های بتن سبک گازی (هبلکس) توجیه اقتصادی دارد ؟

قطعا میتوان طرح توجیهی تولید بلوک هبلکس را به توجیه اقتصادی رساند در صورتی که کارخانه بلوک هبلکس بتواند ظرفیت های پیشنهاد شده در بیزنس پلن خود را سالانه تولید و به فروش برساند.

اصولا از نظر علمی طرحی دارای توجیه اقتصادیست که نرخ بازده داخلی آن بیشتر از سود بانکی سالانه باشد. بنابراین اگر نرخ بازده داخلی در سال 1402 بیش از 23% باشد یعنی دوره بازگشت سرمایه حدود 4 سال باشد میتوان گفت طرح به توجیه رسیده.

البته این مقدار، توجیه اقتصادی ضعیفی برای یک کارخانه تولید بلوک هبلکس است و هر چقدر نرخ بازده داخلی بالاتر برود و دوره بازگشت سرمایه کمتر شود توجیه اقتصادی طرح بالاتر میرود.

برای افزایش فروش خود میتوانید اقدام به تدوین پلن فروش و بازاریابی نمایید.

✳️ میزان وام مصوب برای راه اندازی کارخانه تولید بلوک هبلکس چقدر است؟

وام طرح بلوک هبلکس رقم ثابتی نیست و مقدار دقیق آن معمولا در طرح توجیهی کسب و کار شما براورد میشود. مقدار وام تولید بلوک هبلکس به صورت معمول میتواند بین 60 تا 80 درصد حجم سرمایه گذاری ثابت طرح باشد.

 

قیمت دستگاه های خط تولید بلوک هبلکس چقدر است؟

✳️ قیمت دستگاه های خط تولید بلوک هبلکس چقدر است؟

قیمت خط تولید بلوک هبلکس (بتن سبک گازی) در کشور چین دارای رنج متنوعی میباشد. مثلا شرکت Guangxi Hongfa Heavy Machinery Co., Ltd. چین خط تولیدی با ظرفیت 50000 تا 3600000 مترمکعب در سال را با قیمت حدود 800000 دلار و دیماند برق 400 کیلووات به فروش میرساند.

شرکتهای دیگری نیز هستند که با رنج قیمتی متنوعی از 50000 دلار تا 3 میلیون دلار ، خط تولید بلوک هبلکس را میفروشند. تفاوت این قیمتها در ظرفیت تولید ، میزان مصرف یوتیلیتی ، میزان اتومات بودن خط تولید و کشور سازنده خط تولید بلوک هبلکس میباشد.

شرکت Onway (Shanghai) Automation Engineering Co., Ltd چین نیز خط تولید پانل هبلکس اتوکلاو را با ظرفیت 150000 مترمکعب در سال را به قیمت 3 میلیون دلار به فروش میرساند. دیماند برق این خط 550kw میباشد.

مثلا شرکت Shandong Dongfeng Shuanglong Machinery Co نیز ماشین آلات خط تولید بلوک هبلکس را با شرایط زیر عرضه میکند:

 • ظرفیت : CBM3 300000 در سال
 • قیمت : بین 700000 دلار تا 2 میلیون دلار
 • ابعاد بلوک هبلکس تولیدی : 400*100*200 mm
 • دیماند برق : 280 kw

✳️ چرا باید قبل از اقدام به اخذ مجوز، حتما طرح توجیهی تولید بلوک هبلکس را بنویسیم !

برای احداث کارخانه تولید بلوک هبلکس، قبل از هر کاری باید اقدام به اخذ جواز تاسیس کنید که برای این کار نیاز به نوشتن طرح توجیهی تولید بلوک بتن سبک گازی (هبلکس) دارید و در مرحله ی بعدی برای اخذ وام نیست به طرح توجیهی و گزارش کامفار و مطالعات بازار بلوک هبلکس نیاز خواهید داشت.

مضاف بر همه اینا ، چون در طرح توجیهی بلوک هبلکس ، هزینه های ثابت و جاری راه اندازی کارخانه ، درامد و سود کسب و کار ، نقطه سربه سر و دوره بازگشت سرمایه و سایر شاخصه های مالی طرح براورد میشود، میتواند کمک شایانی به تصمیم گیری شما کند.


✔️ موارد مصرف و کاربرد بتن سبک گازی (هبلکس)


موارد مصرف و کاربرد بتن سبک گازی

✳️ کاربرد انواع بلوک بتن سبک گازی (بلوک هبلکس) بر حسب میزان چگالی

 • بلوک های هبلکس با وزن مخصوص (400 الی 900 کیلو گرم بر متر مکعب) برای ساخت بلوک های ساختمانی غیر باربر و همچنین بلوکهای تزئینی و پانلها.
 • بلوک های هبلکس با وزن مخصوص (1000 الی 1800 کیلو گرم بر متر مکعب) برای قطعات باربر و مسلح.

✳️ سایر موارد استفاده بتن سبک گازی یا هبلکس :

1- کاربردهای بتن سبک گازی در ایزولاسیون پشت بام :

بلوک های هبلکس (بتن سبک) می تواند بعنوان یک عایق حرارتی برای پشت بامها مورد استفاده قرارگیرد.

2- کاربردهای بتن سبک گازی در ایزولاسیون کف ساختمان :

این بتن می تواند بعنوان یک عایق رطوبتی و حرارتی برای کفها مورد استفاده قرار گیرد، بطوریکه هر 5 سانتی متر بتن سبکِ هوادار معادل یک لایه قیر اندود عمل می کند .

3- کاربردهای بتن سبک گازی در ساختمان سازی :

بتن سبک گازی در ساخت ساختمانهای پیش ساخته ، بعنوان پارتیشن بندی در انواع سازه مورد استفاده قرار می گیرد .

4- کاربردهای بتن سبک گازی در ژئوتکنیک  :

بتن سبک گازی یا هبلکس با توجه به سیال بودنش داخل تمامی حفره ها نفوذ کرده و تمام روزنه ها را پر می کند و همچنین براحتی می توان از آن حفره برداری نمود.

5- کاربردهای بتن سبک گازی در محوطه سازی (با قطعات پیش ساخته یا بتن درجا) :

بتن سبک گازی یا هبلکس با توجه به خصوصیاتش از جمله مقاومت در برابر یخ زدگی و عدم جذب رطوبت بسیار، پوشش مناسبی برای سطح جاده ها و فرودگاهها و پیاده روها می باشد.

6- کاربردهای بتن سبک گازی در حصار کشی :

از بتن سبک گازی یا هبلکس می توان هر قطعه ای (هر اندازه و هر شکل) برای دیوار محوطه تهیه و نصب نمود . 

7- کاربردهای بتن سبک گازی در تولید بلوکهای تزئینی و متفرقه :

از بتن سبک گازی یا هبلکس می توان هر نوع قطعه بتنی را تهیه نمود، بر این اساس از آن می توان برای ساخت گلدان، نیمکت پارک، سنگ فرش پیاده رو، آبراه باران و ... استفاده نمود. 

8 - کاربردهای بتن سبک گازی در مجسمه سازی  :

بخاطر سیال بودن بتن سبک گازی یا هبلکس و در نهایت سبک بودن آن می توان هر نوع مجسمه ای را تولید کرد.

تمام موارد بالا را میتوان همراه با سلیقه های مختلف بصورت رنگی تولید نمود. 

نکته : منظور از پانلهای پیش ساخته سبک گازی همان گاز بتن یا هبلکس می باشد .

 

خواص و مزایای پانل ها و بلوک های بتن سبک گازی (هبلکس)

✳️ عمده خواص محصولات طرح توجیهی پانل ها و بلوک های بتن سبک گازی (هبلکس)

سبکی وزن ، عایق در برابر حرارت، عایق در برابر برودت، عایق در برابر صدا، استحکام و پایداری در مقابل زلزله، آتش سوزی و بسیاری مزایای دیگر از محاسن بلوک های هبلکس نسبت به سایر مصالح قدیمی نظیر آجرهای معمولی و آجر های سفال می باشد.

1 - وزن بلوک هبلکس (AAC) :

یک متر مکعب بلوک هبلکس حدود 600 کیلوگرم وزن دارد که برابر 866 عدد آجر به وزن 1750 کیلوگرم می باشد ، به عبارت دیگر یک عدد بلوک 20×25×60 هبلکس مطابق با 46 عدد آجر است، در حالیکه وزن آن برابر وزن 10 عدد آجر بوده و یک کارگر به راحتی می تواند آنرا حمل نماید و سریعاً نیز نصب می گردد.

2 - میزان ملات مصرفی بلوک های هبلکس :

ملات مصرفی دیوارهای کار شده با بلوک هبلکس برابر 25% ملات مورد نیاز برای اجرای همان دیوار با آجر بوده و به درصد سیمان کمتری نیز در ملات نیاز دارد.

به عنوان مثال چنانچه برای اجرای یک دیوار با آجر به یکصد کیلوگرم سیمان نیاز باشد همان دیوار در صورت استفاده از بلوک های هبلکس 15 کیلوگرم سیمان مصرف می کند.

مقاومت فشاری بلوک هبلکس : 30 تا 35 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع بوده و امکان افزایش آن بر حساب نیاز مصرف کننده وجود دارد.

3 - حمل و نقل آسان بلوک های هبلکس نقطه قوت دیگر آن است !

بارگیری و حمل بلوک های هبلکس که در قالب های 15/3 متر مکعبی بسته بندی می شوند با استفاده از جرثقیل فکی و تریلی کفی به راحتی و اقتصادی تر انجام میگیرد. یک تریلی ، 9 پالت بزرگ برابر 35/28 متر مکعب را حمل می نماید.

4 - سرعت اجرای دیوار با بلوک هبلکس بسیار بالاست!

با توجه به ابعاد و سبکی و راحتی نصب بلوک های هبلکس در همه ضخامت ها، سرعت اجرای هبلکس نسبت به سایر مصالح به 3 برابر بالغ می گردد.

5 - صرفه جویی های اقتصادی ناشی از استفاده بلوک هبلکس در ساختمان شگفت انگیز است!

پروژه های ساختمانی با استفاده از بلوک های هبلکس با در نظر گرفتن سرعت اجرا، به دستمزد کمتری احتیاج دارد و همچنین استفاده از هبلکس به سبب مصرف ملات کمتر و نیز کاهش بارهای وارده به سازه به دلیل وزن کم دیوار ها که موجب کاهش ابعاد سازه می شود، صرفه جویی قابل ملاحظه ای را در هزینه مصالح مصرفی موجب می گردد.

6 - استفاده از بلوک هبلکس موجب کاهش هزینه های انرژی ساختمان میشود !

به علاوه استفاده از هبلکس موجب صرفه جویی چشمگیری در انرژی برای سرمایش و گرمایش ساختمان بعد از احداث می شود. همچنین ضایعات هبلکس کلّا به عنوان پوکه مورد استفاده قرار می گیرد در حالیکه ضایعات زیاد آجر عملاً بلا استفاده می ماند.

بلوک ها و پنل های هبلکس

 

خلاصه مزایای استفاده از بلوک هبلکس :

 • سبکی بلوک هبلکس
 • صرفه جویی در آهن یا آرماتور، زمان اجرا، ملات مصرفی، دستمزد و ...
 • سرعت زیاد آجر چینی با هبلکس
 • سرعت زیاد کارهای تأسیساتی
 • کاهش مقاطع ساختمانی به هنگام محاسبه
 • صرفه جویی قابل ملاحظه در سازه های فلزی و بتنی
 • چسبندگی قابل توجه با ملات سیمان و ماسه و گچ و خاک به موجب گواهی وزارت مسکن و شهر سازی .

بتن سبک پلی استایرن EPS چیست ؟

بتن سبک پلی استایرنی از ترکیب سه ماده‌ی سیمان، ماسه و گرانول های پلی استایرنی (EPS) تولید میشود. وزن این بتن در هر متر مربع 450 تا 1500 کیلوگرم است که با توجه به نیاز می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. بتن سبک EPS کم ترین وزن را در بین بتن‌ های سبک دارد که آن‌ها را مناسب ساخت دیوارهای غیر باربر می‌گرداند.

بتن سبک EPS در دو مدل قابل اشتعال و غیر قابل اشتعال تولید می‌شوند که در ساختمان سازی از نوع غیر قابل اشتعال آن استفاده می‌کنند.

خواص بتن سبک EPS :

 • عایق صدا
 • دوست دار محیط زیست بودن، زیرا برای نصب نیاز به ملات نداشته در نتیجه در مصرف آب صرفه جویی می‌شود.
 • جلوگیری از هدر رفت انرژی( عایق حرارتی)
 • بهینه کردن فضای داخلی ساختمان(بتن سبک EPS دارای ضخامت کمی است و با گچ کاری ضخامت دیوار نهایتاً به 12 سانتی متر می رسد.)
 • افزایش سرعت ساخت و ساز.
 • عدم جذب آب.

✔️ خلاصه دانش فنی بیزنس پلن تولید بلوک هبلکس (بتن سبک گازی) (AAC)


خلاصه دانش فنی بیزنس پلن تولید بلوک هبلکس یا بتن سبک گازی

✳️ مواد اولیه تولید بلوک هبلکس ( بتن سبک گازی) با ظرفیت 45000 مترمکعب در سال

 • ماسه : 15,000,000 کیلوگرم
 • سیمان : 12,000,000 کیلوگرم
 • پودر آلومینیوم : 4,200,000 گرم
 • آب گرم : 10,800,000 لیتر
 • افزودنی ها شامل PVC و سیلیس: 1,800,000 کیلوگرم
 • گاز مخصوص 300,000 : لیتر

فرایند تولید بلوک هبلکس

✳️ فرایند تولید بلوک هبلکس

فرایند تولید انواع بتن سبک AAC به طور خالصه بدین شرح است که ابتدا آب موردنیاز برای قالب ریزی، که حدود 55 % کل مواد خشک را تشکیل می دهد، وارد مخلوط کن می شود .

سپس مواد سیلیسی ( یا خاکستر بادی ) را با آن مخلوط میکنند تا به صورت لجن درآید.

در مرحله بعد سیمان و آهک و در مرحلة آخر پودر آلومینیوم ( که ازقبل با مقداری آب در محل جداگانه ای مخلوط شده است ) را با سرعت بالا وارد مخلوط کن می کنند ( در موارد خاصی سولفات کلسیم نیز به این مخلوط اضافه می شود )

در نهایت در دستگاه اتوکلاو که شبیه زود پز میباشد پخته و متخلخل شده و سپس برش خورده و به شکل بلوک و پنل هبلکس وارد بازار میگردد.

ماشین آلات خط تولید بلوک هبلکس (بتن سبک گازی)

✳️ ماشین آلات خط تولید بلوک هبلکس (بتن سبک گازی)

 • سیستم درصد بندی (Aqqreqate) محل تحمیل ماسه میکرونیزه شده (داخلی)
 • سیستم حاضر کننده سیمان (داخلی)
 • قالبهای محصول به ابعاد cm 60×120×120 به تعداد حداقل 100 (داخلی)
 • دستگاه جمع آوری محصول (داخلی)
 • جرثقیل متحرک به ظرفیت حداقل 3 تن (داخلی)
 • سیستم مخلوط کننده گاز (خارجی)
 • میکسر مواد ( گروه میکسر) (خارجی)
 • تونل متحرک (زنجیر موتور) (خارجی)
 • سیستم اتوماتیک و الکترونیک (خارجی)
 • گرمکن آب (خارجی)
 • کمپرسور هوا (خارجی)
 • اندازه گیری و برش (خارجی)
 • مونتاژو راه اندازی سیستم (خارجی)
 • مخلوط کن لرزاننده ( بونکر) (خارجی)
 • خرد کن (خارجی)
 • الک لرزاننده 2 طبقه (خارجی)
 • بانکر ذخیره سازی (خارجی)
 • سیستم حمل به بالا (خارجی)
 • ریموت الکتریکی کنترل کننده (خارجی)

 

کارخانه تولید بتن سبک گازی یا AAC

 

✳️ در ادامه به بررسی دو مورد از ماشین آلات داخلی خط تولید بلوک هبلکس میپردازیم :

سیستم درصد بندی (Aqqreqate) محل تحمیل ماسه میکرونیزه شده : 

این سیستم عبارت است از یک عدد سیلوی 50 تنی که از ورق 5 میلیمتری 35AIST  تولید شده و برای مقاومت و حفظ فرم ، تقویت کننده ای به ابعاد 80mm*10mm + 60mm*10mm  دارد .

در جایگاه ماسه برای تامین حرکت ماسه از سیستم یک عدد موتور ویبراسیون  75.5 KW موجود میباشد. برای باز شدن دریچه از 2 صد پیستون پنوماتیک 300×80 استفاده شده و ضخامت حلزونهایی که به زاویه 45 درجه گذاشته خواهند شد 8-10 میلیمتر میباشد

قالب های محصول به ابعاد cm 60×120×120 به تعداد حداقل 100 عدد :

دو عدد به شکل L شده که با نصب به همدیگر به شکل قالب محصول درمیاید و از ورق سیاه 3 و یا 4 میلیمتری تولید خواهد شد. برای جلوگیری از در رفتن مایعی که به قالب ریخته خواهد شد . ورقهای مربوطه باید با سیستم لیزری بریده شوند.

ارابه های حمل قالب به تعداد حداقل 200ms باید 4 عدد لاستیک بلبرینگی داشته باشند و صفحه ای که قالب روی آن مینشیند باید از چوب خوب و محکم ساخته شده باشد . ضمناً در روی ریلیهایی که داخل کارخانه کشیده خواهد شد باید به راحتی قابل حرکت باشد.

✳️ تاسیسات مورد نیاز کارخانه تولید بلوک بتن سبک گازی (هبلکس) به قرار زیر می باشد :

 • سیستم گرمایش
 • سیستم سرمایش
 • سیستم تهویه سوله
 • اگزوز فن تهویه هوا
 • فن تهویه و نصب و راه اندازی
 • سیستم اطفاء حریق و وسائل آتشنشانی
 • اجرای B
 • تاسیسات سوخت رسانی
 • اجرای شبکه گاز
 • تاسیسات خرید حمل اجراء شبکه توزیع هوای فشرده
 • خرید و نصب خط تلفن
 • حق انشعاب آب و لوله کشی
 • خرید و نصب تجهیزات تصفیه و سختی گیری آب

✳️ میزان آب و برق و سوخت مورد نیاز کارخانه تولید بلوک هبلکس 45000 مترمکعبی

 • آب مصرفی سالانه : 57000 مترمکعب
 • برق مصرفی سالانه: 960000 کیلووات
 • گاز مصرفی سالانه : 19500مترمکعب

✳️ اشتغال زایی کارخانه تولید بلوک هبلکس با ظرفیت 45000 مترمکعب در سال

 • مدیر عامل : 1 نفر
 • مدیر تولید : 1 نفر
 • مدیر امور مالی و اداری : 1 نفر
 • کارمند اداری ، مالی و بازرگانی : 8 نفر
 • منشی و مسئول دفتر مدیرعامل : 2 نفر
 • آبدارچی و نظافتچی : 1 نفر
 • نگهبان : 2 نفر
 • تکنسین برق ، مکانیک و پنوماتیک : 3 نفر
 • راننده : 3 نفر
 • انباردار : 2 نفر
 • کارگر ماهر : 10 نفر
 • کارگر ساده : 18 نفر

✔️ زمین ، محوطه سازی و ساختمان سازی کارخانه تولید بتن سبک گازی یا AAC با ظرفیت 45000 مترمکعب در سال

کارخانه تولید بتن سبک گازی AAC یا بلوک هبلکس

✳️ زمین و محوطه سازی مورد نیاز کارخانه بلوک هبلکس :
 • زمین : 4500 متر مربع
 • ایجاد فضای سبز و روشنایی محوطه : 936 مترمربع
 • پیاده رو سازی خیابان و پارکینگ : 1248 مترمربع
 • دیوار کشی و حصار کشی محوطه : 660 مترمربع
 • خاک ریزی و تسطیح : 4500 مترمکعب
✳️ ساختمان های مورد نیاز کارخانه بلوک هبلکس :

ساختمان های صنعتی کارخانه تولید بلوک هبلکس :

 • سوله سالن تولید و دفاتر فنی تولید : 1970 مترمربع
 • انبار مواد اولیه و محصول : 450 مترمربع
 • انبار ابزار و قطعات : 540 مترمربع
 • اتاق تاسیسات : 60 مترمربع
 • سالن دور باز : 1500 مترمربع

ساختمان های اداری کارخانه تولید بلوک هبلکس :

 • اداری و رفاهی : 350 مترمربع
 • سوییت نگهبانی : 48 مترمربع
 • طبقه زیرین جهت مخازن سوخت : 50 مترمربع

✔️ دستور العمل اجرایی استفاده از بلوک های بتن سبک گازی !

بلوک های هبلکس

✳️ دستور العمل اجرایی استفاده از بلوک های هبلکس ( بتن سبک گازی )

1 - کادر اجرایی برای کار با پانل ها و بلوک های هبلکس :  

کارکردن با هبلکس نیاز به تخصص خاصی ندارد با توجه به ابعاد و سهولت کار با هبلکس، سرعت اجرا نیز نسبت به آجر سفال تا دو الی سه برابر افزایش می یابد .

2 - ملات مورد نیاز :

ملات مورد نیاز همان ماسه و سیمان می باشد و با توجه به اینکه بلوک های هبلکس یک نوع بتن سبک می باشد و همگونی کاملی با ملات ماسه سیمان دارد می توان نسبت ترکیب را از پنج یا شش به یک تبدیل کرد و در مصرف سیمان صرفه جویی بیشتری نمود.

در مواردی که تیغه بندی های مورد اجرا با آب و رطوبت سر کاری نداشته باشند ( مثل دیوار اتاق خواب، کار، ...) می توان از ملات گچ و خاک ( به لحاظ صرفه جویی اقتصادی ) نیز استفاده نمود.

3 - جذب آب :

با توجه به ابعاد و متخلخل بودن بلوک های هبلکس، نم و رطوبت توسط این بلوک ها منتقل نمی شود . این بلوک ها نم و رطوبت را نسبت به مصالح مشابه جذب می کند.

در زمان استفاده از این بلوک باید نکات زیر را رعایت نمود :

 • قبل از اجرا بلوک ها باید کاملاً خیس نمود.
 • ملات مصرفی را نیز باید با رقتّ بیشتری تهیه نمود.
 • بعد از اجرا در صورت امکان به دیوارها آب داده شود.

4 - اندود گچ و خاک :

با توجه به سطح صاف و صیقلی هبلکس نسبت به سایر مصالح در صورت اجرای صحیح ، دیوارها به اندودی بیش از 1 الی 2 سانتیمتر نیاز نخواهد بود ( یعنی در هر طرف نیم الی یک سانتیمتر ) .

 5 - از نظر نصب تأسیسات و روکار :

پانل ها و بلوک های هبلکس از نظر نصب مانند سایر مصالح می باشند .

در راستای پیشرفتهای صورت گرفته در جهان، مهندسان بخش مسکن تحقیقات جدی و مستمری انجام داده و می دهند تا بتوانند مسکن با عمر مفید زیاد (چند قرن)، استحکام بالا در مقابل بلایای طبیعی (زلزله، آتش سوزی و ...) بسازند.

همچنین تلاش میکنند تا با توجه به پایان رسیدن عصرانرژی ارزان، حداقل انرژی در ساختمان مصرف گردد و دارای هزینه کمتری نسبت به سایر مصالح رایج باشد که این ایده ها با شناسایی بتن سبک هوادار (foam concrete) تحقق یافت.

هم اکنون بتن معمولی غالبا با دانسیته 2400 kg/m تولید می گردد که با توجه به وزنش مشکلات فراوانی ازجمله اجرای سخت و با خاصیت جذب آب بسیار بالا ، دائما تاسیسات حرارتی و برودتی ساختمان را در معرض تخریب قرار می دهد.

خوشبختانه در حال حاضر با افزودن هوا به مخلوط ماسه و سیمان، وزن آن تا اندازه قابل توجهی کاهش می یابد، (400 الی 1800 کیلوگرم بر مترمکعب) و بتن سبک هوادار با خصوصیات بارزی تولید می گردد.

✍️ جهت تهیه مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید بلوک هبلکس ( بتن سبک ) ، با اطلاعات کاملا به روز با فرمت Word و PDF و با گزارش گیری نرم افزار کامفار ، جهت اخذ جواز تاسیس یا وام و تسهیلات بانکی ،با ما تماس بگیرید.


📚 دانلود فایل های طرح توجیهی تیپ تولید بلوک هبلکس ( بتن سبک ) (AAC)


👈 توجه : کلیه ی طرح های تیپ یا آماده ، صرفا کاربرد مطالعاتی و تحقیقاتی داشته و جهت اخذ مجوز و یا تسهیلات و وام بانکی مناسب نمیباشند . جهت تهیه طرح توجیهی با کاربرد اجرایی و بانکی با ما تماس بگیرید.

فايل‌ها:
zipطرح توجیهی تولید بتن آماده 111 صفحه داغ
نويسنده;امیر حبیبی
تاريخچهارشنبه, 24 آبان 1396 15:47
حجم فايل 3.37 MB
دانلود 448

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipطرح توجیهی تولید بتن آماده 41 صفحه داغ
نويسنده;امیر حبیبی
تاريخچهارشنبه, 24 آبان 1396 15:46
حجم فايل 1.23 MB
دانلود 265

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipطرح توجیهی تولید بتن آماده با قابلیت پاشش در ارتفاع 88 صفحه داغ
نويسنده;امیر حبیبی
تاريخچهارشنبه, 24 آبان 1396 15:42
حجم فايل 860.96 KB
دانلود 231

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipطرح توجیهی تولید بتن آماده و انواع مصنوعات بتنی 100 صفحه داغ
نويسنده;امیر حبیبی
تاريخچهارشنبه, 24 آبان 1396 16:31
حجم فايل 1.02 MB
دانلود 311

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipطرح توجیهی تولید بتن سبک 91 صفحه داغ
نويسنده;امیر حبیبی
تاريخچهارشنبه, 24 آبان 1396 15:43
حجم فايل 885.47 KB
دانلود 263

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipطرح توجیهی تولید خانه پیش ساخته ی بتنی و دیوار 27 صفحه داغ
نويسنده;امیر حبیبی
تاريخچهارشنبه, 24 آبان 1396 16:28
حجم فايل 311.83 KB
دانلود 202

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipطرح توجیهی تولید خانه ی پیش ساخته ی بتنی 70 صفحه داغ
نويسنده;امیر حبیبی
تاريخچهارشنبه, 24 آبان 1396 16:03
حجم فايل 1.17 MB
دانلود 265

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipطرح توجیهی تولید قطعات بتنی سبک پیش ساخته 42 صفحه داغ
نويسنده;امیر حبیبی
تاريخچهارشنبه, 24 آبان 1396 15:59
حجم فايل 542.42 KB
دانلود 226

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipطرح توجیهی تولید پنل های سبک پیش ساخته ی گازی 85 صفحه داغ
نويسنده;امیر حبیبی
تاريخچهارشنبه, 24 آبان 1396 15:53
حجم فايل 797.46 KB
دانلود 220

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipطرح توجیهی تولید گاز بتن 92 صفحه داغ
نويسنده;امیر حبیبی
تاريخچهارشنبه, 24 آبان 1396 15:57
حجم فايل 1003.36 KB
دانلود 206

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

 

zipطرح توجیهی توليد بتن سبک اتوكلاو شده آپدیت 95 داغ
تاريخسه شنبه, 06 آذر 1397 18:13
حجم فايل 881.47 KB
دانلود 201

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipطرح توجیهی تولید توليد فوم بتن آپدیت 96 داغ
تاريخسه شنبه, 06 آذر 1397 18:16
حجم فايل 393.84 KB
دانلود 178

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipطرح توجیهی تولید قطعات سبک بتنی یا هبلکس 20 صفحه سال 93 داغ
تاريخپنج شنبه, 19 دی 1398 11:58
حجم فايل 2.65 MB
دانلود 231

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipطرح توجیهی تولید قطعات بتنی پیش تنیده 21 صفحه سال 93 داغ
تاريخپنج شنبه, 19 دی 1398 12:02
حجم فايل 2.89 MB
دانلود 227

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.


کسب و کارهای پر طرفدار

صنایع ساختمانی

© 2024 کلیه حقوق این وبسایت محفوظ میباشد.
Articles
Categories