• 021-77869979
 • سفارش طرح توجیهی : 09360555304
 • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 • 24/7

دانلود طرح توجیهی تولید پروفیل، تیرآهن و میلگرد کامپوزیتی

(2 votes, average 5 out of 5)

دانلود طرح توجیهی تولید پروفیل، تیرآهن و میلگرد کامپوزیتی

جهت آشنایی با طرح توجیهی تولید محصولات کامپوزیتی شامل پروفیل، تیرآهن و میلگرد کامپوزیتی، این صفحه را مطالعه نمایید. پروفیل کامپوزیتی، تیرآهن کامپوزیتی و میلگرد کامپوزیتی از جمله محصولات کامپوزیتی می باشند. این محصولات از لحاظ کیفیت قابل مقایسه با آلومینیوم و فولاد هستند.

 معرفی طرح توجیهی تولید پروفیل، تیرآهن و میلگرد کامپوزیتی

محصولات کامپوزیتی پایه پلیمر، از رزین گرماسخت تقویت شده با الیاف شیشه ای تولید می شوند. روش تولید این محصولات به گونه ای است که موجب وجود امتیازاتی از جمله یکپارچگی سازه ای در آنها شده، از این رو قابل مقایسه و رقابت با نمونه های فولادی و آلومینیومی می باشند. در مقایسه با آلومینیوم و فولاد، محصولات کامپوزیتی مشکلاتی از قبیل خوردگی، هدایت الکتریکی و سنگینی وزن آنها را ندارند. مقاومت محصولات کامپوزیتی در برابر عوامل شیمیایی از جمله اسیدها، نمک ها، قلیاها و بسیاری از مواد شیمیایی خورنده قابل قبول و مطلوب می باشد.

همانطور که گفته شد، یکپارچگی سازه ای محصولات کامپوزیتی مشابه با فولاد و آلومینیوم است، با این تفاوت که نسبت استحکام به وزن در آنها بالاتر می باشد. به طور مثال، پروفیل های کامپوزیتی پالترود شده که در این سیستم ها به کار گرفته می شوند، دارای وزن مخصوصی حدود یک چهارم فولاد و یک سوم آلومینیوم می باشد. این امر حمل و نقل و برپا کردن آنها را تسهیل می نماید. برخلاف فولاد زنگ نزن، سوراخ کردن و بریدن این قطعات با وسایل دستی امکان پذیر است.

اجزای اصلی تشکیل دهنده پروفیل های FRP، محصولات الیاف شیشه ای به صورت روینگ، مت و تیشو هستند. عواملی که موجب افزایش روز افزون مصرف این محصولات در صنابع مختلف می شود، شامل موارد زیر می باشد:

 • مقاومت شیمیایی بالا
 • مقاومت در برابر رطوبت
 • خواص الکتریکی مناسب
 • خواص فیزیکی (مثل استحکام کششی) بالا
 • عدم اشتعال و مقاومت حرارتی

درامد، هزینه و سود حاصل از تولید پروفیل، تیرآهن و میلگرد کامپوزیتی

پیش بینی شده است که فروش محصولات طرح حاضر (پروفیل، تیرآهن و میلگرد کامپوزیتی)، به صورت کامل در بازارهای داخلی ممکن خواهد بود. برای ظرفیت تولید سالیانه 2304 تن (پروفیل کامپوزیتی معادل 720 تن، تیرآهن کامپوزیتی 864 تن و میلگرد کامپوزیتی 720 تن در سال)، کل سرمایه گذاری مورد نیاز برابر با 2.80 میلیون یورو می باشد. سرمایه ثابت لازم در این طرح مبلغ 1.83 میلیون یورو است. لازم به ذکر است که تمامی تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز در این طرح از داخل کشور و با هزینه ای معادل 0.6 میلیون یورو، قابل دسترسی و تهیه می باشد.

در حال حاضر، نیاز گسترده ای به استفاده از پروفیل های کامپوزیتی در داخل کشور وجود دارد. از آنجایی که قطعات استفاده شده در بسیاری از سازه ها در کشور در محیط های خورنده، از جمله پل های دریاچه ارومیه دچار مشکلات خوردگی شده اند، استفاده از کامپوزیت ها می توان راه حل مناسبی برای رفع این مشکل و جلوگیری از مشکلات آتی می باشد.

فرایند تولید پروفیل، تیرآهن و میلگرد کامپوزیتی

در این بخش شرح مختصری از فرایند تولید پروفیل، تیرآهن و میلگرد کامپوزیتی آورده شده است. این محصولات از روش پالتروژن تولید می شوند. در روش پالتروژن، در ابتدا الیاف شیشه به رزین آغشته می شوند. سپس از ماتریس داخل قالبی گرم، عبور داده می شوند. در مرحله بعد، پس از شکل گیری و سرد شدن، محصول نهایی برش داده می شود. دسترسی به مواد اولیه مورد نیاز برای این طرح، به طور کامل در داخل کشور ممکن بوده و از طریق کارخانه الیاف شیشه قابل تهیه می باشد.

مواد اولیه مورد نیاز برای تولید محصولات کامپوزیتی، شامل محصولات الیاف شیشه به صورت روینگ، مت و تیشو و افزودنی ها شامل شامل رنگ و رزین می باشد.

تجهیزات و نیروی انسانی مورد نیاز جهت تولید پروفیل، تیرآهن و میلگرد کامپوزیتی

تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز برای تولید پروفیل کامپوزیتی، میلگرد کامپوزیتی و تیرآهن کامپوزیتی در زیر آورده شده اند:

 1. دستگاه پالتروژن
 2. دستگاه میکسر
 3. دستگاه مت کاتر
 4. دستگاه استند
 5. دستگاه CNC
 6. قالب های دستگاه پالتروژن

نیروی انسانی مورد نیاز  در این طرح برای ظرفیت تولید سالیانه 2304 تن در سال (پروفیل کامپوزیتی معادل 720 تن، تیرآهن کامپوزیتی 864 تن و میلگرد کامپوزیتی 720 تن در سال)، شامل 12 نفر در بخش اداری و 67 نفر در بخش تولیدی می باشد.

:: دانلود فایل طرح توجیهی تولید پروفیل، تیرآهن و میلگرد کامپوزیتی

در صورتی که نیاز به طرح توجیهی و امکان سنجی تولید پروفیل، تیرآهن و میلگرد کامپوزیتی ، برای ارائه به بانک یا اخذ مجوز دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید .

:: مطالب مرتبط :

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید سقف کامپوزیتی با عرشه فولادی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید شینگل های سقفی پلیمری

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

:: جهت عضویت در سایت کلیک نمایید .

:: جهت ورود به سایت کلیک نمایید .


کسب و کارهای پر طرفدار

صنایع شیمیایی

© 2024 کلیه حقوق این وبسایت محفوظ میباشد.
Articles
Categories