• 021-77869979
  • سفارش طرح توجیهی : 09120085240
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 24/7

طرح توجیهی کشت و پرورش قارچ دکمه ای و قارچ صدفی و قارچ گانودرما

(3 votes, average 4 out of 5)

Cultivation of ganoderma and mushroom shellfish

جهت آشنایی با طرح توجیهی و امکان سنجی کشت و پرورش و بسته بندی قارچ دکمه ای و قارچ صدفی و همینطور قارچ گانودرما این صفحه را مطالعه نمایید . قارچ صدفی و قارچ دکمه ای از انواع قارچ های خوراکی هستند که معمولا به صورت بسته بندی شده یا به صورت کنسرو قارچ مصرف میشوند . اما قارچ گانودرما ، یکی از ارزشمند ترین قارچ های دارویی بوده که به دلیل خواص بسیار مهم آن در تقویت سیستم ایمنی و مبارزه با سرطان ، به آن قارچ جان افزا نیز میگویند . در ادامه مقاله با ما همراه باشید با آشنایی با ماهیت و خواص این محصول و بعد اقتصادی و درامد زایی آن و همینطور روشهای کشت قارچ صدفی و دکمه ای و گانودرما .

 
 

معرفی محصول مورد بررسی در طرح توجیهی کشت و پرورش قارچ دکمه ای و قارچ صدفی و قارچ گانودرما


 

قارچ گانودرما در زمان های قدیم در طب سنتی چینی ها و ژاپنی ها استفاده می شد . اما امروزه این قارچ به دلیل خواص دارویی که دارد ، در همه کشور ها دارای اهمیت می باشد . این قارچ ها بیشتر بر روی چوب های پوسیده درختان در جنگل ها رشد می کنند .

در کشور ما نیز در شهر های شمالی و همچنین کرانه دریای خزر از این نوع قارچ به وجود می آید . قارچ هایی که در کشور ایران وجود دارند دارای پلی ساکارید های بیشتری بوده ، به همین جهت دارای ارزش بیشتری می باشند .

متاسفانه از این قارچ مقدار کمی در طبیعت وجود دارد ، به همین جهت واحد هایی برای پرورش قارچ گانودرما ایجاد شده اند .

قارچ گانودرما سبب جلوگیری از رشد تومور ها ، جلوگیری از ایجاد بیماری های کبد ، کاهش کلسترول خون ، کاهش استرس ، کنترل سرطان ، کنترل بیماری های قلبی و ... می شود .

قارچ دکمه ای یکی از انواع قارچ های خوراکی می باشد که ، در چند سال اخیر دارای مصرف زیادی در بین مردم می باشد . قارچ دکمه ای جزء محصولاتی می باشد که دوره پرورش آن کوتاه بوده و دارای بازدهی سریع می باشد .

با پرورش قارچ ، گامی در جهت افزایش صادرات غیر نفتی برداشته خواهد شد . زیرا در همه کشور ها صنایع مرتبط با قارچ ، جزء سودآورترین صنایع می باشند . به علاوه این امکان وجود دارد که در محیط کوچک مقدار زیادی قارچ پرورش داده شود .

قازچ صدفی نیز یکی از انواع قارچ های خوراکی می باشد ، که دارای کیفیت و قدرت تولید بالایی می باشد . اغلب قارچ صدفی در مناطق گرمسیر و نیمه گرمسیر کشت می شود .

برای پرورش قارچ صدفی می توان از کنجاله سویا ، کاه ، کلش و ... به عنوان بستر استفاده نمود . قارچ های صدفی که دارای کلاهکی شبیه به بادبزن هستند جوان می باشند . هنگامی که قارچ دارای شکل خوشه ای باشد یعنی سن آن بالا رفته است .

 


فرایند کشت قارچ گانودرما جهت اجرای طرح توجیهی کشت و پرورش قارچ گانودرما به شرح زیر می باشد


 

برای پرورش قارچ گانودرما ابتدا ، به میزان 10 درصد سبوس برنج و 3 درصد آهک را با مقداری خاک اره مخلوط کرده ، سپس مخلوط تولید شده را در کیسه های پلاستیکی تمیز ریخته و با استفاده از نخ در کیسه را محکم می بندند .

در مرحله بعد ، کیسه ها را در دمایی بین 95 تا 100 درجه سانتی گراد و با فشار کم استرلیزه می کنند . هنگامی که کیسه خنک شوند ، آن ها را به یک اتاق تاریک با دمایی بین 28 تا 35 درجه سانتی گراد که دارای دی اکسید کربن زیادی باشد انتقال می دهند .

سپس با استفاده از هود ، عمل بذر پاشی روی کیسه ها انجام می شود . پس از گذشت مدت زمانی بین 3 تا 4 هفته ریسه ها به وجود می آیند .

باید دقت نمایید هنگامی که ریسه ها نصف کیسه ها را فرا گرفتند ، در کیسه ها را بازکرده و آن ها را در روی قفسه های سالن تولید بگذارید .

خیلی مهم است که کیسه ها نه زود تر و نه دیرتر باز و برداشته شوند . دمای سالن تولید باید بین 85 تا 95 درجه سانتی گراد باشد .

در این مرحله باید حداقل دو مرتبه در طول روز آبیاری انجام شود . پس از گذشت مدت زمان یک تا دو هفته ، قارچ های گانودرما ظهور می کنند .

در هنگامی که کلاه قارچ ها که دارای رنگ زرد است تشکیل شود ، باید دما و رطوبت قارچ ها را کاهش دهید . پس از گذشت مدت زمان 2 تا 3 ماه از ظهور قارچ ها ، موقع برداشت آن ها فرا می رسد .

در واقع قارچ هایی که رنگشان قرمز شود و حاشیه سفیدی که داشتند محو شده باشد ، آماده برداشت می باشند . هنگامی که اولین برداشت انجام شود ، پس از گذشت چند روز فلاش دوم ظاهر خواهد شد .

پس از این که اولین برداشت انجام شود ، باید شرایط نگهداری از قارچ مانند قبل شود ، بدین طریق برای بار دوم قارچ ها رشد کرده و آماده برداشت خواهند شد . قارچ های برداشت شده را باید در محیطی سرد و خشک نگهداری نمود که خشک نشود .

 


فرایند کاشت قارچ دکمه ای جهت اجرای طرح توجیهی کشت و پرورش قارچ دکمه ای به شرح زیر می باشد


 

برای پرورش قارچ دکمه ای ابتدا باید مکانی را برای پرورش قارچ ها انتخاب نمایید . محل مورد نظر باید به صورتی باشد که بتوان آن را شستشو و ضدعفونی نمود .

همچنین محل مورد نظر نباید دارای هیچ نوع سوراخ یا درزی باشد . در اتاق پرورش باید قفسه هایی برای پرورش قارچ ها ایجاد نمود . طبقات ایجاد شده باید به صورتی باشند که از هر دو طرف امکان دسترسی به آن ها وجود داشته باشد .

در محل پرورش باید راهرو هایی برای رفت و آمد راحت و دسترسی به تمام قفسه ها ایجاد شود . در مرحله بعد باید طبقه های ایجاد شده پوشانده شوند ، می توان از تخته های مناسب جهت پوشاندن کف طبقات استفاده نمود .

سپس بر روی کف هر طبقه ، کود ریخته شود . توجه داشته باشید که از سطح زمین تا اولین طبقه حداقل باید 15 سانتی متر فاصله وجود داشته باشد . هچنین طبقات باید 60 سانتی متر با یکدیگر فاصله داشته باشند .

پس از گذشت مدت زمان 4 روز از زمان کود ریزی در بستر ، دمای کود پایین آمده و به 54 درجه خواهد رسید ، پس از گذشت مدت زمان 5 روز دیگر دمای کود بین 10 تا 12 درجه سانتی گراد می شود .

سپس اسپون هایی که خریداری کرده اید را از بسته استریل بیرون آورده و به 12 قطعه تقسیم نمایید .

سپس هر کدام از قطعه استون ها را در عمق 3 تا 5 سانتی متری خاک بکارید . سپس بستر را با استفاده از یک لایه خاک استریل شده پوک و منفذ دار بپوشانید ، درجه حرارت را هم روی 5.15 درجه سانتی گراد تنظیم نمایید .

سپس بعد از گذشت مدت زمان 10 تا 14 روز رشد میلسیوم ها آغاز می شود . محل پرورش باید دارای تهویه مناسب باشد و رطوبت محیط بین 70 تا 80 درصد باشد .

برای آبیاری باید با استفاده از آبپاش ، بستر آبپاشی شود ، طوری که آب در یکجا جمع نشده و یا در سطح بستر جریان پیدا نکند . بنابراین در هنگام آبیاری باید خیلی دقت نمایید که به بستر آسیب نرسد .

هنگامی که قارچ ها بزرگ شوند و به فرایند برداشت نزدیک شوند ، می توانید روی سطح بستر کود مایع بریزید . توجه داشته باشید که نباید کود روی کلاهک قارچ ها ریخته شود .

هنگامی که قارچ ها به اندازه لازم برسد و تاج آن ها به صورت کامل تشکیل شود ، باید آن ها را برداشت نمایید .

 


فرایند کشت قارچ صدفی جهت اجرای طرح توجیهی کشت و پرورش قارچ صدفی به شرح زیر می باشد


 

ابتدا باید یک مکان مناسب که دیوار و کف آن سیمانی باشد انتخاب نمایید . سپس با استفاده از پلاستیک دیوار های سالن را پوشش دهید .

در مرحله بعد باید با استفاده از لوله های پلاستیکی که دارای قطر یک سانتی متر هستند و دارای سوراخ هایی با فاصله 30 تا 40 سانتی متر هستند ، دیوار ها را لوله کشی نمایید . بدین طریق آب از طریق لوله ها جریان پیدا کرده و رطوبت لازم فراهم می شود .

در مرحله بعد باید درب ورودی را با استفاده از آهک ضدعفونی نمایید تا از رشد قارچ های بیمار جلوگیری شود .

در مرحله بعد موادی که برای بستر تهیه کرده اید ( کاه و کلش خرد شده ) به مدت 1 تا 5 ساعت درون ظروفی مانند بشکه خیس کرده و به آن حرارت دهید ، تا آب به جوش آید و بدین طریق مواد بستر ضدعفونی می شوند . در نهایت باید مواد ضدعفونی شده روی سینی ها پهن شوند .

سپس به ازای هر 100 کیلوگرم کاه خشک شده که ضدعفونی کرده اید ، 100 گرم پودر یونجه ، 5 کیلو گرم کربنات کلسیم و 1 کیلوگرم سولفات کلسیم تهیه کرده و همه را با کاه خشک شده مخلوط نمایید .

در مرحله بعد بین 2500 تا 3000 گرم بذر قارچ را به مخلوطی که تولید کرده اید ، اضافه نمایید و دوباره ترکیب نمایید . در مرحله بعد مخلوط تولید شده را درون کیسه های پلاستیکی بریزید و در آن را ببندید .

سپس کیسه ها را در فضای سالن پرورش آویزان نمایید . هنگامی که توده های سفید روی کیسه ها ایجاد شد تا سه روز بعد ، دمای اتاق باید به 20 درجه سانتی گراد برسد و به صورت آرام تهویه انجام شود ، رطوبت سالن هم باید بین 85 تا 90 درصد باشد .

لازم به ذکر است که باید در انتهای پلاستیک ها ، یک سوراخ برای خارج شدن آب اضافی وجود داشته باشد . پس از گذشت مدت زمانی بین 3 تا 8 روز باید روی پلاستیک ها تعداد 20 تا 30 برش در اندازه 2 سانتی متر ایجاد شود .

پس از گذشت مدت زمان 8 روز دیگر ، دوباره 20 برش جدید بر روی کیسه ها زده می شود . پس از گذشت مدت زمان 17 تا 20 روز باید دمای محیط بین 18 تا 22 درجه سانتی گراد و رطوبت محیط 90 درصد باشد . به علاوه در این مرحله باید در طول مدت 24 ساعت ، به مدت 16 ساعت نور به قارچ ها برسد .

 


مواد اولیه مورد نیاز جهت اجرای طرح توجیهی کشت و پرورش قارچ دکمه ای و قارچ صدفی و قارچ گانودرما


 

• کاه و کلش
• خاک اره
• بذر
• ظروف بسته بندی
• مواد شیمیایی
• سموم
• مکمل کمپوست
• کیسه کمپوست

 


نیروی انسانی مورد نیاز جهت اجرای طرح توجیهی کشت و پرورش قارچ دکمه ای و قارچ صدفی و قارچ گانودرما

 

• مدیر تولید و فروش
• تدارکات
• نگهبان
• کارگر تولید
• مسئول برداشت و بسته بندی

 


تجهیزات مورد نیاز جهت اجرای طرح توجیهی کشت و پرورش قارچ دکمه ای و قارچ صدفی و قارچ گانودرما

 

• دستگاه تهویه
• دستگاه گرم کننده
• دستگاه خنک کننده
• دستگاه مرطوب ساز
• منبع سوخت
• منبع آب
• میز بسته بندی
• دیگ جوش
• علوفه خردکن
• قفسه بندی
• یخچال بزرگ
• بالابر دستی
• سبد بالابر
• سمیز هوادهی
• سم پاش موتوری
• چرخ دستی

 

در صورتی که نیاز به طرح توجیهی و امکان سنجی طرح توجیهی کشت و پرورش قارچ دکمه ای ، قارچ صدفی و یا قارچ گانودرما ، برای ارائه به بانک یا اخذ مجوز دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید .

فايل‌ها:
zipطرح توجیهی پرورش قارچ 51 صفحه داغ
نويسنده;امیر حبیبی
تاريخسه شنبه, 16 آبان 1396 17:52
حجم فايل 114.99 KB
دانلود 200

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipطرح توجیهی پرورش قارچ 51 صفحه pdf داغ
نويسنده;امیر حبیبی
تاريخسه شنبه, 16 آبان 1396 17:55
حجم فايل 433.3 KB
دانلود 199

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipطرح توجیهی پرورش و بسته بندی قارچ جونقان 55 صفحه داغ
تاريخچهارشنبه, 11 ارديبهشت 1398 18:16
حجم فايل 7.06 MB
دانلود 154

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipطرح توجیهی پرورش و بسته بندی قارچ 111 صفحه داغ
نويسنده;امیر حبیبی
تاريخسه شنبه, 16 آبان 1396 15:08
حجم فايل 3.44 MB
دانلود 500

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

rarطرح توجیهی تولید قارچ خوراکی دکمه ای خوراکی 24 صفحه سال 98
تاريخپنج شنبه, 02 دی 1400 19:43
حجم فايل 931.43 KB
دانلود 1

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.


آخرین مقالات کارآفرینی

© 2022 کلیه حقوق این وبسایت محفوظ میباشد.
Articles
Categories