• 021-77869979
 • سفارش طرح توجیهی : 09360555304
 • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 • 24/7

طرح توجیهی ورقهای روکش HPL و LPL ⭐️ جهت وام و مجوز

(1 vote, average 5 out of 5)

طرح توجیهی ورقهای روکش HPL

جهت نگارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید ورقهای روکش HPL (ورق فرمیکا) و LPL با اطلاعات کاملاً به روز برای سال 1402 ، با فرمت DOC و PDF و با گزارش گیری نرم افزار کامفار ، جهت اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، این صفحه را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید . ضمنا میتوانید فایل pdf طرح توجیهی کارخانه تولید ورق های روکش HPL و LPL را که در سال های قبل نگارش شده است را صرفا جهت مطالعه از انتهای صفحه دانلود نمایید.


بررسی تخصصی محصول در طرح توجیهی ورق های روکش فرمیکا (HPL) و ال پی ال (LPL)


ورق اچ پی ال (HPL) یا فرمیکا چیست ؟

ورق اچ پی ال (HPL) چیست ؟

اچ پی ال (HPL) یک کلمه اسپانیایی بوده و معرف ورقهای مرکب از چندین لایه ساخته شده از کاغذ کرافت با چسب فنول فرمالدهید بوده که در یک تزیینی نقش دار میباشد و لایه های با الیاف سلولزی (کاغذ) به رزین فنولیک آغشته میشوند و لایه سلولزی دیگری اشباع شده در رزین ملامین به عنوان دکور بر روی آن قرار داده می شود.

لایه های اشباع شده در پرس های مخصوص با فشار بالای تقریبی 9 مگا پاسکال (MPa) و حرارت 150 سانتیگراد متراکم شده و محصول نهایی با نام High pressure decorative Laminates یا HPL را تشکیل می دهد.

روکش HPL به صورت ساده که فقط یک سطح فرآورده مرکب چوبی را پوشش میدهد و HPL دوبل که دو سطح فرآوردههای مرکب چوبی را پوشش میدهد در بازار موجود است.

در این روکشها با استفاده از چسبهای اوره فرمالدهید و پلی ونیل استات به اوراق فشرده چوب مانند تخته خرده چوب و تخته فیبر چسبانده میشود. علت استفاده از رزین ملامین فرمالدهید برای لایه فوقانی به دلیل مقاومتهایی است که میبایست بر روی سطح در نظر گرفته شود؛ از قبیل مقاومت در برابر حرارت، آب، خراشیدگی و غیره. در دستیابی به بهترین کیفیت محصولات تولیدی به دلیل استفاده از رزین در این روکشها در مقابل عبور جریان الکتریسیته مقاومت مینمایند.

همچنین استفاده از رزین ملامین در لایه سطحی باعث مقاومت در برابر اسیدهای ضعیف نیز میشوند. انتخاب چسب و میزان فشار و دما بر روی ظاهر محصول تولیدی و کیفیت آن تأثیر زیادی دارد.

چنانچه از روکش اچ پی ال خیلی نازک برای روکش کاری استفاده شود، عیوب آن به طور بارزتری مشخص میشوند. (به دلیل کم بودن ورق HPL، احتمال نمایان بودن اشکالاتی از قبیل ناصاف بودن سینی های پرس یکنواخت نبودن غشای چسب بر روی سطح وجود دارد). به محصولی که روکش روی آن قرار میگیرد، اصطلاحاً زیره میگویند .

ورق ال پی ال (LPL)  چیست ؟

ورق ال پی ال (LPL)

ال پی ال (LPL)  معرف روکش های ورقه ای تحت فشار پایین می باشد که این نوع روکشها متشکل از اوراق کاغذ فلوتینگ در لایه های میانی و تحتانی که با نوعی رزین فنولیک مخصوص آغشته شده و لایه سطحی از جنس کاغذ تزئینی چاپ شده (طرح دار) و یا ساده که عمدتاً با رزین های آمینوپلاستیک نظیر ملامین فرمالدئید آغشته شده و تحت فشار تقریبی 40 کیلوگرم بر سانتی مترمربع و دمای 130 درجه سانتی گراد در پرس های چند طبقه ساخته می شوند.

تفاوت عمده این روکش ها با روکش های ورقه ای تحت فشار بالا (HPL) در فشار پرس و تعداد لایه های کاغذ و نوع کاغذ مصرفی بوده و فشار پرس برای ساخت این نوع روکش ها کمتر از انواع ذکرشده می باشد.

این نوع روکش ها با استفاده از چسب های اوره فرمالدهید ،پلی وینیل استات و یا چسب های تماسی بر روی اوراق فشرده چوبی پرس می شوند. این روکش ها در مقایسه با روکش های ورقه ای با فشار بالا و روکش های ورقه ای پیوسته، به دلیل نوع فرآیند تولید و مواد اولیه مصرفی ارزان تر میباشند.


انواع روکش های HPL (فرمیکا) و LPL


✳️ انواع ورق های روکش فرمیکا (HPL) و ال پی ال (LPL)  به شرح زیر میباشند :

1- روکش ورقه ای تحت فشار بالا، نوع استاندارد (Standard HPL):

این نوع روکشهای ورقهای فاقد هرگونه مواد افزودنی بوده و به هیچ وجه قابلیت خمش پذیری و فرم پذیری را نداشته و بسیار ترد و شکننده میباشد. این روکشها بر اساس نوع مصرف در ابعاد متنوع و اغلب به ضخامت های 7/0 تا 5/1 میلیمتر ساخته میشوند.  

2- روکش ورقهای تحت فشار بالا، نوع فرم پذیر (Post formable HPL):

این نوع روکش های ورقهای تحت فشار بالا دارای تعداد لایه های کرافت کمتری نسبت به روکش نوع استاندارد میباشند. که در آنها، لایه سطحی (کاغذ تزئینی) با نوع رزین ملامین فرمالدهید مخصوص و کاغذ کرافت لایه های میانی و تحتانی با نوعی رزین فنولیک نرم شده (Plasticized) آغشته سازی میشوند.

این نوع روکشهای ورقه ای با استفاده از نوعی لاک پوششی مخصوص که مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد  تا دمای 240 درجه سانتی- گراد مقاوم میشوند. این نوع روکشها قابلیت خمش پذیری (فرم پذیری) را داشته و برای ساخت صفحات رویه کابینت، صفحات رویه میزکار، سایر صفحات فرم دار و اوراق فشرده ابزارخورده کاربرد دارند.

این روکش در دمای 160 تا 220 درجه سانتی گراد فرم پذیر می شوند. این نوع روکش، با استفاده ازچسب های اوره - فرمالدئید، پلی وینیل استات، چسب تماسی و یا چسب گرمانرم اتیل ونیل استات (EVA) روی اوراق فشرده چوبی پرس می شوند و بر اساس نوع مصرف درابعاد متنوع و اغلب به ضخامت های 7/0 تا 1 میلی متر ساخته می شوند. 

3- روکش ورقهای تحت فشار بالا نوع کندسوز (Flame retardant  HPL):

این نوع روکشهای ورقه ای تحت فشار بالا، به دلیل آغشته سازی لایه های کاغذ کرافت به مواد کندسوز کننده که فاقد هالوژنها بوده و دارای نقطه اشتعال بالاتری میباشند که عمدتاً در داخل هواپیما، خودرو، اماکن عمومی و آزمایشگاه ها کاربرد دارند و بر اساس نوع مصرف، اغلب به ضخامتهای 9/4، 1، 2، 4/2 میلی متر ساخته می شوند. 

4- روکش ورقهای تحت فشار بالا، نوع کفپوشی (Walk print HPL):

این نوع روکش های ورقه ای تحت فشار بالا، به دلیل پرداخت ویژه سطوح و استفاده از نوعی لایه پوششی مخصوص که مقاومت بالایی به سایش و خراشیدگی داشته، دوام و پایداری زیادی دارد و برای روکش کردن اوراق فشرده چوبی مورد مصرف برای ساخت کفپوش قرار می گیرند. این روکشها بر اساس نوع مصرف در ابعاد متنوع و اغلب به ضخامت های 7/0 تا 5/1 میلی متر ساخته می شوند. 

5- روکش ورقهای تحت فشار بالا، نوع بسیار فشرده (Compact HPL):

این نوع روکش های ورقه ای تحت فشاربالا، به دلیل استفاده از تعداد لایه های اضافه و داشتن ضخامت بالاتر و فشار بیشتر پرس، با مشخصات فیزیکی و شیمیایی مناسب تری ساخته شده و موارد استفاده متنوع تری از قبیل فیبرهای مدار چاپی، چرخ دنده های صنعتی، واشرهای صنعتی و غیره دارند. این نوع روکشها مقاومت مکانیکی بالاتر ،پایداری و دوام بیشتر در مقابل رطوبت و شرایط جوی داشته و بنابراین در شرایط داخل و خارج از ساختمان کاربرد دارند. 

6- روکشهای ورقه ای تحت فشار پایین:

این نوع روکشها متشکل از اوراق کاغذ فلوتینگ در لایه های میانی و تحتانی که با نوعی رزین فنولیک مخصوص آغشته شده و لایه سطحی از جنس کاغذ تزئینی چاپ شده (طرح دار) و یا ساده که عمدتاً با رزین های آمینوپلاستیک نظیر ملامین فرمالدئید آغشته شده و تحت فشار تقریبی 40 کیلوگرم بر سانتیمترمربع و دمای 130 درجه سانتی گراد در پرس های چند طبقه ساخته می شوند.

تفاوت عمده این روکش ها با روکش های ورقه ای تحت فشار بالا و روکش های ورقهای پیوسته، در فشار پرس و تعداد لایه های کاغذ و نوع کاغذ مصرفی بوده و فشار پرس برای ساخت این نوع روکش ها کمتر از انواع ذکرشده می باشد.

این نوع روکش ها با استفاده از چسب های اوره فرمالدهید ،پلی وینیل استات و یا چسب های تماسی بر روی اوراق فشرده چوبی پرس می شوند. این روکش ها در مقایسه با روکش های ورقه ای با فشار بالا و روکش های ورقه ای پیوسته، به دلیل نوع فرآیند تولید و مواد اولیه مصرفی ارزان تر میباشند .  

این مقاله بر روی نوع  روکش ورقه ای تحت فشار بالا متمرکز شده است. 


اهمیت و کاربرد روکش های اچ پی ال یا فرمیکا (HPL) و ال پی ال (LPL) چیست !


هر چند امروزه منابع مربوط به چوبهای با ارزش و خوش نقش و نگار در حال کاهش اند ولی خوشبختانه طراحان و تولیدکنندگان روکش های مصنوعی بر این باورند که میتوان تا حد زیادی از فقدان وجود این نوع چوبها کاست، توسعه طرحهایی با نقوش طبیعی چوب که حاوی الیاف و گرههای طبیعی نیز هستند باعث شده است تا فقدان و کمبود چوبهای باارزش جنگلی کمتر در صنعت دکوراسیون داخلی جلوه گر شود.

هر ساله مقداری زیادی روکش HPL از کشورهایی نظیر انگلستان، پرتقال، سوئیس، چین، ترکیه ،ایتالیا، اسپانیا و غیره وارد کشور میشود. 

برای افزایش مقاومت در برابر رطوبت، خراشیدگی، حرارت و همچنین زیبایی ظاهری اوراق فشرده چوبی از قبیل نئوپان (تخته خرده چوب) و تخته فیبر، معمولاً از روکشهای طبیعی و مصنوعی استفاده می کنند.

به دلیل پایین بودن مقاومتهای فیزیکی و نداشتن تنوع دلخواه در طرح و رنگ و از همه مهمتر کمبود درختان سیلندریک در سالهای اخیر باعث شده روکشهای مصنوعی، جانشین روکشهای طبیعی شوند.

روکشهای مصنوعی از لحاظ رنگ و نقش و ضخامت دارای انواع متفاوتی هستند، به علت کاربرد مواد حفاظتی، رنگی و چسب بر روی روکشهای مصنوعی، صفحاتی که با این روکشها پوشش داده میشوند، در برابر حرارات و رطوبت مقاوم هستند، لذا عمده کاربرد این روکشها در موارد خاصی نظیر مواردی که دوام بسیار زیاد مورد نیاز است، میباشند.  

از آنجا که روکشها مصنوعی (HPL، ملامینه،  PVC) اغلب برای پوشش دادن سطح تخته خرده چوب و تخته فیبر با دانسیته متوسط (MDF) استفاده میشود با نگاهی با آمارهای منتشر شده توسط سازمان خوار و بار جهانی (FAO) و مرکز تجارت بین الملل (ITC) در مورد مقادیری از این محصولات که هر ساله با انواع روکشهای مصنوعی پوشش داده میشوند، اهمیت این موضوع که باید نگاه ویژهای به روکشهای مصنوعی داشته باشیم بیشتر نمایان میگردد.

✳️ کاربرد ورق های روکش اچ پی ال (HPL) و ال پی ال (LPL) چیست !

صفحاتی که با این روکشها پوشش داده میشوند، در برابر حرارت و رطوبت مقاوم هستند، لذا عمده کاربرد این روکشها در موارد خاصی نظیر مواردی که دوام بسیار زیاد مورد نیاز است از قبیل کفپوش های چوبی، سطوح کار و لوازم بیمارستانی و آزمایشگاهی، میزهای کارگاهی، رویه کابینت های بدون ابزارخوری و نیز سایر مصارف عمومی مثل مبلمان اداری به صورت محدود، البته ساخت نوع فرم پذیر این نوع روکش ها، دامنه کاربرد آن را در رویه کابینت های دارای لبه های منحنی افزایش داده است. 

✳️ کالای جایگزین ورق های روکش اچ پی ال (HPL) و ال پی ال (LPL) چیست !

روکش ملامینه فشار ضعیف با علامت اختصاری LPM، هم اکنون به عنوان مطرح ترین روکش تزئینی در سطح جهانی درآمده که به عنوان یکی از رقبای اصلی HPL و LPL به حساب میآید و 34 درصد مصرف جهانی را شامل میشود (در سال 1999 تقاضای LPM، 30 درصد مصرف جهانی روکش های تزیینی را شامل شده است) . 

در سطح جهانی روکشهای ملامینه دارای بیشترین استفاده بوده و بعد از آن به ترتیب روکشهای چوبی، روکش های کاغذی، رنگ ،HPL و روکش های ترموپلاستیک PVC قرار دارند.


فرایند تولید روکش فرمیکا (HPL) و LPL (روکش های ورقه ای تحت فشار بالا)


اجزای روکش ملامینه HPL

✳️ اجزای روکش ملامینه HPL به قرار زیر میباشد :

ساختار اصلی روکش ملامینه HPL در شکل بالا به نمایش درآمده است. همانطور که دیده می شود، این پوشش در ساده ترین حالت تشکیل می گردد از یک لایه کاغذ دکور که طرح تزئینی دلخواه اعم از طرح های مختلف چوب، طرح های ساده رنگی، نقش سنگ یا طرح های فانتزی بر روی ان چاپ شده و توسط رزین های فنلی اشباع می گردند.

لایه دیگری به نام لایه رویی (Overlay) بر روی ساختمان اصلی قرار می گیرد. وجود این لایه که در جلوگیری از ایجاد ترک و شکست موثر است، باعث محافظت از پوشش تزئینی شده و مقاومت به سایش آنرا بطور موثری افزایش می دهد.

لایه رویی نیز کاغذی است با چگالی و ضخامت کم که همچون لایه تزئینی با رزین ملامین فرآوری می گردد. واضح است که بر روی کاغذ لایه رویی طرح چاپ شده ای وجود نخواهد داشت. 

ساختار اصلی روکش HPL  را کاغذ دکور (Décor Paper) و کاغذ لایه داخلی یا کاغذ کرافت (Kraft Paper) که نوعی کاغذ اشباع شدنی و با کیفیت است، را تشکیل می دهند.

همانطور که در بالا ذکر شده است انواع مختلف روکش HPL (استاندارد، فرم پذیر یا انعطاف پذیر، نسوز، مقاوم به مواد شیمیایی ، رسانا و ....) را می توان با استفاده از انواع مختلف کاغذ و رزین تولید نمود. اما روش ساخت همه آنها یکسان است. ممکن است مواد اولیه مورد استفاده برای ساخت هر یک از انواع روکش های HPL کمی با انواع دیگر تفاوت داشته باشد.

ساختار اصلی روکش LPL شبیه  HPL می باشد اما با این تفاوت  که مقاومت نوع کاغذ و این روکش از HPL کمتر می باشد.  

✳️ ساختار کلی کارخانه تولید ورقهای روکش HPL به شرح زیر می باشد :   

به طور کلی می توان خطوط تولید روکش HPL  را به سه خط تولید اصلی تقسیم بندی نمود: 

 • خط تولید کاغذ تزئینی ملامینه (کاغذ دکور)
 • خط تولید کاغذ کرافت فنلی (کاغذ کرافت)
 • خط تولید HPL

برای تولید روکش HPL ابتدا کاغذهای کرافت و دکور به ترتیب تحت عمل فرآوری مخصوص به خود قرار می گیرند و تبدیل به کاغذ کرافت فنلی و کاغذ تزئینی ملامینه می شوند.

این مواد در فرآیند تولید HPL محصول نیمه ساخته به شمار می آیند. کاغذ کرافت فنولی و کاغذ دکور ملامینه بعنوان محصول نیم ساخته، ماده اولیه مرحله سوم تولید را تشکیل می دهند. در مرحله سوم (آخر) تولید تعداد مورد نظر از هر نوع کاغذ طی مرحله تشکیل سازه و مونتاژ روی هم چیده شده و در مرحله پرس با فشار و گرمای اعمالی از سوی دستگاه، بصورت روکش HPL  در می آیند.  

مرحله تولید روکش HPL  به صورت دیاگرام همراه با مواد اولیه ورودی به قرار زیر میباشد : 

فرایند تولید روکش HPL

در فرآیند فرآوری کاغذ دکور (A) کاغذ دکور به رزین آغشته می شود، سپس کاغذ آغشته شده به رزین خشک می گردد و در نهایت خنک می شود و به ابعاد مورد نظر برش داده می شود.  

باید در نظر داشت که در تولید روکش HPL فرآیندهای تولید وابستگی زیادی به هم دارند و تولید محصول نهایی مطلوب، بستگی به درست انجام همه موارد (موارد A و B و C) دارد.

از این رو در صورت تغییر کیفیت محصول ، تشخیص علت تغییرکیفیت محصول نهایی مشکل می باشد. در همین راستا مهندسین تولید برای برطرف کردن مشکلات احتمالی در فرآیند تولید باید احاطه کاملی بر خط تولید و عملکرد دستگاه ها داشته باشند. .  

مراحل تولید روکش HPL در ایران که تنها شرکت تولیدی آن را شرکت آذر بنیاد می باشد، شامل مراحل آغشته کنی، کاغذچینی، پرس، کناره بری، سمباده زنی میباشد . در خط آغشته کنی، آغشته سازی کاغذهای دکوراتیو و کرافت به مواد چسبی صورت می گیرد.

مرحله کاغذ چینی بعد از مرحله آغشته سازی بوده که تعداد 5 میز به صورت ردیفی وجود دارد و کاغذهای آغشته روی این میزلایه چینی می شوند. مرحله پرس مهمترین بخش تولید ورق HPL است. در این مرحله، فاکتورهای فشار و دما برای فرمیکای 1 میلی متری و 5/2 میلی متری یکسان بوده، ولی فاکتور زمان متغیر است به طوری که در 5/2 میلی متری کمی زمان پرس بیشتر میباشد.

در هر مرحله از پرس تعداد 100 ورق HPL 1 یا 5/2 میلی متری تولید می شود. از آنجا که ورق های HPL خارج شده از پرس از لحاظ ظاهری دارای کناره های نامنظم و ریش ریش است لذا جهت این قسمت ها و دستیابی به ورق HPL با کناره صاف و منظم، از دستگاه کناره بری استفاده می شود. با ایجاد خراش های ریز زیاد توسط سمباده زنی باعث افزایش سطح چسب خوری و از بین رفتن و مواد زائد می شود.  

ساختار کلی کارخانه تولید LPL نیز شبیه HPL می باشد ولی با تفاوت های جزئی از قبیل نوع کاغذ و فشار پرس در تولید LPL کمتر از HPL می باشد. 

✳️ برآورد ظرفیت تولید به شرح زیر می باشد :

با توجه به اینکه عرض نهایی روکش HPL، 1.22 سانتی متر درنظر بگیریم . چنانچه در هر دقیقه یک متر روکش تولید داشته باشیم.

با فرض 300 روز کاری در هر سال و سه شیفت کاری در هر روز (یک ساعت بین شیفت ها نیاز به استراحت میباشد).

ظرفیت تولید این خط در سال به میزان زیر می باشد : 

M2/min) )C= 1/22 ×  1 = 1/22   

C = 1/22 × 60 × 22 ×  300 =  483120 ( M2/year)

این خط تولید توانایی تولید روکش HPL  را با ظرفیت 483120 مترمربع در سال خواهد داشت. 

با توجه به اینکه ابعد استاندارد روکش  1.22 HPLدر 44/2 سانتی متر می باشد، تعداد 162295 ورقه روکش در سال تولید خواهد گردید.  

در فرآیند پرس کاری سازه مونتاژ شده در مرحله آخر تولید، زمان بسته بودن پرس در حدود یک ساعت می باشد. با توجه به این موضوع و با در نظر گرفتن زمان مورد نیاز برای هر بارگذاری و تخلیه پرس ،برآورد می شود که در طی سه شیفت کاری به مدت 22 ساعت، پرس می تواند 15 بار بسته گردد.

بنابراین تعداد بسته شدن پرس (در یک سال) : 

n = 15 ×  300 = 4500

 مقدار روکشی در که در هر مرحله پرس می شود:

483120/4500 = 107/5m2

 تعداد ورقه ای که هر مرحله پرس می شوند: 

107.5/3m2 = 36 (sheet / time )

چنانچه در هر طبقه پرس دو مجموعه دوبله HPL شامل 10 لایه لمینت قرار گیرد، یک پرس چهارطبقه برای این خط تولید نیاز می باشد.

N = 36/10 = 3.6


تجهیزات و تاسیسات کارخانه تولید روکش فرمیکا (HPL) و LPL (روکش های ورقه ای تحت فشار بالا) با ظرفیت 483,120 مترمربع در سال


✳️ تاسیسات مورد نیاز این کارخانه تولید روکش HPL و LPL به قرار زیر میباشند :

 • برق رسانی (انشعاب نصب تابلوها، ترانس کابل کشی و سیم کشی های مربوطه)
 • آبرسانی (انشعاب، لوله گذاری و ........)
 • گاز رسانی (انشعاب و لوله کشی)
 • امتیاز خط تلفن
 • ایمنی و اطفا حریق
 • تجحیزات سرمایش و گرمایش
 • مخازن ذخیره سوخت و آب

✳️ میزان آب و سوخت و برق مصرفی سالانه کارخانه تولید روکش HPL و LPL (روکش های ورقه ای تحت فشار بالا) با ظرفیت 483,120 مترمربع در سال

سوخت و برق مصرفی این کارخانه به قرار زیر می باشد :

 • برق مصرفی : 2100000 کیلووات
 • آب مصرفی : 6550 مترمربع
 • گاز مصرفی : 19500 هزار مترمکعب
 • بنزین : 8500 لیتر

✳️ نیروی انسانی مورد نیاز جهت بهره برداری از کارخانه تولید روکش HPL و LPL (روکش های ورقه ای تحت فشار بالا) با ظرفیت 483,120 مترمربع در سال

 الف) کادر اداری به قرار زیر میباشد :

 • سرپرست طرح : 1 نفر
 • مسئول اداری و مالی حسابداری : 1 نفر
 • کارمند اداری : 2 نفر
 • مسئول امور بازرگانی : 1 نفر
 • نگهبان، سرایدار : 2 نفر
 • راننده : 2 نفر

ب) کادر تولید به قرار زیر میباشد :

 • مدیر واحد : 1 نفر
 • مسئول آزمایشگاه : 2 نفر
 • تکنسین تولید : 4 نفر
 • کارگر ماهر : 8 نفر
 • کارگر نیمه ماهر : 8 نفر
 • کارگر ساده : 16 نفر

✳️ مواد اولیه مصرفی در تولید روکش HPL و LPL (روکش های ورقه ای تحت فشار بالا) با ظرفیت 483,120 مترمربع در سال :

 • کاغذ دکور : 500 هزار مترمربع
 • کرافت : 500 هزار مترمربع
 • رزین ملامین : 75 تن
 • فنول : 75 تن

استانداردهای روکش فرمیکا یا HPL

✳️ برخی از استانداردهای ورق فرمیکا یا HPL به قرار زیر میباشند :

 • استاندارد DIN 53 479 جهت اندازه گیری چگالی
 • استاندارد EN 438/2.8 برای اندازه گیری مقاومت در برابر حرارت خشک
 • استاندارد EN 438/2.11 جهت تعیین مقاومت در برابر ضربه با نازل کم قطر
 • استاندارد EN 438/2.6 جهت تعببن مقاومت سایشی
 • استاندارد EN 438/2.7 جهت تعیین مقاومت در برابر غوطه وری در آب داغ
 • استاندارد NFPA 99 جهت اندازه گیری مقاومت الکتریکی
 • استاندارد EN 438/2.14 برای اندازه گیری مقاومت در برابر خراشیدگی
 • استاندارد EN 438/2.16 جهت اندازه گیری ماندگاری در برابر نور
 • استاندارد DIN 423 به منظور اندازه گیری مقاومت در برابر بخار
 • استاندارد EN 438/2.9 به منظور اندازه گیری ثبات اندازهای در برابر حرارت
 • استاندارد EN 438/2.15 برای اندازه گیری مقاومت در برابر لک و رنگ
 • استاندارد EN 438/2.18 برای اندازه گیری مقاومت در سیگار

زمین ، محوطه سازی و ساختمان سازی مورد نیاز جهت احداث کارخانه تولید روکش فرمیکا (HPL) و LPL (روکش های ورقه ای تحت فشار بالا) با ظرفیت 483,120 مترمربع در سال

✳️ زمین و محوطه سازی مورد نیاز کارخانه تولید روکش HPL و LPL به قرار زیر می باشد :

 • زمین : 3900 مترمربع
 • تسطیح زمین : 3900 مترمربع
 • خیابان کشی، آسفالت و جدول کشی و فضای سبز : 1100 مترمربع
 • محوطه سازی : 700 مترمربع
 • دیوارکشی (متر) : 350 مترمربع

✳️ ساختمان سازی تولیدی و اداری کارخانه تولید روکش HPL و LPL به قرار زیر می باشد :  

 • سالن تولید : 800 مترمربع
 • ساختمان انبارها (مواد اولیه و محصول نهایی) : 900 مترمربع
 • ساختمان اداری، رفاهی، نگهبانی و آزمایشگاه : 380 مترمربع

✍️ جهت تهیه مطالعات بازار و طرح توجیهی کارخانه تولید ورقهای روکش فرمیکا (HPL) و LPL ، با اطلاعات کاملا به روز با فرمت Word و PDF و با گزارش گیری نرم افزار کامفار ، جهت اخذ جواز تاسیس یا وام و تسهیلات بانکی ،با ما تماس بگیرید .


📚 دانلود فایل های طرح توجیهی تیپ تولید ورق های روکش فرمیکا (HPL) و LPL


👈 توجه : کلیه ی طرح های تیپ یا آماده ، صرفا کاربرد مطالعاتی و تحقیقاتی داشته و جهت اخذ مجوز و یا تسهیلات و وام بانکی مناسب نمیباشند . جهت تهیه طرح توجیهی با کاربرد اجرایی و بانکی با ما تماس بگیرید.

فايل‌ها:
zipطرح توجیهی تولید روکش اچ پی ال و ال پی ال 46 صفحه
نويسنده;امیر حبیبی
تاريخجمعه, 10 آذر 1396 16:17
حجم فايل 845.77 KB
دانلود 84

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipطرح توجیهی توليد ورق های اچ پی ال ( HPL ) و سی پی ال ( CPL ) آپدیت 95 داغ
تاريخسه شنبه, 06 آذر 1397 19:02
حجم فايل 973.04 KB
دانلود 189

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.


کسب و کارهای پر طرفدار

صنایع ساختمانی

© 2024 کلیه حقوق این وبسایت محفوظ میباشد.
Articles
Categories