• 021-77869979
  • سفارش طرح توجیهی : 09120085240
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 24/7

طرح توجیهی تولید انیدرید مالئیک و انیدرید فتالیک

(1 vote, average 5 out of 5)

Maleic anhydride

جهت آشنایی با طرح توجیهی تولیدانیدرید مالئیک و انیدرید فتالیک ، این صفحه را مطالعه نمایید . انیدرید فتالیک نوعی ترکیب شیمیایی ، به شکل دانه های سفید و دارای فرمول فرمول شیمیایی C8H4O3 می باشد . از کاربرد های انیدرید فتالیک می توان به تولید رزین های پلی استر ، تولید پلاستیک از وینیل کلرید ، تولید رزین های آلکیدی ، تولید رنگ ها و .... اشاره نمود . همچنین انیدرید مالئیک یک نوع ترکیب شیمیایی می باشد ، که به شکل بلور های سفید رنگ و دارای فرمول شیمیایی C4H2o3 می باشد . انیدرید مالئیک ماده اولیه در تولید رزین می باشد و در صنایع پایین دست پتروشیمی دارای اهمیت می باشد .

معرفی طرح توجیهی تولید انیدرید مالئیک و انیدرید فتالیک :

انیدرید مالئیک :

انیدرید مالئیک یک نوع ترکیب شیمیایی می باشد ، که به شکل بلور های سفید رنگ و دارای فرمول شیمیایی C4H2o3 می باشد . ماده اولیه در تولید رزین ، انیدرید مالئیک می باشد و در صنایع پایین دست پتروشیمی دارای اهمیت می باشد . کاربرد عمده انیدرید مالئیک جهت تولید رزین پلی استر غیر اشباع می باشد ، اما از دیگر کاربرد های قابل توجه این محصول می توان به استفاده از آن در تولید کوپلیمر ها ، تولید افزودنی روغن موتور ، سموم کشاورزی ، تولید مواد شوینده ، تولید اسید مالئیک تولید تترا هیدروفوران و ... اشاره نمود .
برای تولید انیدرید مالئیک 4 روش وجود دارد که این روش ها عبارتند از : اکسیداسیون بنزن ، اکسیداسیون نرمال بوتان ، اکسیداسیون بوتن ها ( یا مخلوط بوتادین و بوتن ها ) و بازیابی پساب واحد انیدرید فتالینک .

انیدرید فتالیک :

انیدرید فتالیک نوعی ترکیب شیمیایی به شکل دانه های سفید و دارای فرمول فرمول شیمیایی C8H4O3 می باشد . انیدرید فتالیک در تولید رزین های پلی استر ، تولید پلاستیک از وینیل کلرید ، تولید رزین های آلکیدی ، تولید رنگ ها و .... اشاره نمود .

شماره تعرفه های گمرکی مرتبط با محصولات مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انیدرید مالئیک و انیدرید فتالیک ، عبارتند از :

• انیدرید فتالیک : 29173500
• انیدرید مالئیک : 29171400

فرایند تولید انیدرید فتالیک ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید انیدرید مالئیک و انیدرید فتالیک ، به شرح زیر می باشد :

در مرحله اول توسط دستگاه BLOWER هوای گرم مورد نیاز تولید می شود . سپس هوایی که از دستگاه BLOWER خارج می شود تا دمای 160 درجه سانتی گراد به آن حرارت داده می شود . از طرفی OX را تا دمای 145 درجه سانتی گراد با استفاده از یک پری هیتر دیگر گرم می نمایند .
در مرحله دوم OX را که اتومایز شده است ، جهت انجام واکنش به راکتور انتقال می دهند .
در مرحله سوم با استفاده از جریان نمک مذاب ، به حفظ و کنترل دمای راکتور می پردازند . لازم به ذکر می باشد که مبدل پوسته لوله که بعد از راکتور قرار گرفته است ، نمک مذاب را خنک می نماید ، بدین طریق گرمایی که توسط نمک از راکتور گرفته می شود ، مبادله خواهد شد . البته گرمای اولیه راکتور در هنگام واکنش با استفاده از هیتر های برقی که در اطراف راکتور قرار دارند تامین می گردد .
در مرحله چهارم پس از این که واکنش انجام شد ، از قسمت پایین راکتور گازی خارج می شود ، که اگر دمای راکتور از حد مشخص شده بیشتر شود ، گاز راکتور دارای مالئیک انیدرید فتالیک آنیدرید می باشد . اما اگر دمای راکتور پایین باشد ، علاوه بر گاز خروجی سیتراکونیک و بنزوئیک اسید می شود ، راکتور سبب تولید در مرحله آخر نیز عملیات خالص سازی و سیستم بخار انجام می شود .

مطالب مرتبط :

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید انیدرید استیک

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید استر انیدرید

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

:: جهت عضویت در سایت کلیک نمایید .

:: جهت ورود به سایت کلیک نمایید .

 در صورتی که نیاز به طرح توجیهی و امکان سنجی تولید انیدرید مالئیک و انیدرید فتالیک ، برای ارائه به بانک یا اخذ مجوز دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید .


آخرین مقالات کارآفرینی

© 2023 کلیه حقوق این وبسایت محفوظ میباشد.
Articles
Categories