Search - SP Page Builder
Search - Remove Shortcode
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - برچسب ها
  • 021-77869979
  • 09120085240
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 24/7

طرح توجیهی فراوری و لیچینگ مس جهت تولید کنسانتره مس

(2 votes, average 5.00 out of 5)

Copper concentrate

جهت آشنایی با طرح توجیهی فراوری و لیچینگ مس جهت تولید کنسانتره مس ، این صفحه را مطالعه نمایید . کنسانتره مس اغلب برای تولید مس کاندی و آندی دارای کاربرد می باشد . برای تولید کنسانتره مس از روش های مختلفی از قبیل پیرومتالوژی و لیچینگ حوضچه ای استفاده می شود .

معرفی طرح توجیهی فراوری و لیچینگ مس جهت تولید کنسانتره مس :

در دنیا معادن های روباز و بسته زیادی وجود دارند ، که از آن ها مس استخراج می شود . البته درصورتی که سنگ های معدن در معادن روباز ، حاوی حداقل 4% مس و سنگ های معدن در معادن روبسته حاوی حداقل 7% مس باشند . بررسی های اقتصادی صورت می گیرد و عملیات استخراج سنگ معدن انجام می شود .
برای فرآوری مس ( اجرای طرح توجیهی فراوری و لیچینگ مس جهت تولید کنسانتره مس ) ، باید ابتدا سنگ معدن دریافت شود ، سپس عملیات خالص سازی روی سنگ معدن انجام می شود ، در نهایت محصول تولیدشده کنسانتره مس نامیده می شود . سپس کنسانتره به کارخانه ذوب انتقال داده می شود . در کارخانه تحت فرایند های مختلف درجه خلوص مس افزایش پیدا خواهد کرد .
برای لیچینگ مس ، از یک حلال استفاده می شود . اغلب برای کلوخه های سنگ و یا پس مانده های سنگ معدنی ، از روش لیچینگ جهت استحصال مس استفاده می شود .
بیولیچینگ روشی برای استحصال مس می باشد که ، اغلب در مناطق نیم کره جنوبی از این روش استفاده می شود . زیرا در این مناطق شرایط آب و هوایی برای رشد باکتری ها و عملیات آن ها ، مناسب تر می باشد .
مس فلزی با هدایت الکتریکی و حرارتی بسیار بالا می باشد که ، رنگ آن مایل به قرمز می باشد . صنعت برق یکی از صنایع عمده مصرف کننده مس در جهان می باشد . زیرا مس دارای انعطاف پذیری و قدرت انتقال بالایی بوده و برای تولید انواع کابل های برق استفاده می شود .

فرایند استحصال مس ، جهت اجرای طرح توجیهی فراوری و لیچینگ مس جهت تولید کنسانتره مس ، به شرح زیر می باشد :

برای استحصال مس روش های گوناگونی وجود دارد که ، یکی از آن ها روش پیرومتالوژی می باشد ، در این روش پس از این که استخراج سنگ معدن انجام شود ، سنگ استخراج شده به کارخانه منتقل شده و در کارخانه عملیات تغلیظ سنگ انجام می شود . بدین طریق با استفاده از دستگاه سنگ شکن ، سنگ ها خرد می شوند و سپس سنگ های خرد شده به آسیای گلوله ای انتقال داده می شوند . در این بخش سنگ های خرد شده با مواد شیمیایی و همچنین شیرآهک ترکیب شده و به نوعی دوغاب تبدیل می شوند . در مرحله بعد دوغالب تولید شده تحت فرایند فلوتاسیون قرار می گیرد . در نهایت کنسانتره مس و کنسانتره مولیبدن بدست می آید . در مرحله بعد کنسانتره مس که صاف شده است ، جهت رطوبت گیری به کوره خشک کن منتقل می شود . در مرحله بعد کنسانتره به بخش ذوب منتقل می شود . در این بخش نیز ناخالصی های مس ( آهن ، گوگرد و ... ) از آن جدا می شوند . سپس در کوره های دیگر ناخالصی های دیگر مس از آن جدا می شوند . درنهایت مس کاتدی و آندی تولید می شود .

فرایند لیچینگ حوضچه ای ، جهت اجرای طرح توجیهی فراوری و لیچینگ مس جهت تولید کنسانتره مس ، به شرح زیر می باشد :

لیچینگ حوضچه ای روشی می باشد که ، از آن اغلب برای سنگ های اکسیدی مس که دارای عیار بالایی می باشند ، استفاده می شود . در لیچینگ حوضچه ای ابتدا ، مخزن هایی ایجاد می شوند که در کف آن ها یک سوراخ وجود دارد. سپس مواد را به داخل مخازن می ریزند ، زمان لازم نیز با توجه به ظرفیتت مخازن متفاوت می باشد . از مزایای این روش می توان به بازیابی بالا و تولید محصول باردار با عیار بالا اشاره نمود .

ماشین آلات خط فراوری و لیچینگ مس جهت اجرای طرح توجیهی فراوری و لیچینگ مس جهت تولید کنسانتره مس ، به شرح زیر می باشد :

• سنگ شکن
• سرند آبگیر
• دستگاه بالابر
• آسیای گلوله ای
• مخزن لیچینگ
• تیکنر
• فیلتر پرس
• پمپ پالپ
• پمپ سیال

:: مطالب مرتبط :

:: دانلود طرح توجیهی تاسیس چاپخانه و چاپ بنر

:: دانلود طرح توجیهی احداث کارگاه طلاسازی و طلا فروشی

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

::  تعریف ساده از طرح توجیهی و طرح امکان سنجی !

:: آشنایی با سامانه ی کارا و وام روستایی

:: آشنایی با نرم افزار کامفار جهت تدوین طرح توجیهی

:: برگزاری تور آموزشی گردشگری برای واردات از چین

:: تخفیفات استثنایی و خاص برای واردات از چین

:: ما مقالات و پایان نامه های شما را منتشر میکنیم !

در صورتی که نیاز به طرح توجیهی اقتصادی و امکان سنجی طرح توجیهی فراوری و لیچینگ مس جهت تولید کنسانتره مس ، برای ارائه به بانک یا اخذ مجوز دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید .


کلیه ی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به وبسایت گسترش کارآفرینی ایران میباشد .