• 021-77869979
 • سفارش طرح توجیهی : 09360555304
 • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 • 24/7

طرح توجیهی آجر سفال 🧱 آجر ماشینی سال 1402 (مجوز و وام)

(4 votes, average 5 out of 5)

آجر سفال

جهت نگارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید آجر سفال یا آجر ماشینی با اطلاعات کاملاً به روز برای سال 1402 ، با فرمت DOC و PDF و با گزارش گیری نرم افزار کامفار ، جهت اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، این صفحه را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید . ضمنا میتوانید فایل pdf طرح توجیهی تولید آجر سفال یا آجر ماشینی را که قدیمی هستند ، صرفا جهت مطالعه از انتهای صفحه دانلود نمایید.


✔️ معرفی محصول طرح توجیهی آجر سفال ( آجر ماشینی ) ، پرمصرف ترین محصول صنعت ساختمان سازی !


آجر سفال یا آجر ماشینی

آجر سفال فرآورده ایست که از پختن خشتِ خشک شده بدست می آید ، خشت آجر سفال از قالب گرفتن گل تولید می شود که این گل مخلوط ورز داده شده ی آب و خاک است.

در این طرح آجر ماشینی معروف به آجر سفال شش سوراخه که معمولا برای ساخت تیغه ها در ساختمان به کار می رود ، بررسی خواهد شد. البته با تغییر در نوع قالب ها می توان انواع دیگر آجرهای سفالی مانند بلوک های سقفی سفالی را نیز تولید نمود.

آجر سفالی شش سوراخه تیغه ای از آجرهایی می باشد که در آن حجم سوراخ هایی که از میان آجر می گذرد از 25 درصد حجم آجر بیشتر است. همچنین این آجر تیغه ای نیز از نوع آجرهای توخالی با ابعاد ( 200×100×100mm) میباشد و وزن آن 1.15  کیلوگرم است.

آجر باید دارای مقاومت مکانیکی کافی برای تحمل فشار و ضربه باشد و در مقابل شوره زدن مقاوم بوده و توان تماس با آب را داشته باشد. همچنین حداقل مقاومت فشاری این نوع آجر 48.5 نیوتن بر میلیمتر مربع بود. و حداکثر ضریب جذب آب 7 درصد وزن آن می باشد.

محصول آجر سفالی ، به دلیل ابعاد و کاربرد آن نیاز به بسته بندی ندارد و تنها آجرهای نما با ابعاد کوچک و کیفیت بالاتر در کارتون بسته بندی می شود اما بدلیل عدم تولید آجر نما طرح این بحث ضرورت ندارد.

آجر سفالی یک محصول واسطه ای می باشد که در ساخت و ساز ساختمانی بکار می رود و آجرهای فشاری ، دستی ( با کیفیت کمتر ) ، تیرچه و بلوک سیمانی و دیوارهای پیش ساخته گچی ، کالاهای قابل جانشین آن می باشند. همچنین در بعضی مناطق نیز بجای آجر از مصالح دیگر نظیر چوب در ساختمان سازی استفاده می شود.

✳️ مشخصات گمرکی محصول در طرح توجیهی آجر سفال

 • شماره تعرفه : 05/69
 • کد سیستم هماهنگ شده : 10/6905
 • حقوق گمرکی : %20
 • سود بازرگانی : %10
 • شرایط ورود : 0 ( کد صفر شرایط ورود نشان دهنده ممنوعیت واردات کالا می باشد.)

✳️ استانداردهای ملی صنعت آجرپزی در طرح توجیهی آجر سفال

 • آجر رسی ، ویژگی و روش آزمون ( شماره استاندارد : 7 )
 • ویژگی های خاک مناسب جهت تولید آجر رسی : ( شماره استاندارد : 1162 )

استانداردهای بین المللی صنعت آجرپزی :

 • BSI انگلستان : ( شماره استاندارد : 1985-3921 )
 • ASTM آمریکا : ( شماره استاندارد : C 216 )
 • JSI ژاپن : ( شماره استاندارد : R 1250_1981 )

✔️ اصول طبقه بندی آجرها در صنعت آجرپزی


اصول طبقه بندی آجرها در صنعت آجرپزی

اصولا طبقه بندی آجرها براساس روش تولید، نوع مصرف ، کیفیت و شکل آنها صورت می گیرد. ابتدا طبقه بندی صنعت آجرپزی براساس روش تولید آجر توضیح داده می شود.

✳️ در طبقه بندی آجرها براساس روش تولید ، آجرها به سه گروه دستی یا نیمه ماشینی و یا ماشینی تفکیک می شوند:

 • در روش دستی، آجر بصورت توپر و به شکل مکعب مستطیل تولید می شود و از انواع رایج آن آجر فشاری ، فزافی و نما را می توان نام برد.
 • در روش تولید نیمه ماشینی ، خشت خام با ماشین تولید شده و بقیه مراحل مشابه روش دستی است.
 • روش ماشینی توانایی تولید آجر با اشکال مختلف جهت مصارف گوناگون از قبیل نماء ، مصارف عمومی ، بلوک دیوار جدا کننده ، بلوک سفال سقفی و فندوله را دارد.

✳️ طبقه بندی محصول در طرح توجیهی آجر سفال یا آجر ماشینی بر اساس نوع مصرف

طبقه بندی دیگر براساس نوع مصرف بوده که در آن ، آجرها به سه نوع  زیر تقسیم میشوند :

 • آجر معمولی : مناسب برای کارهای عمومی ساختمان
 • آجرنما : مناسب برای مصارف در ساختمان بدون روکش
 • آجر مهندسی مرغوب : این نوع آجر دارای تراکم زیاد، پرقدرت و نیمه شیشه ای بوده و عمدتا در سازه های قدرت تحمل بار زیاد بکار برده می شود. نوع آجر مهندسی مرغوب منحصر به روش ماشینی تولید می شود و برحسب میزان مقاومت و جذب آب به سه درجه تقسیم می شود.

طبقه بندی آجر سفال بر اساس سایز و نوع مصرف

درجه بندی آجرهای مهندسی به قرار زیر میباشد :

 • آجر توکار ( مصارف داخلی )
 • آجر با کیفیت معمولی ( کاربرد در نماهای خارجی )
 • آجر با کیفیت ویژه ( با دوام بسیار بالا می باشد)

✳️ طبقه بندی آجرها براساس شکل و در پنج دسته به قرار یر میباشد :

 • آجر توپر ( حجم سوراخها از 25 درصد حجم آجر تجاوز نمی کند )
 • آجر سوراخدار ( حجم سوراخ ها از 25 درصد حجم آجر بیشتر است )
 • آجر توخالی ( مانند آجر سوراخ دار و بدون محدودیت در ابعاد سوراخ )
 • آجر متخلخل ( حجم منافذ بصورت بسته شده در یک انتها بیش از 20 درصد ، حجم آجر باشد )
 • آجر با شکل مخصوص ( غیر از شکل مکعب مستطیل )

✔️ مواد اولیه و بررسی کلی فرایند توليد آجر سفال


فرایند توليد آجر سفال

✳️ مواد اولیه مصرفی در تولید آجر سفال تیغه‌ای با ظرفیت 30 میلیون عدد در سال

 • خاک رس : 39000 تن
 • آب

✳️ فرایند تولید آجر سفال

بطور کلی روش تولید آجر از ابتدائی ترین تا پیشرفته ترین روش را می توان در سه قسمت اصلی تهیه خشت ، خشک کردن و پخت خلاصه کرد.

حال چه خشت با دست تهیه شود یا با استفاده از ماشین آلات مدرن آماده سازی و قالب گیری خاک ، چه این خشت تر در آفتاب و هوای آزاد خشک شود و چه در خشک کن های اطاقکی و تونلی در نهایت این آتش است که سبب پخت آجر به هر نحو می گردد. اما آجر امروزی با متد امروزی تولید می شود تا با اصول مدرن معماری امروز نیز تطبیق نماید.

امروز بجای کار صدها دست کارگر در صنایع سفال فقط صدای گردش چرخهای ماشین ها را می شنویم و کار انسان منحصر به کنترل این دستگاهها شده است و این کار تولیدی در چند مرحله انجام می گیرد که عبارت است از:

 1. استخراج مواد
 2. تهيه گل
 3. فرم دادن
 4. خشک کردن
 5. پخت

اصول فرآیند در هر روش ( اعم از دستی با ماشینی ) مشابه می باشد و تنها نرخ تولید و هزینه های آن در روش ماشینی برای تولید آجر سفالی مورد توجه می باشد و در فرآیند منتخب به روش ماشینی و صنعتی تولید آجر اشاره شده و توضیح داده می شود. در ادامه کلیاتی در مورد هر مرحله و ماشین آلات مربوطه ارائه می گردد.

1 - استخراج خاک :

برای استخراج ، امکانات مختلفی وجود دارد و معیار برای انتخاب نوع ماشین استخراج مورد نظر، وضع زمین و چگونگی لایه های خاک و کیفیت ماده خام می باشد.

اصولي ترین و اقتصادی ترین وسیله استخراج بر روی زمین وسیله ایست به نام زنجیری و یدکی که شرایط دیگری ایجاب می نماید علاوه بر این از بیل مکانیکی ( لودر ) تا خاک تراش و سایر وسایل نیز استفاده میشود.

2 - تهیه گل ( آماده سازی خاک ) :

در این مرحله خاک ، ضمن آب زدن و جدا سازی سنگ یا مواد خارجی از آن ( در صورت موجود بودن در خاک ) براساس میزان سختی و خشکی آن بوسیله آسیاب های مختلف خرد می شود و به دانه بندی در حدود 1 تا 5/1 میلیمتر ( در سیستم های پیشرفته ) می رسد و پس از مخلوط کردن کامل آن با آب آن را انبار نموده آماده برای قالب گیری و فرم دهی می باشند.

مرحله آماده سازی خاک یا تهیه گل برحسب نوع خاک و نا خالصی های آن نیاز به تجهیزات متفاوتی دارد.

3 - فرم دادن گل یا خشت زنی :

بعد از مرحله تهیه گل خمیر گلی آماده شده که بقدر کافی ورز داده شد و قابلیت چسبندگی دارد و آماده برای فرم گیری است.

این فرم گیری در روشهای ابتدایی با دست صورت می گیرد ، بدین معنی که گل در قالب های چوبی یا فلزی با دست کوبیده و فشار داده می شود تا فرم قالب را بخود بگیرد و بعدأ قالب برداشته می شود و گل فرم گرفته تا هنگام خشک شدن بر روی زمین و در زیر نور آفتاب در معرض جریان هوا قرار می گیرد و اصطلاح موسوم به آجر فشاری" همین قالب زدن منشاء گرفته است .

در تولید صنعتی ، گل مهیا شده وارد پرس مخصوصی می شود و بعد از آنکه هوای داخل گل بطور کامل تخلیه شد، توسط مکانیسم ساده ای فشار داده می شود ( سیستمی شبیه چرخ گوشت ) و در حین عبور از محل خروجی ماشین فرم قالب را که در آن محل نصب شده است بخود می گیرد و بصورت نواری به ابعاد تعیین شده، خارج می گردد.

مقدار آب در گل آجر فشاری بیش از 50 درصد و در تولید صنعتی آجر سفال کمتر از نصف این مقدار است و دلیل این امر نیروی ناکافی برای فشردن کامل گل توسط انسان می باشد در حالی که نیروی زیاد ماشین این نقیصه را رفع می کند.

این خمیر گل فرم گرفته ، انتهایی ندارد و بی پایان از اکسترودر و قالب خارج می شود.

ولی بلافاصله بعد از قالب دستگاه برش اتوماتیک وجود دارد که توسط سیستم فولادی این خمیر را دائمأ به اندازه های معینی می برد و چون گل در پرس به قدر كافی بهم فشرده است فرم خود را بعد از بریده شدن نیز نگاه داشته تا با وسایل دیگر به خشک کن ها برده شده و خشک شود .

واضح است که خمیر گل مقدار آبی را که برای شکل پذیر شدن و فرم گرفتن لازم دارد در خشک کن و کوره از دست می دهد و در نتیجه در ابعاد آن تغییراتی حاصل می شود و این تغییرات باید قبل از هر چیز به دقت مطالعه شوند.

فرم دادن گل یا خشت زنی

4 - خشک کردن خشت آجر سفال :

خشتی که به کوره می رود باید مقاومت کافی داشته یا به عبارت دیگر خشک شده باشد. خشت تر تا 25٪ وزنش آب دارد. اگر خشت تر به کوره فرستاده شود علاوه بر وارد آوردن شوک حرارتی به کوره که موجب خرابی و ریزش آن میگردد ، اثرات جنبی دیگری نیز به قرار ذیل در بر خواهد داشت.

در گرمای کوره آب موجود در خشت بخار شده و گاز کوره را نمناک می کند و خاکستری که در گاز نمناک هست ، روی خشت نشسته بر آن می چسبد و آجر را بدنما می کند.خشت باید از همه سو خشک شود تا تاب بر ندارد و ترک نخورد.

در بعضی از طرق خشک کردن خشت را در اماکن روباز و در مسیر جریان هوای طبیعی خشک می کنند و چون هوا از یک سمت می وزد خشت از همان سمت خشک شده و از سمت دیگر ترک بر می دارد ، برای خشک کردن خشت باید به آهستگی به آن هوای گرم و خشک داده شود تا رطوبت خشت از همه سو بخار شده و همه ی خشت خشک شود.

خشت در هوای آزاد پس از سه تا پانزده روز خشک می شود که البته در جاهای مرطوب این زمان طولانی تر می شود ، لذا برای آنکه خشت یکنواخت خشک شود، آن را در خشک کن های مختلف خشک می کنند.

5 – پخت خشت آجر سفال :

در پخت ، ملکول های خاک در اثر تغییرات شیمیایی همانطور که در قسمت مواد اولیه توضیح داده شد به هم نزدیکتر شده و در نتیجه جسم سختی خود را بدست می آورد.

در مرحله پخت، خشت خشک شده آجر سفال تحت اثر حرارت های بسیار زیاد قرار می گیرد و درجه این حرارت تابع نوع خاکی است که خشت از آن درست شده است و این عامل شرایط و مدت زمان پخت را نیز تعیین می کند این مدت زمان می تواند از 15 تا 120 ساعت باشد که در مواقع بسیار نادر این زمان بیشتر می شود.

درجه حرارت پخت بین 900 تا 1200 درجه سانتیگراد می باشد ، در حرارت های 200 تا 700 درجه سانتیگراد ، خاک ، آب ملکولی خود را از دست می دهد و سفت و سخت می شود و در همین حرارت ها مواد آلی نیز تجزیه شده و بعد اکسید کربن موجود نیز متصاعد می گردد. خاک در حرارت های بین 800 تا 1200 درجه در اصطلاح فنی مغز پخت می شود.

با ازدیاد حرارت و در هم شکستن ساختمان ملکولی و نزدیک شدن ملکول ها به یکدیگر و سخت شدن ، از درجه نفوذ پذیری جسم کم شده و وزن جسم نیز تقلیل پیدا می کند و با حرارت بیشتر نزدیک به ذوب شدن می رسد.

در این مرحله محصولی بدست می آید که کلینکر نامیده می شود. در کلینکر ملکول های خاک نزدیکترین فاصله را به هم داشته و به حداقل افت پخت رسیده و سخت ترین جرم خود را بدست آورده است.

درجه حرارت برای این مرحله در خاک های مختلف متفاوت است ولی به هر حال تعیین حرارت صحیح برای پخت هر خاکی اهمیت فراوان دارد. برای پخت آجر از انواع مختلف کوره مانند کوره هوفمن و تونلی می توان استفاده کرد که بستگی به شرایط و مشخصات محصول نوع کوره تعیین می شود.

✳️ تشریح فرآیند تولید آجر سفال مورد نظر در این طرح توجیهی

فرآیند تولید آجر سفال مورد نظر در این طرح توجیهی

فرایند تولید آجر سفال به صورت مکانیزه و با کوره تونلی به شرح زیر میباشد :

مرحله اول ) آماده سازی مواد و خشت زنی آجر سفال :

این مرحله در اصل تلفیقی از تهیه گل و فرم دهی آن یا خشت زنی می باشد که فرآیند و تجهیزات مورد نیاز آن در ادامه در قسمت ماشی آلات و تجهیزات کارخانه تولید آجر سفال ذکر شده است.

به این صورت که حد نهایی امکان وجود سنگ ، درجه خشکی زیاد و آهک در خاک معدن دارد لذا خاک رس پس از پر شدن در سیلو با استفاده از نوار نقاله به کنار دستگاه کلوخ خرد کن منتقل می شود و در این دستگاه قسمت های سخت خاک معدن خرد میشوند سپس خاک به وسیله نوار نقاله به دستگاه آسیاب غلطکی حمل شده و با سرعت بیشتری نرم کردن و آماده سازی مواد اولیه صورت می گیرد.

مرحله بعدی تهیه گل به وسیله مخلوط کن دو محوره می باشد که در این مرحله آب و خاک مخلوط شده تاگل تهیه شود.

به جهت تأمین و تغذیه به موقع تجهیزات خشت زنی و اکسترودر پس از تهیه گل آن را در یک سیلوی میانی ذخیره می کنند و سپس گل را به توسط نوار نقاله به دستگاه اکسترودر با پرس که مجهز به مخلوط کن می باشد ، انتقال داده تا عملیات تولید گل فشرده پیوسته انجام گیرد و در نهایت محصول فشرده اکسترودر شده را بوسیله تجهیزات برش به فرم و ابعاد مورد نظر می برند.

مرحله دوم ) خشک کردن خشت آجر سفال :

پس از مرحله خشت زنی یا تولید آجر سفالی فرم داده شده در مرحله اکسترودر ، خشک کردن خشت تر به منظور تبخیر آب موجود در آن صورت می گیرد با عنایت به مبحث خشک کردن از روش و تجهیزات خشک کن تونلی در این مرحله استفاده می شود به این صورت که خشتهای تر بر روی واگن بوسیله دستگاه اتوماتیک انباره آجر چیده شده و با استفاده از ترانسفر کار واگن به داخل تونل خشک کن هدایت می شود.

در داخل تونل هوای داغ آب خشت را بخار کرده سپس بخار سرد شده و به وسیله هواکش به بیرون فرستاده می شود که به طور متوسط سیکل خشک کردن آجر سفالی 24 ساعت می باشد و پس از خشک کردن خشت های تر ، آنها را به بیرون از کوره فرستاده تا جهت پخت به کوره منتقل شوند.

مرحله سوم ) پختن آجر سفال :

از مراحل حساس و نهایی در تولید انواع آجر به ویژه آجر سفال ، مرحله پخت آجر می باشد که برای این فرآیند از تجهیزات کوره تونلی با واگن های نسوز استفاده می شود.

در این نوع کوره مناطق پیش آتش ، آتش و خنک ساز در طول این کوره به ترتیب انجام می شود. خشتهای خشک شده با سرعت یکنواخت و تنظیم شده در منطقه پیش آتش تا حدود 350 درجه سانتیگراد به طور تدریجی گرم می شوند تا چسبندگی اولیه ذرات خشت تأمین گردد سپس در منطقه آتش خست در معرض دمای 800 تا 1100 درجه سانتیگراد قرار داده می شود تا مغز پخت گردد.

در نهایت دمای خشت در منطقه خنک سازی کوره تونلی ، به تدریج تا دمای محیط پایین آورده می شود در این کوره سیستم آتش از سقف می باشد و لازم به توضیح است ، سقف کوره از نوع معلق بوده که سوراخ های شاخه های سوخت پاش در آن تعبیه شده است و ساختمان اسکلت کوره به صورت فولادی می باشد.

عملیات سه گانه پیش آتش ، آتش و خنک سازی به ترتیب در این کوره و با زمان متوسط 36 ساعت انجام می پذیرد.

در مجموع پس از طی سه مرحله کلی فوق ، آجر سفال تولید میشود و پس از خروج از کوره به وسیله لیفت تراک به انبار محصول انتقال می یابد.


✔️ ماشین آلات ، تاسیسات و تجهیزات خط تولید آجر سفال تیغه‌ای با ظرفیت 30 میلیون عدد در سال


ماشین آلات تولید آجر سفال

✳️ ماشین آلات و تجهیزات خط تولید کارخانه آجر سفال یا آجر ماشینی

 • سیلوی تغذیه کننده ( حجم معمولی 4 متر مکعب در ساعت ) : 2 دستگاه
 • نوار نقاله فلزی با ملزومات ( طول 18 متر عرق 0/8 متر قدرت موتور دار 3/5 کیلو وات ): 1 دستگاه
 • نوار نقاله لاستیکی با فلزیاب ( رابط نقاله فلزی و خردکن ) - ( طول 4/5 متر – عرض 0/8 متر قدرت موتور 2/5 کیلو وات : 1 دستگاه
 • دستگاه کلوخ شکن ( قطر غلطک 0/45 متر عرض غلطک 0/8 متر با  5×6 متر مکعب در ساعت ) : 1دستگاه
 • نوار نقاله فلزی ( طول 13 متر، عرض 8/0 متر قدرت موتور 5/3 کیلو وات ) : 2 دستگاه
 • غلطک ( والس ) ( طول غلطک 1/2 متر سرعت غلطک 220 دور در دقیقه 28 متر مکعب در ساعت ) : 1 دستگاه
 • نوار نقاله فلزی ( 8/5 متر عرف 0/8 مترقدرت موتور 3/5 کیلو وات )
 • مخلوط کن دو محوره ( قدرت موتور 95 گلیات بازدهی 30 متر مکعب در ساعت ) : 1 دستگاه
 • سیلوی میانی ( حجم معمولی 2/3 متر مکعب ظرفیت انتقال تا 32 متر مکعب در ساعت ) : 1 دستگاه
 • نوار نقاله لاستیکی ( طول 5/7 و عرض 8/0 متر قدرت موتور 5/2  کیلووات ) : 1 دستگاه
 • مخلوط کن برس : 1 دستگاه
 • مخلوط کن دو محوره ( ظرفیت بازدهی حمل 45 متر مکعب در ساعت ) : 1 دستگاه
 • اکسترودر با پرس ( بازدهی 45 متر معکب در ساعت ) : 1 دستگاه
 • نوار نقاله لاستیکی ( برگشت ضایعات ) - ( 5/3 متر طول و عرض 65/0 سرعت 52/0 متر در ثانیه ) : 1 دستگاه
 • نوار نقاله لاستیکی ( برگشت ضایعات ) - ( 11 متر طول و عرض 65/0 سرعت 52/0 متر در ثانیه ) : 1 دستگاه
 • تجهیزات برش اتوماتیک و جابجایی ( تعداد طبقات 6/12 فاصله بین طبقات 240 میلیمتری ترانسفر کا انتقال واگن ) : 1 عدد
 • خشک کن تونلی ( بازدهی محصول در روز 112000 قالب - تعداد واگن در فرآیند خشک شدن  105قالب ) : 1 عدد
 • کوره تونلی آجر سفال ( به طول 150 متر و ظرفیت پخت روزانه 112000 ) : 1 عدد

✳️ تاسیسات مورد نیاز کارخانه تولید آجر سفال یا آجر ماشینی به قرار زیر میباشند :

 • تاسیسات آزمایشگاه
 • تاسیسات تعمیرگاه
 • تاسیسات سوخت رسانی
 • تاسیسات اطفاء حریق
 • تاسیسات برق رساني
 • تاسیسات برق اضطراری
 • باسکول
 • سيستم سرمايش و گرمايش : 5 دستگاه
 • تاسیسات آب رسانی

✳️ میزان آب و سوخت و برق مصرفی سالانه این کارخانه تولید آجر سفالی تیغه‌ای با ظرفیت 30 میلیون عدد در سال

 • برق مصرفی : 3729,0 مگاوات ساعت
 • آب مصرفی : 18630,0 مترمکعب
 • گازوئیل مصرفی : 3200,3 مترمکعب
 • بنزین مصرفی : 16,2 مترمکعب
✳️ نیروی انسانی مورد نیاز جهت بهره برداری از کارخانه تولید آجر سفالی تیغه‌ای با ظرفیت 30 میلیون عدد در سال
 • مدیر : 1 عدد
 • مهندس : 2 عدد
 • تکنسین : 5 عدد
 • کارگر ماهر : 20 عدد
 • کارگر غیر ماهر : 32 عدد
 • تکنسین فنی ( تعمیرگاه، تاسیسات و...) : 2 عدد
 • کارمندان اداری و مالی : 5 عدد
 • نگهبان ، کارگر ساده و خدمات : 6 عدد
 • تعداد کل کارکنان : 73 عدد

✔️ زمین ، محوطه سازی و ساختمان سازی مورد نیاز کارخانه تولید آجر سفال تیغه‌ای با ظرفیت 30 میلیون عدد در سال

کارخانه تولید آجر سفال

✳️ زمین و محوطه سازی مورد نیاز کارخانه تولید آجر سفال به قرار زیر می باشد :

 • مساحت زمین : 18500 متر مربع
 • خاکبرداری و تسطیح : 10300 متر مربع
 • خیابان کشی و پارکینگ : 1000 متر مربع
 • فضای سبز : 2000 متر مربع
 • دیوار کشی : 1150 متر مربع

✳️ ساختمان سازی تولیدی و اداری کارخانه تولید آجر سفال به قرار زیر می باشد :

 • ساختمان های اداری و خدماتی : 100,0 متر مربع
 • نگهبانی و سریداری : 40,0 متر مربع
 • سالن غذا خوردی و نماز خانه : 90,0 متر مربع
 • رفاهی و بهداشتی : 40,0 متر مربع
 • تولید ( مساحت سرپوشیده : 2500,0 متر مربع ، مساحت فضای باز : 0,0 متر مربع )
 • انبار ( مساحت سرپوشیده : 1500 متر مربع ، مساحت فضای باز : 4230 متر مربع )
 • اداری، رفاهی و خدماتی ( مساحت سرپوشیده : 270 متر مربع ، مساحت فضای باز : 0 متر مربع )
 • تاسیسات و تعمیرگاه ( مساحت سرپوشیده : 573 متر مربع ، مساحت فضای باز : 150 متر مربع )
 • آزمایشگاه ( مساحت سرپوشیده : 40 متر مربع ، مساحت فضای باز : 0 متر مربع )
 • جمع کل مساحت بخش ها ( مساحت سرپوشیده : 4883 متر مربع ، مساحت فضای باز : 4380 متر مربع )

✳️ در صورتی که علاقه مند به سرمایه گذاری در صنعت آجرپزی هستید مطالب زیر نیز میتواند برای شما جذاب باشد :

✍️ جهت تهیه مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید آجر سفال یا آجر ماشینی ، با اطلاعات کاملا به روز با فرمت Word و PDF و با گزارش گیری نرم افزار کامفار ، جهت اخذ جواز تاسیس یا وام و تسهیلات بانکی ،با ما تماس بگیرید .


📚 دانلود فایل های طرح توجیهی تیپ تولید آجر سفال یا آجر ماشینی


👈 توجه : کلیه ی طرح های تیپ یا آماده ، صرفا کاربرد مطالعاتی و تحقیقاتی داشته و جهت اخذ مجوز و یا تسهیلات و وام بانکی مناسب نمیباشند . جهت تهیه طرح توجیهی با کاربرد اجرایی و بانکی با ما تماس بگیرید.

فايل‌ها:
zipطرح توجیهی تولید آجر سفالی 144 صفحه داغ
نويسنده;امیر حبیبی
تاريخچهارشنبه, 24 آبان 1396 15:25
حجم فايل 1006.91 KB
دانلود 234

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipطرح توجیهی تولید آجر سفالی 47 صفحه داغ
نويسنده;امیر حبیبی
تاريخچهارشنبه, 24 آبان 1396 15:23
حجم فايل 3.12 MB
دانلود 307

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipطرح توجیهی تولید آجر ساختمانی با تکنولوژی روز 92 صفحه داغ
نويسنده;امیر حبیبی
تاريخچهارشنبه, 24 آبان 1396 15:22
حجم فايل 934.51 KB
دانلود 208

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipطرح توجیهی تولید آجر پرلیتی 63 صفحه داغ
نويسنده;امیر حبیبی
تاريخچهارشنبه, 24 آبان 1396 15:20
حجم فايل 862.88 KB
دانلود 208

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipطرح توجیهی تولید آجر نسوز آلومینی یا آجر آلما 115 صفحه داغ
نويسنده;امیر حبیبی
تاريخچهارشنبه, 24 آبان 1396 15:28
حجم فايل 815.72 KB
دانلود 226

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipطرح توجیهی تولید آجر نسوز سیلیسی 53 صفحه داغ
نويسنده;امیر حبیبی
تاريخچهارشنبه, 24 آبان 1396 15:27
حجم فايل 967.84 KB
دانلود 238

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipطرح توجیهی تولید آجر نسوز دولومیتی 108 صفحه داغ
نويسنده;امیر حبیبی
تاريخچهارشنبه, 24 آبان 1396 15:30
حجم فايل 2.46 MB
دانلود 316

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipطرح توجیهی تولید آجر نما ماشینی 110 صفحه داغ
نويسنده;امیر حبیبی
تاريخچهارشنبه, 24 آبان 1396 15:31
حجم فايل 815.94 KB
دانلود 179

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipطرح توجیهی تولید آجر نمای پرسی 46 صفحه داغ
نويسنده;امیر حبیبی
تاريخچهارشنبه, 24 آبان 1396 15:33
حجم فايل 505.55 KB
دانلود 183

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.


کسب و کارهای پر طرفدار

صنایع ساختمانی

© 2024 کلیه حقوق این وبسایت محفوظ میباشد.
Articles
Categories