Search - SP Page Builder
Search - Remove Shortcode
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - برچسب ها
  • 021-77869979
  • 09120085240
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 24/7

دانلود طرح توجیهی تولید فرومنگنز و فروسیلیکومنگنز

(1 vote, average 5 out of 5)

Ferromanganese

جهت دانلود طرح توجیهی تولید فرومنگنز و فروسیلیکومنگنز ، به انتهای صفحه مراجعه نمایید . فرومنگنز و فروسیلیکو منگنز ، آلیاژ های منگنز می باشند ، که در صنعت فولاد سازی ، آلومینیوم سازی ، ریخته گری چدن و ... دارای کاربرد می باشند .

معرفی طرح توجیهی تولید فرومنگنز و فروسیلیکومنگنز :

فرو منگنز و فروسیلیکو منگنز ، آلیاژ های منگنز می باشند ، که با استفاده از آهن ، سیلیس و منگنز تولید شده و در صنایع فولادسازی و آلومینیوم از آن ها استفاده می شود . دمای ذوب منیزیم پایین می باشد ، به همین جهت در صنعت فولادسازی هنگامی که به فولاد مذاب و چدن اضافه شود ، بخار می شود ، به همین جهت به جای سیلیس و منیزیم ، از فرومنگنز و فروسیلیکو منگنز استفاده می شود .

فرومنگنز :

پس از ترکیب نمودن اکسید منگنز و اکسید آهن در کوره قوس الکتریکی ( در دمای بالا و به صورت مذاب با وجود کربن ) محصولی به شکل زغال سنگ یا کک تولید می شود ، که فرومنگنز نامیده می شود . فرومنگنز به صورت جامد بوده و دارای سطح فلزی نقره ای شکلی می باشد . پس از این که مدت زمانی از انبار کردن آن بگذرد ، یک لایه تیره از اکسید ها روی آن را خواهد پوشاند . فرومنگنز در سه نوع فرومنگنز پرکربن ، فرومنگنز متوسط کربن و فرومنگنز کم کربن تولید می شود ، که فرومنگنز پرکربن ، نوع استاندارد فرومنگنز می باشد .
اغلب از فرومنگنز های پرکربن در تولید فولاد های آلیاژی ، که در منابع حساس دارای کاربرمی باشند ، استفاده می شود . از فرومنگنز های متوسط کربن و فرومنگنز های کم کربن نیز در فولاد هایی که تحت عملیات جوشکاری قرار بگیرند ، استفاده می شود .
استفاده از فرومنگنز سبب افزایش سختی پذیری فولاد ، پایدار شدن فاز آستنیت ، ترکیب شدن با سولفوره و تبدیل سولفوره به سرباره و مانع از اکسیداسیون مذاب اشاره نمود .

فروسیلیکو منگنز :

فروسیلیکو منگنز یک نوع فروآلیاژ می باشد ، که حاوی Si ، Mn و Fe ( آهن ) می باشد . همچنین از ترکیب های دیگری از قبیل فسفر و سولفور با نسبت های پایین تری برای تولید فرومنگنز استفاده می شود . آلیاژ سیلیکو منگنز در صنعت فولادسازی به عنوان منبع تولید منگنز و سیلیس و همچنین در ریخته گری چدنی دارای کاربرد می باشد . فروسیلیکو منگنز دارای کربن کم می باشد ، به همین جهت در تولید فولادی های کم کربن نیز به عنوان کمک بار پاتیلی استفاده می شود . آلیاژ های سیلیکو منگنز در دو نوع کم کربن و کربن متوسط تولید می شوند . یکی از مزایای فروسیلیکو منگنز صرفه اقتصادی آن می باشد ، که سبب افزایش مصرف کنندگان آن شده است .

فرایند تولید فرومنگنز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید فرومنگنز و فروسیلیکومنگنز ، به شرح زیر می باشد :

برای تولید فرومنگنز از کوره ذوب استوانه ای استفاده می شود . به این صورت که به صورت متناوب کک و سنگ معدن منگنز به کوره اضافه می شود . کوره دارای دمای 2600 درجه سانتی گراد بوده و سب احیای سنگ معدن و استخراج منگنز می شود .
برای تولید فرومنگنز پرکربن می توان از کوره بلند و کوره قوس – زیرشارژی الکتریکی استفاده نمود .
برای تولید فرومنگنز با کربن متوسط می توان از روش کربن زدایی و یا روش یک واکنش اکسایش – احیا ، بین سیلیسیم موجود در آلیاژ Si-Mn و سنگ معدن منگنز استفاده نمود .
برای تولید فرومنگنز کم کربن هم می توان از روش احیا سیلیکوترمی سنگ معدن منگنز و سرباره غنی از Mno و یا روش دمش اکسیژن در آلیاژ های فرومنگنز پرکربن استفاده نمود .

فرایند تولید فروسیلیکو منگنز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید فرومنگنز و فروسیلیکومنگنز ، به شرح زیر می باشد :

در مرحله اول Si ، Mn و Fe با استفاده از کک یا زغال در کوره قوسی با جریان متناوب ، ذوب می شود . در مرحله بعد پس از این که ماده مذاب بدست آمده سرد شود ، آن را ریخته گری می نمایند . در نهایت هنگامی که ماده ذوب شده سختی لازم را پیدا نماید ، آن را خرد کرده و بسته بندی می نمایند . برای تولید سیلیکو منگنز نسبت به فرومنگنز به دمای بیشتری نیاز می باشد . به همین جهت فرایند تولید فروسیلیکو منگنز سخت تر بوده و به انرژی بیشتری لازم می باشد .

در صورتی که نیاز به طرح توجیهی و امکان سنجی تولید فرومنگنز و فروسیلیکومنگنز ، برای ارائه به بانک یا اخذ مجوز دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید .

:: مطالب مرتبط :

:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید منگنز و آلیاژ منگنز 45 صفحه

:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید سولفات منگنز

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی اختصاصی با کامفار برای اخذ وام و مجوز

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

:: جهت عضویت در سایت کلیک نمایید .

:: جهت ورود به سایت کلیک نمایید .

:: دانلود طرح توجیهی تولید فرومنگنز و فروسیلیکومنگنز

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.


کلیه ی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به وبسایت گسترش کارآفرینی ایران میباشد .