• 021-77869979
  • سفارش طرح توجیهی : 09120085240
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 24/7

طرح توجیهی تولید پارچه های فیلامنت و گردباف

(1 vote, average 5 out of 5)

Flamenco Fabric

جهت تهیه طرح توجیهی تولید پارچه های فیلامنت و گردباف ، این صفحه را مطالعه نمایید . پارچه فیلامنت که اغلب با استفاده از الیاف مصنوعی و یا ترکیب الیاف فلامنت و پنبه تولید می شود ، در تولید انواع لباس های ورزشی ، لباس های بیمارستانی و ... دارای کاربرد می باشد . پارچه گردباف نیز در تولید انواع جوراب ، لباس زیر و .... دارای کاربرد می باشد .

معرفی طرح توجیهی تولید پارچه های فیلامنت و گردباف :

پارچه گردباف :

پارچه ها در دو نوع گردباف و تخت باف تولید می شوند . پارچه هایی که با روش تخت بافت تولید می شوند ، از تار و پود تشکیل می شوند . اما پارچه هایی که با روش گردباف تولید می شوند ، اغلب از پود تشکیل می شوند ، البته برخی از پارچه های گردباف دارای تار و پود هستند .
پارچه های گردباف در دستگاه هایی تولید می شوند ، که آن ها را به صورت گرد می بافد . دستگاه های پارچه های گردباف نیز دارای شکل گرد هستند . پارچه های گردباف دارای ثبات مناسبی بوده و به همین جهت ، امکان استفاده از محلول های رنگ در طول جریان رنگرزی ، جهت رنگرزی پارچه وجود دارد . درحال حاضر پارچه های تریکو ، کشباف ، پلی استر ، ریون و لایکرادار ، از نمونه های پارچه های گردباف می باشند ، که از آن ها برای تولید لباس های زنانه استفاده می شود . اغلب لباس های زیر ، جوراب ها و برخی از لباس های زمستانی با استفاده از تریکو تولید می شوند .
اغلب نخ مورد نیاز برای تولید پارچه های گردباف در ایران ، از سایر کشور ها وارد می شود .

پارچه فیلامنت :

پارچه های فلامنت یا فیلامنت که به صورت مصنوعی تولید می شوند ، در تولید لباس های بیمارستانی ، لباس های مجلسی ، لباس های ورزشی و ... دارای کاربرد می باشند . برای تولید پارچه های فیلامنت ، الیاف فلامنت و یک الیاف طبیعی مانند پنبه یا ویسکوز بایکدیگر ترکیب می شوند . فیلامنت ها در دو گروه طبقه بندی می شوند ، که یکی از آن ها فیلامنت برای لباس ها و دیگری فیلامنت برای لباس های ورزشی می باشند . تفاوت این دوگروه در این می باشد که ، فیلامنت های لباسی دارای بافت لطیفی بوده و فیلامنت های ورزشی دارای الیاف درشت تری می باشند .

انواع پارچه های فیلامنت :

فلامنت لاکرا : لاکرا نوعی پارچه لطیف می باشد ، که دارای قدرت کشسانی بوده و دربرابر پرزشدن و سایش مقاوم می باشد . این پارچه پس از شستشو تغییر حالت نمی دهد و اگر در تولید تیشرت و شلوار های مردانه از پارچه لاکرا استفاده شود ، این لباس ها زانو نخواهند انداخت . همچنین امکان چاپ باکیفیت بر روی پارچه لاکرا وجود دارد .
پارچه فلامنت ورزشی : این پارچه نیز دارای انواعی ازقبیل فلامنت کجراه ، فلامنت ویسکوز ، کتان و ... می باشد . که با توجه به نیاز مصرف کننده و نوع فصل سال از آن ها در دوخت لباس های ورزشی استفاده می شود .
فلامنت بیمارستانی : برای تولید لباس های بیمارستانی ازقبیل لباس بیمار ، ماسک ، درب ، گان و .... از این پارچه استفاده می شود . این پارچه دارای قیمت مناسبی بوده و در رنگ های آبی ، سبز ، صورتی و یا به صورت طرح دار چهارخانه رنگی تولید می شوند . می توان این پارچه را یک نوع پارچه یکبار مصرف نامید .
کجراه بیمارستانی : این پارچه نیز دارای ترکم بافت بیشتری بوده و نوع بافت آن نیز به صورت کج می باشد ، پارچه هایی نظیر تترون ، ترگال ساده از جنس پلی استر و ویسکوز جزء پارچه های کجراه می باشند ، که به دلیل مقاومت بیشتر نسبت به سایر پارچه های بیمارستانی ، برای تولید لباس پرسنل بیمارستان مورد استفاده قرار می گیرند .
فلامنت پنبه بیمارستانی : این پارچه با استفاده از پنبه و فلامنت تولید می شود و دارای لطافت بیشتری نسبت به پارچه فلامنت می باشد ، به همین جهت قیمت فلامنت پنبه ای از فلامنت بیشتر می باشد .

کد های آیسیک مرتبط با محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پارچه های فیلامنت و گردباف ، عبارتند از :

• پارچه های صد درصد از فیلامنت های مصنوعی ، سلولزی بازیافتی و یا مخلوط : 17115122387
• پارچه کشباف تخت ( تریکوبافی ) : 17301111
• پارچه کشباف گرد ( گرد بافی ) : 17301112

فرایند رنگرزی پارچه فیلامنتی ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید پارچه های فیلامنت و گردباف ، به شرح زیر می باشد :

برای رنگرزی پارچه فیلامنت پلی استر ، ابتدا نخ شل پیچی شده به دستگاه رنگرزی تحت فشار منتقل می شود . سپس نخ ها در دستگاه 130 درجه سانتی گراد حرارت دید و جهت کاهش الیگومر های سطحی ، عملیات کاهش دما انجام می شود .
در مرحله دوم نخ های رنگرزی شده تحت عملیات شستشو قرار می گیرند ، بدین طریق رنگزا های جذب نشده ازبین می روند .
درنهایت مرحله تکمیلی تولید به منظور زیردست نرم و مطلوب انجام می شود .

فرایند رنگرزی پارچه گردباف ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید پارچه های فیلامنت و گردباف ، به شرح زیر می باشد :

پارچه های بغل بسته گردباف که تولید می شوند ، به خط رنگرزی منتقل خواهند شد . در خط رنگرزی ابتدا پرز های سطحی پارچه های پنبه با استفاده از شعله ، سوزانده می شود .
در مرحله دوم ، جهت کاهش آبرفتگی پارچه پنبه ای تا 50 درصد ، H+ پنبه با -OH سود ترکیب می شود . بدین طریق جذب رنگ پارچه تا 30 درصد افزایش یافته و شید رنگی آن نیز واضح تر خواهد شد .
در مرحله سوم عملیات رنگرزی پارچه انجام می شود . این مرحله یا با استفاده از دستگاه اتمسفریک با درجه حرارت بین 100 تا 110 درجه سانتی گراد برای پارچه های اکریلیک ، ویسکوز و پنبه انجام می شود . یا با استفاده از دستگاه درجه حرارت بالا با درجه حرارت مختلف تا 130 درجه ، برای پارچه های پلی استر انجام می شود . درحالت کلی می توان گفت که مناسب ترین دستگاه برای رنگرزی پارچه ، دستگاه جت می باشد .
در مرحله چهارم با استفاده از دستگاه سانتریفیوژ عملیات آبگیری پارچه انجام می شود .
در مرحله پنجم ، عملیات آبگیر و تابگیر پارچه های عرض باز انجام شده و یا پارچه های بغل بسته به عرض باز انجام می شود .
در مرحله ششم عملیات خشک کردن پارچه انجام می شود .
درنهایت عملیات بسته بندی پارچه انجام می شود .

مطالب مرتبط :

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید نخ پلی استر پی او وای POY

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید لباس یکبار مصرف بیمارستانی

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

:: جهت عضویت در سایت کلیک نمایید .

:: جهت ورود به سایت کلیک نمایید .

 در صورتی که نیاز به طرح توجیهی و امکان سنجی تولید پارچه های فیلامنت و گردباف ، برای ارائه به بانک یا اخذ مجوز دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید .


آخرین مقالات کارآفرینی

© 2021 کلیه حقوق این وبسایت محفوظ میباشد.
Articles
Categories