• 021-77869979
  • سفارش طرح توجیهی : 09127975250
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 24/7

نرم افزار کامفار و مزایای تدوین طرح توجیهی با کامفار چیست ؟!

(9 votes, average 4 out of 5)

نرم افزار کامفار


نرم افزار کامفار چیست ؟ و مزیت تدوین طرح توجیهی با کامفار چیست ؟


نرم افزار کامفار ( COMFAR ) یک برنامه ی کامپیوتری میباشد که توسط یونیدو در سال 1979 تدوین گردید و در سال 1983 برای اولین بار به مارکت جهانی عرضه شد . و به تدریج ورژن های جدیدتر آن در سالهای بعد به بازار عرضه گردید. تا امروز که در حال تدوین این مقاله هستیم نرم افزار کامفار 3.3 آخرین ورژن نرم افزار کامفار است که برای ویندوز های 64 بیتی به بازار آمده !

مزیت تدوین طرح توجیهی با نرم افزار کامفار چیست ؟

مدتهاست که وبسایت گسترش کارآفرینی ایران کلیه ی طرحهای توجیهی خود را با گزارش کامفار به کارفرمایان گرامی تقدیم مینماید . شاید بتوان گفت از قدیمیترین شرکتهایی که گزارش کامفار را به طرحهای توجیهی خود اضافه نمودند ، (( وبسایت گسترش کار آفرینی ایران )) و (( کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران )) بودند . اما مزیت تدوین طرح توجیهی با نرم افزار کامفار چیست ؟ از شما خواننده ی محترم تقاضامندیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید ، سعی ما بر این بوده تا بتوانیم به کلیه پرسشهای شما کاربران محترم در ارتباط با نرم افزار کامفار پاسخ دهیم .

به طور خلاصه دو مزیت اصلی را برای آن میتوان برشمرد :

اول اینکه گزارش گیری کامفار در واقع کاملترین بررسی و آنالیز فاکتور های مالی یک طرح توجیهی میباشد و تقریبا تنها فرمت بین المللی و مقبول در همه کشور های دنیا میباشد لذا وقتی طرح توجیهی را با نرم افزار کامفار مینویسیم این امکان برای کارفرمای ما وجود دارد تا گزارش انگلیسی طرح را نیز از ما دریافت نموده و در صورت تمایل برای اخذ تسهیلات و فایننس به بانکها و یا سرمایه گذاران کشورهای دیگر و یا حتی بانک جهانی نیز ارائه نماید . در واقع طرح توجیهی که با نرم افزار کامفار تدوین شده و کارشناسان متخصص کامفار آن را تایید کرده اند ، فرمتی بین المللی دارد و در همه ی کشور های دنیا قابل دفاع میباشد.

مزیت دوم اما به نوعی یک الزام محسوب میشود ، به این علت که مدتهاست که بسیاری از بانکهای و موسسات مالی کشور ، طرحی را که گزارش کامفار به آن پیوست نشده باشد را جهت بررسی ، از سرمایه گذار نمیپذیرند لذا برای اینکه کارفرمای ما بتواند طرح توجیهی خود را بدون دغدغه به تمام بانکها و موسسات مالی داخل کسور ارائه دهد ، حتما لازم است که گزارش کامفار به آن پیوست باشد.

وبسایت گسترش کارآفرینی ایران آمادگی خود را جهت انجام گزارش گیری کامفار و تدوین طرح توجیهی شما با نرم افزار کامفار را اعلام میدارد.


هدف از ساخت نرم افزار کامفار


زمانی که تصمیم میگیرید کسب و کاری راه اندازی کنید مضاف بر مباحث مارکتیگ  و بازار و بحث های فنی و تکنولوژیکی ، بحث دیگری که پیچیدگی های زیادی دارد و بدون تحلیل درست آن نمیتوانید درک درستی از چشم انداز سود آوری کسب و کارتان داشته باشید مبحث مطالعات و ارزیابی مالی پروژه تان میباشد . نرم افزار کامفار راه حل این مسئله میباشد . در واقع این برنامه ی کامپیوتری توسط یونیدو طراحی شده که به وسیله ی آن می توان آنالیز و برآورد بسیار جامع و دقیقی از ابعاد مالی و اقتصادی طرح داشت . در واقع فصل مالی یک طرح توجیهی را به جامع ترین و کامل ترین حالت ممکن میتوان با نرم افزار کامفار تدوین کرد که این فرمت جامع و کامل مورد تایید تمام بانکهای ایران و حتی بانکهای خارجی و بین المللی نظیر بانک جهانی نیز هست. به همین منظور ما مضاف بر فصل مالی طرح توجیهی که توسط اکسل تدوین میکنیم  ، فصل مالی کامل نرم افزار کامفار 3 را نیز به طرحهایمان پیوست میکنیم .


تفاوت کامفار 3 و کامفار 3.3


کامفار 3 تا چندی پیش آخرین ورژن این نرم افزار بود . این ورژن به حدی از کامل بودن و بی نقص بودن رسیده که نیازی به تغییر ساختاری و اساسی نداشته و همچنان ندارد . اما با ارتقای سیستم های کامپیوتری در چند سال اخیر و 64 بیتی شدن سیستم های عامل ، یوزر ها نمیتوانستند این برنامه را در ویندوز های 64 بیتی مثل ویندوز 10 نصب و اجرا کنند .به همین منظور یونیدو نسخه ی 3.3 کامفار را به بازار عرضه کرد تا این ضعف نیز برطرف شود . در واقع این دو ورژن از نظر ساختاری تفاوت چندانی با هم ندارند و فقط نسخه ی 3.3 برای سیستم های جدید 64 بیتی طراحی و عرضه گردیده .


سرفصل های نرم افزار کامفار

برای مشاهده ی سرفصل های نرم افزار کامفار و همینطور سرفصل های طرحهای توجیهی ما اینجا کلیک نمایید .

 


آخرین مقالات کارآفرینی

© 2024 کلیه حقوق این وبسایت محفوظ میباشد.
Articles
Categories