• 021-77869979
  • سفارش طرح توجیهی : 09360555304
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 24/7

طرح توجیهی تولید ملات خشک یا گروت و اپوکسی

(1 vote, average 5 out of 5)

 

طرح توجیهی تولید ملات خشک یا گروت و اپوکسیجهت آشنایی با طرح توجیهی تولید ملات خشک یا گروت و اپوکسی ، صفحه زیر را مطالعه نمایید . ملات به ماده ای گفته می شود که حالت خمیری و چسبنده داشته و در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد . ملات در هنگام چسباندن قطعات مختلف مصالح ساختمانی کاربرد دارد . یکپارچه سازی مطالح و اتصال آنها به یکدیگر توسط ملات باعث می شود ، که هرگونه نیروی وارده به آنها ، به پی یا اسکلت اصلی ساختمان منتقل شود .

 معرفی طرح توجیهی تولید ملات خشک یا گروت و اپوکسی :

 ملات از دو قسمت تشکیل می شود : چسب که درصد کمتری در ملات دارد و جسم پرکننده که حدود 80 درصد حجم ملات را تشکیل می هد . به طور مثال در ملات ماسه سیمان ، سیمان به عنوان چسب و ماسه به عنوان جسم پرکننده ترکیب می شوند .

ملات خشک یا Dry Mix یا Dry Mortar ، از ترکیب سه ماده اصلی شامل سیمان ، سنگدانه ها و مواد افزودنی شیمیایی تشکیل می شود . نسبت و نوع این مواد ، بسته به کاربرد و محصولات آن متغیر است . محصولات ملات خشک ، در کارخانه پیمانه و مخلوط شده و پس از خشک شدن ، به صورت پاکت یا فله به محل مقصد حمل می شوند . ملات های خشک انواع گوناگونی دارند و کاملا برتر از انواع سنتی هستند . در روش سنتی مواد اولیه معمولا با نسبت های اشتباه ترکیب می شوند و اختلاط های سنتی موجب هدر رفت مواد اولیه نیز می شود . این مسئله میزان اتلاف سیمان در کشور را به 9 میلیون تن در سال می رساند .

به طور کلی ملات ها به سه روش زیر مورد استفاده قرار می گیرند :

در روش اول مواد اولیه مستقیما و به صورت جدا از هم به کارگاه ساختمانی فرستاده می شوند و در آنجا با نسبت های اشتباه مخلوط شده و استفاده می شوند .

در روش دوم که با نام ملات تر نیز شهرت دارد ، مواد اولیه در کارگاه هایی به یکدیگر مخلوط شده و ملات تر را تشکیل می دهند . این ملات سپس تحت نظر آزمایشگاه کنترل کیفیت کارگاه سازنده قرار گرفته و سپس به محل استفاده منتقل می شود .

در روش سوم ، که به نام ملات خشک نیز شناخته می شود ، مواد اولیه در کارخانه و با اندازه و نسبت های دقیق و تحت نظارت های کنترل کیفیت مخلوط می شوند . پس از تهیه سیمان خشک ، آن را در پاکت یا به صورت فله به مشتری نهایی تحویل می دهند .

نام های دیگر ملات خشک ، ملات نیمه آماده یا ملات پیش مخلوط شده می باشد ، که شامل اندود های داخلی و خارجی ساختمان ، ملات های بنایی ، کف سازی و کرم بندی است . به دلیل تولید و توزین کنترل شده ، این ملات ها از کیفیت قابل توجهی برخوردار هستند . ملات های خشک بسته به کاربرد و شرایط اقلیمی از مصالح زیر تشکیل می شوند :

1 . سیمان پرتلند

2 . سیمان های آمیخته

3 . مواد افزودنی معدنی

4 . آهک هیدارته

5 . سنگدانه های طبیعی یا مصنوعی

6 . افزودنی های شیمیایی

7 . فیلرها

8 . رنگدانه ها

9 . الیاف

مخلوط گروت آماده در مواردی از قبیل زیر صفحه ستون ها ، آنکربلت ها ، نصب ریل ماشین آلات ، برینگ پل ها ، بلت ها ، ریل ها ، حایل ها و غیره مورد استفاده قرار می گیرد . برخی از مهم ترین مزیت های ملات خشک نسبت به ملات های دیگر می توان به کنترل کیفیت نهایی ملات خشک تولید شده در کارخانه برای داشتن انطباق با انواع استاندارد های ملی و جهانی ، مصرف در اندازه دلخواه و مورد نیاز ، کیفیت بالاتر اجرا و افزایش طول عمر بنا ، کاهش خطای انسانی ، صرفه جویی در زمان اجرا و بالا رفتن سرعت ساخت ساختمان ، تحمل فشار و کشش بالا ، صرفه جویی در مصرف سیمان از منظر ملی ، وحفظ محیط زیست اشاره کرد .

 درآمد و هرینه های تولید سیمان خشک یا گروت و اپوکسی :

 در مورد هزینه های فروش این ملات می توان گفت که ملات های پوششی رنگی و ملات های خاص ارزش افزوده بسیار زیادی نسبت به ملات های معمولی دارند . به طور مثال اگر قیمت هر تن ملات معمولی 70 یورو باشد ، قیمت هر تن ملات خاص و یا پوششی رنگی ممکن است ، بین 300 تا 1000 یورو خواهد بود . کد آیسیک انواع ملات خشک 2695412310 ، ملات خشک معمولی 2695512311 ، ملات اپوکسی 2429512420 ، ملات خشک منبسط شونده 2695512312 و ملات خشک حاوی نانو ذرات 2695512420 می باشد .

 فرایند تولید سیمان خشک یا گروت و اپوکسی :

 مرحله اول : سنگدانه های سیلیس ، آهک و مواد افزودنی دریافت و ذخیره می شوند .

مرحله دوم : مواد اولیه دریافت شده بر اساس نوع محصول و دستور العمل ها توزین و پیمانه زنی می شوند .

مرحله سوم : مواد توزین شده به وسیله هوای فشرده به مخلوط کن منتقل می شوند .

مرحله چهارم : مواد در مخلوط کن مخصوص ، مخلوط می شوند .

مرحله پنجم : ملات خشک مخلوط شده تخلیه شده و در پاکت های مخصوص بسته بندی شده و جهت فروش به صورت فله به سیلوهای ذخیره منقل می شوند .

 تجهیزات و نیروی انسانی جهت تولید سیمان خشک یا گروت و اپوکسی :

 راه اندازی این طرح در ازای تولید سالیانه ۱۰۰۰۰۰ تن در سال ، به 32 نفر نیروی انسانی و تجهیزات زیر نیاز دارد :

1 . کارخانه تولید شن و ماسه ( درصورتی که از ماسه آماده استفاده سود به بخش های سرند و خشک کن محدود می شود )

2 . خوراک دهنده برای سیلوهای مواد اولیه

3 . سیستم توزین و توزیع برای سنگدانه و سایر مواد اولیه

4 . تجهیزات میکس و اختلاط با ظرفیت مورد نظر

5 . سیستم کنترل و پردازش برای هر بخش به صورت جدا

6 . سیستم پکینگ یا بسته بندی

7 . تجهیزات بارگیری مصالح به صورت فله

در صورتی که نیاز به طرح توجیهی و امکان سنجی تولید ملات خشک یا گروت و اپوکسی ، برای ارائه به بانک یا اخذ مجوز دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید .

:: مطالب مرتبط :

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید نانو سیلیس

:: طرح توجیهی تیپ اکتشاف و استخراج معدن و استحصال سنگ گچ و آهک

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

:: جهت عضویت در سایت کلیک نمایید .

:: جهت ورود به سایت کلیک نمایید .


کسب و کارهای پر طرفدار

آخرین مقالات کارآفرینی

© 2024 کلیه حقوق این وبسایت محفوظ میباشد.
Articles
Categories