• 021-77869979
  • سفارش طرح توجیهی : 09120085240
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 24/7

طرح توجیهی تولید ورق عایق ژئوممبران

(2 votes, average 5 out of 5)

Geomembrane

جهت آشنایی با طرح توجیهی تولید ورق عایق ژئوممبران و همینطور ماشین آلات خط تولید ورق ژئوممبران ، این صفحه را مطالعه نمایید . ورق های ژئوممبران که ، با استفاده از پلیمر پلی اتیلن سنگین و سبک تولید می شوند ، در ساخت استخر ها ، ساخت تونل ها ، صنایع شیمیایی و ... دارای کاربرد هستند .

معرفی طرح توجیهی تولید ورق عایق ژئوممبران :

ژئوممبران محصولی می باشد که ، با استفاده از پلیمر ساخته می شود . هنگامی که ورق ژئوممبران بر روی خاک قرار داده شود ، سبب جلوگیری از نفوذ آب به خاک می شود . به علاوه ورق های ژئوممبران ، در برابر مواد شیمیایی و اشعه ماوراء بنفش دارای مقاومت بالایی می باشند . همچنین ورق های ژئوممبران دارای انعطاف پذیری خوبی بوده و از طول عمر بالایی برخوردار می باشند . ژئوممبران ها در صنایع نفت و گاز ، صنایع آب و فاضلاب ، صنایع کشاورزی ، ساخت استخر ها ، ساخت کانال های آب ، ساخت تونل ها و ... دارای کاربرد می باشند .

انواع ژئوممبران های تولیدی ، پس از اجرای طرح توجیهی تولید ورق عایق ژئوممبران ، به شرح زیر می باشند :

ژئوممبران هایی که بر پایه پلی اتیلن سنگین هستند ، با استفاده از پلیمر پلی اتیلن هایی که ، دارای دانیسته بالا و خواص نفوذپذیری و مقاومت بالایی می باشند ، ساخته می شوند . این نوع ژئوممبران ها دارای دوام بالایی دربرابر مواد اسیدی و قلیایی می باشند . در تولید این ژئوممبران ها ، افزودنی هایی نیز به آن ها اضافه می شود که ، سبب افزایش مقاومت آن ها دربرابر خورشید و اکسید کننده های محیطی می شود . از ورق های ژئوممبران بر پایه پلی اتیلن سنگین ، اغلب برای پوشش کف استفاده می شود .
ژئوممبران هایی که برپایه پلی اتیلن سبک هستند ، دارای انعطاف پذیری بیشتری نسبت به ژئوممبران های سنگین می باشند . اما سایر خواص آن ها مشابه ژئوممبران های سنگین می باشد . به همین جهت می توان به راحتی از ورق های ژئوممبران برپایه پلی اتیلن سبک ، در فضاهای محدود استفاده نمود . از این نوع ورق ها در سقف تونل ها ، نگهداری مواد زائد در فضاهایی که انعطاف پذیری مهم است و ... استفاده می شود .

فرایند اجرای طرح توجیهی تولید ورق عایق ژئوممبران ، به شرح زیر می باشد :

برای تولید ورق های ژئوممبران ، دو روش وجود دارد . در روش اول ، ابتدا پلیمر مذاب می شود ، سپس پلیمر مذاب شده به شکل ورق های غیر مسلح تبدیل می شود . در مرحله بعد وقتی که هنوز ورق ها گرم هستند ، با استفاده از غلتک ، ورق ها به یک لایه الیافی متصل می شوند . بدین طریق ورق ها یکپارچه می شوند .
در روش دوم ، پس از این که پلیمر ها مذاب می شوند ، پلیمر های داغ به صورت یک لایه ، از بین غلتک های گرم عبور داده می شوند . بدین طریق ورق های ژئوممبران ساخته می شوند . سپس ژئوممبران های نازک تولید شده ، به صورت رول درآمده و به کارخانه ای دیگر منتقل می شوند . در کارخانه دوم ورق های نازک ژئوممبران به یکدیگر متصل شده و به ژئوممبران های عریض تبدیل می شوند .

ماشین آلات خط تولید ورق ژئوممبران ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید ورق عایق ژئوممبران ، عبارتند از :

• دستگاه نورد
• غلتک
• اکسترودر
• ماشین جوش ژئوممبران
• و .....

:: مطالب مرتبط :

:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید ورق های پلی کربنات 48 صفحه

:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید عایق صدا

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی اختصاصی با کامفار برای اخذ وام و مجوز

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

:: جهت عضویت در سایت کلیک نمایید .

:: جهت ورود به سایت کلیک نمایید .

در صورتی که نیاز به طرح توجیهی اقتصادی و امکان سنجی طرح توجیهی تولید ورق عایق ژئوممبران ، برای ارائه به بانک یا اخذ مجوز دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید .


آخرین مقالات کارآفرینی

© 2022 کلیه حقوق این وبسایت محفوظ میباشد.
Articles
Categories