Search - SP Page Builder
Search - Remove Shortcode
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - برچسب ها
  • 021-77869979
  • 09120085240
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 24/7

طرح توجیهی احداث زمین چمن مصنوعی فوتبال

(1 vote, average 5.00 out of 5)

Artificial Grass

جهت آشنایی با طرح توجیهی احداث زمین چمن مصنوعی فوتبال این صفحه را مطالعه نمایید . این زمین ها نیازی به کاشت ، آبیاری و کوددهی نداشته و بازدهی بیشتری نسبت به چمن طبیعی دارند ، زیرا یک بار اجرا می شوند و به مدت طولانی قابل استفاده می باشند .

معرفی طرح توجیهی احداث زمین چمن مصنوعی فوتبال :

چمن مصنوعی که امروزه در زمین های فوتبال ، زمین های فوتسال و سایر زمین های ورزشی دارای کاربرد است ، نسبت به چمن طبیعی دارای هزینه پایین تری می باشد . چرا که برای استفاده از چمن های طبیعی باید برای کاشت چمن ، داشت چمن ، کوددهی و آبیاری چمن در زمین هزینه گردد . از طرفی پس از یک بار بازی دو ساعتی در زمینی با چمن طبیعی ، باید 24 ساعت به چمن استراحت و فرصت تنفس داده شود . در واقع سالیانه امکان بازی و استفاده از زمین هایی با چمن طبیعی فقط 350 ساعت می باشد . این در حالی است که ، در هر سال امکان استفاده و بازی در زمین هایی با چمن مصنوعی ، به مدت 4000 ساعت می باشد . از طرفی در هنگامی که چمن های طبیعی آبیاری شده اند و یا بارندگی شدید وجود داشته باشد ، امکان بازی در زمین هایی با چمن طبیعی وجود ندارد . اما در زمین هایی با چمن مصنوعی این محدودیت ها وجود نخواهد داشت . به علاوه با استفاده از چمن های مصنوعی در زمین های ورزشی ، به دلیل عدم نیاز به آبیاری ، در مصرف آب نیز صرفه جویی خواهد شد .

فرایند تولید چمن مصنوعی جهت اجرای طرح توجیهی احداث زمین چمن مصنوعی فوتبال به شرح زیر می باشد :

برای تولید چمن مصنوعی ابتدا مواد اولیه را درون محفظه اختلاط می ریزند . سپس مواد افزودنی جهت جهت رنگدهی و همچنین افزایش مقاومت تارهای چمن ، به محفظه اضافه خواهند شد . پس از اختلاط کامل مواد ، مخلوط به دست آمده به مخلوط کن صنعتی انتقال داده می شود . در مرحله بعد مایع غلیظ شده به اکسترودر منتقل خواهد شد . سپس مواد از اکسترودر به صورت تار های نازک و بلند بیرون آمده و روی یک قرقره پیچیده می شوند . در مرحله بعد رشته های تولید شده ، به دستگاه شانه زنی منتقل خواهند شد و به شکل نخ تابیده می شوند . سپس نخ ها روی یک قرقره دیگر پیچیده خواهند شد . در مرحله بعد به نخ حرارت داده می شود ، تا به صورت تابدار دربیاید . در مرحله بعد الیافی که تولید شده است ، ابتدا روی تسمه نقاله قرار داده شده ، سپس وارد ماشین دوخت که ، در انتهای تسمه نقاله قرار دارد خواهد شد . در این مرحله توسط سوزن ماشین دوخت ، نخ به کفی دوخته شده و کفی به سمت جلو حرکت می کند ، در نهایت در لوپ خواهد افتاد . بدین صورت تمام کفی از ابتدا تا انتها با تار های چمن مصنوعی پوشیده می شود . در مرحله بعد موکت چمن مصنوعی به توزیع کننده منتقل خواهد شد . در این مرحله ابتدا سطح زیرین موکت با استفاده از یک لایه لاتکس پوشیده شده و سپس یک لایه زیرین دیگر از جنس لاتکس به موکت اضافه می شود . سپس مجموعه تولید شده به رل کننده منتقل شده و فشرده می شود . در مرحله بعد عملیات حرارتی روی لایه چمن مصنوعی انجام خواهد شد . بدین طریق لاتکس مقاوم می شود . در مرحله بعد چمن مصنوعی به دستگاه برش منتقل شده و چمن های بلند بریده شده و به صورت یکدست در می آیند . در نهایت چمن مصنوعی تولید شده بسته بندی خواهد شد .

فرایند نصب چمن مصنوعی جهت اجرای طرح توجیهی احداث زمین چمن مصنوعی فوتبال به شرح زیر می باشد :

ابتدا باید طبق استاندارد های فیفا زهکشی زمین انجام شود . در مرحله بعد مطابق استاندارد های فیفا عملیات شن ریزی زمین انجام خواهد شد . در مرحله بعد حاشیه زمین جدول گذاری شده و عملیات بتن ریزی انجام می شود . در مرحله بعد عملیات فنس کشی زمین به صورت استاندارد انجام می شود . در مرحله بعد براساس استاندارد های فیفا نورپردازی های لازم انجام می شود . در مرحله بعد جهت جذب آب باران توسط نمد و خروج سریع تر آن از زمین و همچنین برای نرم شدن سطح زمین ، روی ماسه عملیات نمد کوبی و کارگذاری نمد انجام خواهد شد .

تجهیزات مورد نیاز تولید چمن مصنوعی جهت اجرای طرح توجیهی احداث زمین چمن مصنوعی فوتبال عباتند از :

• سیستم انتقال مواد اولیه
• سیستم توزین مواد اولیه
• اکستروژن فیلامنت ها
• دستگاه بافت
• دستگاه نصب سیستم
• Coating نهایی

:: مطالب مرتبط :
:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید مالچ مصنوعی
:: دانلود طرح توجیهی باشگاه بیلیارد و بولینگ

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

::  تعریف ساده از طرح توجیهی و طرح امکان سنجی !

:: آشنایی با سامانه ی کارا و وام روستایی

:: آشنایی با نرم افزار کامفار جهت تدوین طرح توجیهی

:: برگزاری تور آموزشی گردشگری برای واردات از چین

:: تخفیفات استثنایی و خاص برای واردات از چین

:: ما مقالات و پایان نامه های شما را منتشر میکنیم !

در صورتی که نیاز به طرح توجیهی اقتصادی و امکان سنجی احداث زمین چمن مصنوعی فوتبال ، برای ارائه به بانک یا اخذ مجوز دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید .


کلیه ی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به وبسایت گسترش کارآفرینی ایران میباشد .