• 021-77869979
  • سفارش طرح توجیهی : 09120085240
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 24/7

طرح توجیهی پرورش بلدرچین ( گوشتی و مولد ) و پرورش هوبره

(4 votes, average 5 out of 5)

Quail

جهت آشنایی با طرح توجیهی پرورش بلدرچین ( گوشتی و مولد ) و پرورش هوبره ( پرنده اساطیری ) و همینطور طرح امکان سنجی پرورش بلدرچین ( گوشتی و مولد ) و پرورش هوبره ( پرنده اساطیری ) این صفحه را مطالعه نمایید .

معرفی محصول مورد بررسی در طرح توجیهی پرورش بلدرچین ( گوشتی و مولد ) و پرورش هوبره ( پرنده اساطیری )

معرفی بلدرچین :

بلدرچین پرنده ای می باشد که ، دارای جثه کوچکی بوده و قادر به پرواز کردن به صورت کوتاه و سریع است . بلدرچین از حشرات و موجودات ریز تغذیه می کند و دارای مقاومت بالایی در برابر بیماری ها و دمای هوا می باشد . بلدرچین ها در سن 6 هفتگی به بلوغ می رسند . هر بلدرچین در هر سال حدود 260 تخم می گذارد . درواقع بلدرچین در هر هفته بین 4 تا 5 مرتبه تخم گذاری می کند . بلدرچین ها دارای نژاد های مختلفی می باشند ، که از بین آن ها بلدرچین های معمولی و بلدرچین های ژاپنی قادر هستند در مسافت های طولانی پرواز نمایند . معمولا برای پرورش بلدرچین گوشتی از گونه بلدرچین سینه سفید هندی و بلدرچین سفید آمریکایی استفاده می شود . همچنین برای تولید تخم بلدرچین ، معمولا بلدرچین های ژاپنی و بلدرچین های معمولی پرورش داده می شوند .

معرفی هوبره :

هوبره پرنده ای است که تقریبا دارای وزن 5.13 کیلوگرم می باشد . این پرنده دارای بال هایی به طول 140 سانتی متر بوده و پرو بال آن به رنگ قهوه ای و زیر تنه سفید می باشد . از دو طرف گردن این پرنده دسته پر هایی به رنگ سیاه و سفید آویزان می باشد . هنگامی که هوبره خود را در مقابل پرنده ای شکاری ببیند ، به سرعت مسیر خود را تغییر می دهد و در بالای سر پرنده شکاری قرار می گیرد ، سپس یک ماده چسبناک روی پرنده می ریزد ، بدین طریق پرنده شکاری تعادل خود را از دست خواهد داد . به همین جهت است که هوبره به پرنده بمب انداز معروف است . هوبره بیشتر در مناطق بیابانی که دارای پوشش پراکنده باشد زندگی می کند .

فرایند پرورش بلدرچین تخم گذار جهت اجرای طرح توجیهی پرورش بلدرچین ( گوشتی و مولد ) و پرورش هوبره به شرح زیر می باشد :

برای پرورش بلدرچین ابتدا باید تعدادی جوجه بلدرچین یک روزه خریداری نمایید ، البته می توانید تعدادی تخم نطفه دار بلدرچین خریداری نمایید و با استفاده از دستگاه جوجه کشی ، جوجه بلدرچین پرورش دهید . در این روش باید تخم های نطفه دار بلدرچین را به مدت 17 روز داخل دستگاه جوجه کشی قرار دهید . پس از اینکه جوجه ها از تخم بیرون بیایند باید به مدت 50 روز از آن ها مراقبت نمایید . پس از گذشت 50 روز بلدرچین ها بالغ شده و آماده جفت گیری و تولید مثل می شوند . اگر بخواهید به صورت همزمان بلدرچین گوشتی و بلدرچین مولد پرورش دهید ، باید دو مکان جداگانه داشته باشید ، بلدرچین های تخم گذار را در یک مکان و بلدرچین های گوشتی را در مکانی دیگر نگهداری نمایید .
بهتر است که برای پرورش بلدرچین تخم گذار ، ابتدا بلدرچین های 50 روزه خریداری نمایید . زیرا بلدرچین ها از سن 50 روزی تا سن 9 ماهگی تخم می گذارند . پس از رسیدن سن بلدرچین ها به 9 ماهگی میزان تخم گذاری آن ها خیلی کاهش پیدا می کند . برای پرورش بلدرچین تخم گذار باید سالنی را انتخاب نمایید که فاقد سر و صدا باشد . همچنین سالن باید دارای سیستم تهویه مناسب ، سیستم سرمایشی و گرمایشی باشد . به علاوه سالن باید دارای نور کافی بوده و دارای سیستم تامین رطوبت باشد . در هر شبانه روز سالن پرورش باید 17 ساعت روشن باشد ، دمای محیط نیز بین 21 تا 24 درجه سانتی گراد باشد . بلدرچین ها را باید در قفس های فلزی مکانیزه قرار دهید . بدین طریق آبدهی و دان دهی به آن ها و همچنین جمع آوری تخم ها بسیار راحت تر می شود . معمولا تا 15 روز اول تخم گذاری ، تخم ها کوچک بوده و بیشتر به عنوان تخم خوراکی مصرف می شوند . اما پس از 15 روز میزان تخم های نطفه دار افزایش پیدا کرده و می توان اقدام به جوجه کشی بلدرچین نمود . پس از گذشت مدت زمان 18 روز از تخم گذاری ، جوجه بلدرچین از تخم خارج می شود .

فرایند پرورش بلدرچین گوشتی جهت اجرای طرح توجیهی پرورش بلدرچین ( گوشتی و مولد ) و پرورش هوبره به شرح زیر می باشد :

برای پرورش بلدرچین گوشتی چندین جوجه بلدرچین یکروزه را بخرید ، سپس از جوجه بلدرچین ها در یک مکان سرپوشیده نگهداری نمایید . مکانی که انتخاب می کنید باید دارای سیستم تهویه مناسب ، سیستم سرمایش و گرمایش و ... باشد . به ازای هر یک بلدرچین باید یک متر مربع فضا داشته باشید . تا هفته اول باید دمای محیط بین 35 تا 36 درجه سانتی گراد باشد . معمولا از لامپ مادر مصنوعی برای تامین حرارت مورد نیاز استفاده می شود . نوررسانی به جوجه ها تا دو هفته اول باید 24 ساعته باشد و از هفته سوم به بعد نوررسانی باید 12 ساعته باشد . تا دو سه روز اول پرورش فقط به بلدرچین ها آب و شکر بدهید ، سپس می توان ظروف دانخوری و آب خوری را در اختیار پرندگان قرار داد . هنگامی که بلدرچین ها بالغ شوند ، باید به ازای هر بلدرچین 2 متر مربع فضا داشته باشید . معمولا پس از گذشت مدت زمان 6 تا 7 هفته بلدرچین ها آماده فروش می شوند . هر بلدرچین بالغ بین 25 تا 35 گرم غذا در روز مصرف خواهد کرد .

فرایند پرورش هوبره جهت اجرای طرح توجیهی پرورش بلدرچین ( گوشتی و مولد ) و پرورش هوبره به شرح زیر می باشد :

برای پرورش هوبره باید مکانی را انتخاب نمایید که بدون سر و صدا باشد . هوبره پرنده بسیار حساسی می باشد ، به همین جهت نباید هیچ نوع استرس و یا ناراحتی برای آن به وجود بیاید . محیط پرورش باید بزرگ باشد ، در واقع باید محیط پرورش را شبیه به محیط طبیعی زندگی پرنده ایجاد نمایید . در محیط پرورش باید یک سالن برای جوجه کشی ، قفس هایی برای نگهداری پرنده در زمستان و همچنین قفس هایی برای زادآوری پرندگان ایجاد نمایید . سالن ها باید دارای امکانات قرنطینه ، سیستم گرمایش و سرمایش ، اتاق هواساز و .... باشند . پس از آماده سازی محیط پرورش می توانید ، جوجه های هوبره را خریداری کرده و اقدام به پرورش آن ها نمایید . البته می توانید تخم های نطفه دار هوبره را خریداری نمایید و خود اقدام به جوجه کشی هوبره با استفاده از دستگاه جوجه کشی نمایید .

مواد اولیه مورد نیاز جهت اجرای طرح توجیهی پرورش بلدرچین ( گوشتی و مولد ) و پرورش هوبره :

• شکر
• دان
• آب
• تخم نطفه دار هوبره یا جوجه هوبره
• تخم نطفه دار بلدرچین یا جوجه بلدرچین

تجهیزات مورد نیاز جهت اجرای طرح توجیهی پرورش بلدرچین ( گوشتی و مولد ) و پرورش هوبره :

• انکوباتور
• دانخوری
• آبخوری
• قفس
• سیستم تهویه مطبوع

دانلود فایل طرح توجیهی تیپ آرشیوی پرورش بلدرچین

:: مطالب مرتبط :

:: دانلود طرح توجیهی جوجه کشی مرغ گوشتی

:: دانلود طرح توجیهی احداث مزرعه پرورش ماهیان زینتی

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی اختصاصی با کامفار برای اخذ وام و مجوز

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

:: جهت عضویت در سایت کلیک نمایید .

:: جهت ورود به سایت کلیک نمایید .

در صورتی که نیاز به طرح توجیهی و امکان سنجی پرورش بلدرچین ( گوشتی و مولد ) و پرورش هوبره ، برای ارائه به بانک یا اخذ مجوز دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید .

فايل‌ها:
zipطرح توجیهی تیپ احداث مزرعه پرورش بلدرچین سال 1400 + کامفار ( 129 صفحه ، فرمت Doc و PDF )(اختصاصی)
تاريخپنج شنبه, 12 فروردين 1400 18:49
حجم فايل 2.84 MB
دانلود 2

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.


آخرین مقالات کارآفرینی

© 2021 کلیه حقوق این وبسایت محفوظ میباشد.
Articles
Categories