• 021-77869979
  • سفارش طرح توجیهی : 09120085240
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 24/7

طرح توجیهی احداث کارخانه فنس بافی

(2 votes, average 5 out of 5)

Fence lace

جهت آشنایی با طرح توجیهی احداث کارخانه فنس بافی و تولید سیم خاردار و پایه فنس و توری حصاری ، این صفحه را مطالعه نمایید . توری حصاری محصولی می باشد ، که با استفاده پایه فنس در زمین های مختلف به جای دیوار نصب می شود ، بدین طریق از ورود عابران به زمین مورد نظر جلوگیری می شود . سیم خاردار نیز محصولی می باشد ، که جهت افزایش امنیت در بالای دیوار ها ، بالای فنس ها و یا دربین فنس ها متصل می شود .

معرفی طرح توجیهی احداث کارخانه فنس بافی :

سیم خاردار :

سیم خاردار که با استفاده از مفتول گالوانیزه ساخته می شود ، یک نوع از سیم های حصارکشی فلزی می باشد ، که در طول رشته سیم آن ، لبه های تیزی در فواصل منظم قرار گرفته اند . از سیم های خاردار اغلب در بالای دیوار ها ، جهت افزایش امنیت و حفاظت و همچنین محکم نمودن دیوار های دفاعی در جنگ ها استفاده می شود . همچنین سیم های خاردار در بالای دیوار زندان ها ، فرودگاه ها ، مراکز نظامی و ..... دارای کاربرد می باشند . سیم خاردار فلزی دارای کد آیسیک 28991233 می باشد .

پایه فنس :

پایه فنس محصولی می باشد ، که برای محکم نگه داشتن سیم خاردار و توری حصاری و ... دارای کاربرد می باشد . پایه های فنس اغلب ازجنس آهن ، چوب یا بتن ساخته می شوند ، که با توجه به نوع مکان فنس کشی ، از یک نوع پایه فنس استفاده می شود . در هنگام نصب پایه های فنس باید به فاصله آن ها توجه گردد ، چراکه اگر فاصله پایه ها با یکدیگر زیاد باشد ، فنس ها دفرمه شده و صاف و محکم نمی ایستند ، اگر هم فاصله پایه ها با یکدیگر کم باشد ، هزینه پروژه افزایش پیدا می کند . برای نصب پایه فنس ، در مرحله اول یک حفره در زمین ایجاد می نمایند ، سپس در مرحله بعد پایه ها را در ارتفاع مناسب در زمین قرار می دهند . اگر فنس کشی بدون سیم خاردار باشد ، ارتفاع پایه ها 2.5 متر درنظر گرفته می شود ، اما اگر حصارکشی همراه سیم خاردار باشد ، ارتفاع پایه ها 3 متر درنظر گرفته می شود . از این 3 متر ، نیم متر بالایی به صورت تک شاخه ، جفت شاخه و خم شده تولید می شود .

توری حصاری :

فنس یا توری حصاری محصولی می باشد ، که با استفاده از آن زمین ها و باغ های کشاورزی را حصارکشی می نمایند . به همین دلیل است که این فنس ها به فنس باغی معروف می باشند . برای فنس کشی از پایه فنس کمک گرفته می شود . در حالت کلی در هنگامی که در زمینی امکان دیوارکشی وجود نداشته باشد ، یا قصد فرد دیوار کشی در منطقه مورد نظر را نداشته باشد ، جهت مشخص نمودن مرز بین همسایگی ، افزایش امنیت و جلوگیری از ورود عابرین به زمین مورد نظر ، عملیات فنس کشی انجام می شود .

فرایند تولید توری حصاری یا فنس ، جهت اجرای طرح توجیهی احداث کارخانه فنس بافی ، به شرح زیر می باشد :

برای تولید فنس ها می توان به دو روش دستی و صنعتی اقدام نمود . در روش صنعتی یا اتوماتیک ، ابتدا مفتول سیاه یا مفتول گالوانیزه خریداری می شود ، سپس در مرحله بعد توسط دستگاه ، انحنا های حلقوی مفتول صاف می شود .
در مرحله بعد درصورت لزوم ، فنس ها روکش دهی می شوند . با روکش دهی حصار ها ، دیگر لازم نیست که آن ها را رنگ آمیزی نمایند . پس از روکش دهی حصار ها ، ابتدا با استفاده از جریان هوا روکش ها خشک می شوند ، سپس مفتول های روکش دهی شده به بخش حصاربافی منتقل می شوند . بدین طریق ابتدا ردیف اول حصار برش می خورد و توسط مفتولی که هم اندازه آن است ، پیچ و تاب داده می شود .
هنگامی که دو مفتول با یکدیگر پیچ و تاب می خورند ، چشمه یا همان قاب لوزی شکل فنس توری مشخص می گردد . سپس به همین ترتیب به صورت خودکار عملیات فنس بافی تا انتهای مفتول توسط دستگاه انجام می شود . در نهایت مفتول برش داده شده و ابتدا و انتهای آن توسط دستگاه سیم پیچ اتوماتیک محکم می شود . بدین طریق یک ردیف توری به سمت بالا تولید می شود ، که برای ردیف بعدی جا بازنموده است .
در مرحله بعد یک رشته مفتول وارد دستگاه می شود و از ردیف آخر مفتول پیچ می خورد . پس پایان بافت ردیف دوم ، همین عملیات تکرار می شود ، تا حصار تولید شود . پس از تولید حصار ، معمولا حصار ها را در اندازه های 20 تا 30 متری به صورت رول بسته بندی می نمایند .

فرایند تولید پایه فنس ، جهت اجرای طرح توجیهی احداث کارخانه فنس بافی ، به شرح زیر می باشد :

در مرحله اول نوع ، ارتفاع و سرصاف یا سر خم بودن پایه فنس مشخص می شود .
در مرحله دوم ، لوله را به اندازه مورد نیاز برش داده ، سپس برای جلوگیری از ورود آب و گرد و غبار به داخل آن ، کپ را جوش می دهند .
در مرحله سوم ، شاخک های آهنی را جهت ثابت ماندن پایه در داخل زمین ، به پایه جوش می دهند .
در مرحله آخر نیز جهت جلوگیری از اکسید شدن پایه ، آن را رنگ نموده و پس از خشک شدن ، پایه ها را بسته بندی می نمایند .

فرایند تولید سیم خاردار ، جهت اجرای طرح توجیهی احداث کارخانه فنس بافی ، به شرح زیر می باشد :

در مرحله اول ، سیم تک رشته را به دستگاه تولید انتقال می دهند . سپس از قسمت دیگر دستگاه ، سیم مفتول دیگری را وارد دستگاه نموده و در فاصله های معینی ، مفتول را به دور سیم گره می زنند .
جهت تولید سیم خاردار دو رشته ای ، دورشته سیم وارد دستگاه می شود ، ابتدا دستگاه این دو رشته را به هم می بافد ، سپس دو رشته سیم مفتولی را به دستگاه وارد می نمایند و آن ها را در فاصله های مشخص ، دور سیم گره می زنند .
سیم های خاردار در دو نوع حلقوی و خطی ساخته می شوند ، که نوع حلقوی آن ها به دو دسته حلقوی ساده و حلقوی تبری ، نوع خطی آن ها نیز به دو دسته تک رشته و دو رشته تقسیم بندی می شوند .

در صورتی که نیاز به طرح توجیهی و امکان سنجی احداث کارخانه فنس بافی ، برای ارائه به بانک یا اخذ مجوز دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید .

فايل‌ها:
rarطرح توجیهی تولید سیم و مفتول و فنس در زمینی به مساحت 1296 متر مربع با ظرفیت سالانه 560 تن ، 43 صفحه - آپدیت سال 1400 (pdf+word)( اختصاصی - برای اشتراک شش ماه و یکساله )
تاريخدوشنبه, 27 تیر 1401 20:47
حجم فايل 6.74 MB
دانلود 6

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.


آخرین مقالات کارآفرینی

© 2022 کلیه حقوق این وبسایت محفوظ میباشد.
Articles
Categories