• 021-77869979
  • سفارش طرح توجیهی : 09127975250
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 24/7

طرح توجیهی تولید قطعات توربین گازی

(1 vote, average 5 out of 5)

gas turbine

جهت آشنایی با طرح توجیهی تولید قطعات توربین گازی ، این صفحه را مطالعه نمایید . توربین های گازی تجهیزاتی می باشند ، که از آن ها در صنایع نفت و گاز ، نیروگاه های برق و صنایع پتروشیمی استفاده می شود .

معرفی طرح توجیهی تولید قطعات توربین گازی :

توربین های گازی تجهیزاتی می باشند ، که سبب تبدیل انرژی حرارتی به انرژی مکانیکی می شوند . توربین های گازی در دو نوع زمینی و هوایی تولید می شوند . برای تولید انرژی الکتریکی از توربین های گازی استفاده می شود . از مزایای توربین های گازی ، می توان به کوچک بودن موتور آن ها نسبت به سایر توربین ها و ارائه توان بیشتر توربین ها نسبت به وزن خود ، اشاره نمود . عمده کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید قطعات توربین گازی ، در صنایع نفت و گاز ، نیروگاه های برق و صنایع پتروشیمی می باشد . توربین های گازی ازسه بخش محفظه احتراق ، کمپرسور و توربین تشکیل می شوند . توربین های گازی در دونوع تک محوری و دو محوری تولید می شوند . از توربین های گازی تک محوره برای تولید توانی ثابت استفاده می شود . اما این توربین ها به علت تولید توان پایین ، دارای کارایی کمتری بوده و زیاد مورد توجه نمی باشد . توربین های گازی دومحوری به گونه ای هستند ، که از هرکدام از محور های آن ها با سرعت مختلفی بهره برداری خواهد شد . از این نوع توربین ها در هنگامی که به محدوده وسیعی توان لازم است ، استفاده می شود .

معرفی اجزای توربین های گازی ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید قطعات توربین گازی :

کمپرسور : کمپرسور ها قطعاتی هستند که هوا از محیط اطراف ، به داخل آن ها وارد می شود . سپس هوا در داخل کمپرسور از داخل پره ها عبور می کند و فشرده می شود . هوای فشره شده به وسیله یک مجرای خروجی از کمپرسور به محفظه احتراق منتقل می شود . کمپرسور ها دارای پره هایی از جنس استنلس استیل بوده و دارای دوقسمت ایرفول و ریشه می باشند .

محفظه احتراق : محفظه احتراق قطعه ای می باشد ، که در آن ابتدا هوا و سوخت با یکدیگر ترکیب شده سپس محترق می شوند . بدین طریق گازهایی با دمای بالا ایجاد خواهد شد . گاز داغ تولید شده به عنوان سیال حامل انرژی استفاده خواهد شد ، که توربین گازی نامیده می شود . البته از میزان هوایی که وارد کمپرسور شده است ، یک سوم آن با سوخت مخلوط شده ، یک بخش از هوا جهت خنک نمودن دیواره ها به اطراف محفظه احتراق منتقل می شود و بخش دیگر آن نیز قبل از انتقال گاز های داغ به طرف توربین ، با آن ها مخلوط شده و دمای گاز ها را به 900 تا 1200 درجه کلوین خواهد رساند .

توربین : توربین قطعه ای می باشد ، که انرژی گاز داغ وارد شده به خود را به انرژی مکانیکی تبدیل می کند . به صورتی که نیرویی که از طریق انبساط گاز به وجود آمده است ، هنگامی که با پره ها برخورد می کند ، سبب تامین توان توربین گازی خواهد شد . مقدار دوسوم از توان ایجاد شده برای فشردن هوا و مابقی برای سایر کار ها ازقبیل راندن مکانیکی و تولید برق خواهد شد .

فرایند تولید پره توربین به روش ریخته گری ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید قطعات توربین گازی ، به شرح زیر می باشد :

در مرحله اول عملیات تهیه نقشه و مشخصات فنی انجام می شود . سپس قالب ریخته گری به صورت دقیق ساخته خواهد شد . در مرحله بعد عملیات ماشینکاری قطعات ریخته گری شده انجام خواهد شد . در مرحله آخر هم عملیات پوشش دهی پره ها با استفاده از پلاسما اسپری تحت خلاء انجام خواهد شد . پوشش دهی پره ها ، سبب افزایش مقاومت آن ها دربرابر خوردگی و اکسیداسیون خواهد شد .

در صورتی که نیاز به طرح توجیهی و امکان سنجی تولید قطعات توربین گازی ، برای ارائه به بانک یا اخذ مجوز دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید .

:: مطالب مرتبط :

:: دانلود طرح توجیهی نیروگاه توربین گازی 25 مگاواتی سال 94

:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید سیستم تولید برق و حرارت بر مبنای میکروتوربین گازی

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی اختصاصی با کامفار برای اخذ وام و مجوز

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

:: جهت عضویت در سایت کلیک نمایید .

:: جهت ورود به سایت کلیک نمایید .


کسب و کارهای پر طرفدار

آخرین مقالات کارآفرینی

© 2024 کلیه حقوق این وبسایت محفوظ میباشد.
Articles
Categories