• 021-77869979
  • سفارش طرح توجیهی : 09127975250
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 24/7

طرح توجیهی تولید چسب پلی وینیل استات (چسب چوب)

(4 votes, average 4 out of 5)

Polyvinyl acetate glue

جهت آشنایی با طرح توجیهی تولید چسب پلی وینیل استات یا چسب وینول یا چسب چوب ، این صفحه را مطالعه نمایید . چسب چوب محصولی می باشد که ، برای چسباندن انواع چوب در نجاری و صنعت تولید مبلمان دارای کاربرد بسیاری می باشد .

معرفی طرح توجیهی تولید چسب پلی وینیل استات :

پلی وینیل استات رزینی می باشد که ، کاربرد فراوانی به صورت محلول در آب دارد . چسب های پلی وینیل استات دارای انواع مختلفی می باشند ، که مهم ترین آن ها چسب چوب یا چسب سفید است . چسب های پلی وینیل استات به دوصورت ، برپایه حلال و بر پایه آب تولید می شوند . چسب های پلی وینیل استات در مقابل تغییرات آب و هوا ضعیف بوده اما دربرابر گریس ، مشتقات نفتی و ... مقاوم می باشند . چسب وینول هنگامی که خشک شود ، در برابر نور مقاوم اما دربرابر حرارت نرم خواهد شد . مناسب ترین دما برای استفاده از این نوع چسب ها بین 16 تا 32 سانتی گراد می باشد . چسب های پلی وینیل استات به دلیل تمایل به جاری و پخش شدن ، برای پر کردن حفره های ریز بسیار مناسب می باشند . در کشور ما اغلب در صنایع تولید مبل ، مجسمه سازی ، گلسازی ، نجاری ها و .... از چسب چوب استفاده می شود . استاندارد ملی شماره 1585 و استاندارد بین المللی ASTM 4317D-84 ، مرتبط با محصول مورد بررسی ، در طرح توجیهی تولید چسب پلی وینیل استات می باشند .

فرایند تولید چسب چوب ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید چسب پلی وینیل استات ، به شرح زیر می باشد :

ابتدا آب را به مخزن اضافه می کنند ، سپس مواد کمکی ، پلی وینیل الکل و نشاسته را به آب اضافه می کنند . سپس به مخلوط تولید شده بین 80 تا 200 درجه سانتی گراد حرارت داده می شود . سپس مخلوط تولیدشده تا دمای بین 50 تا 120 درجه سانتی گراد خنک می شود . در مرحله بعد رزین هموپلیمر ، نشاسته و دی بوتیل فتالات را به مخلوط تولید شده اضافه و ترکیب می کنند . در مرحله بعد مخلوط تولید شده خنک شده و سایر مواد افزودنی به آن اضافه می شود . درنهایت محصول تولید شده به واحد بسته بندی منتقل شده و عملیات بسته بندی آن انجام می شود .

ماشین آلات خط تولید چسب پلی وینیل استات ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید چسب پلی وینیل استات ، عبارتند از :

• دستگاه مخلوط کن
• دستگاه همزن
• ماشین پرکن
• دستگاه بسته بندی

:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید چسب (pva) برای چسباندن کاغذ سیگار

✍️ جهت تهیه مطالعات بازار و طرح توجیهی چسب چوب ( پلی وینیل استات) ، با اطلاعات کاملا به روز با فرمت Word و PDF و با گزارش گیری نرم افزار کامفار ، جهت اخذ جواز تاسیس یا وام و تسهیلات بانکی ،با ما تماس بگیرید .


کسب و کارهای پر طرفدار

آخرین مقالات کارآفرینی

© 2024 کلیه حقوق این وبسایت محفوظ میباشد.
Articles
Categories