• 021-77869979
 • سفارش طرح توجیهی : 09120085240
 • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 • 24/7

دانلود طرح توجیهی تولید ماشین آلات مکانیزاسیون کشاورزی

(0 votes, average 0 out of 5)

 طرح توجیهی تولید ماشین آلات مکانیزاسیون کشاورزی

جهت آشنایی با طرح توجیهی تولید ماشین آلات مکانیزاسیون کشاورزی که شامل تریلر، خرمنکوب، کودپاش، گاوآهن و... می شود، این صفحه را مطالعه نمایید. ادوات کشاورزی تجهیزاتی هستند که در کنار ماشین آلات کشاورزی و به عنوان مکملی برای عملکرد آنها مورد استفاده قرار می گیرند. همه این تجهیزات مراحل کشاورزی را به سمت مکانیزه شدن پیش می برند.

معرفی طرح توجیهی تولید ماشین آلات مکانیزاسیون کشاورزی

از سالهای گذشته تا کنون، ماشین آلات کشاورزی انسان را در مراحل مختلف کشاورزی از جمله کاشت، داشت و برداشت همراهی کرده اند. به منظور تکمیل این ماشین الات، ادوات دیگری نیز طراحی و ساخته شده و مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه به معرفی تعدادی از این ادوات می پردازیم:

 • تریلر

تریلر یکی از ماشین آلات مربوط به بخش کشاورزی محسوب می شود که شامل محفظه بار، شاسی، صندلی، ترمز، دو چرخ و محور اتصال به تیلر می باشد. ساختار چرخ ها در این ماشین مشابه با اتومبیل های سواری بوده و شامل رینگ و لاستیک، تیوپ و پیچ های اتصال دهنده به محور تیلر می باشند. ترمز پدالی در این ماشین از ترمز تیلر مجزا می باشد. میزان بار قابل حمل با تریلر، متناسب با قدرت موتور آن می باشد. با استفاده از این ماشین می تواند مواردی چون مخزن سمپاش، مخزن سوخت، شلتوک برنج و گندم، هیزم و بسته های کاه و گاهی حتی افراد را جابجا و حمل کرد.

 • خرمنکوب

خرمنکوب یکی از دستگاه های کشاورزی می باشد که در زمان قدیم بر روی حیواناتی چون خر و گاو استفاده می شدند. با حرکت این حیوانات در زمین کشاورزی یا مزارع، گندم ها از ساقه هایشان جدا می شدند. با گذشت زمان خرمنکوب های جدیدی متناسب با کشاورزی مدرن ساخته شدند، که قابل نصب روی تراکتور بوده و یا مصرف برق کار می کنند. به طور کلی می توان گفت از این دستگاه به منظور جدا نمودن دانه از سنبله غلات وغبارگیری، خرد کردن ساقه های علفی خشک مورد استفاده به عنوان غذای دام و... استفاده می شود.

 • کودپاش

دستگاه کودپاش با استفاده از دو پروانه کود را در سطح مزرعه پراکنده می کنند. کود از قسمت انتهای مخزن توسط زنجیزه کف به جلو و به سمت دهانه خروجی دستگاه حرکت داده می شود. هنگام خروج توسط خردکن کلوخ های احتمالی خرد و شکسته شده و روی پروانه ها که به صورت سانتریفیوژ می گردند، ریخته می شود.

 • گاوآهن

عملکرد گاوآهن به این صورت است که خاک شیاری را که ایجاد کرده از زمین جدا کرده و پس از دفن کردن خاشاک، تهویه خاک، از بین بردن حشرات و تخم آنها و اختلاط کودها، خاک را برمی گرداند.

 هزینه، درامد و سود حاصل از تولید ماشین آلات مکانیزاسیون کشاورزی

با توجه به لزوم استفاده بهینه از تکنولوژی های موجود، بالا بردن بهره وری منابع در بخش کشاورزی و حرکت در راستای گذار از کشاورزی سنتی، این طرح می تواند سودآوری زیادی در پی داشته باشد. در این پروژه، ظرفیت تولید 3550 دستگاه در سال در نظر گرفته شده است. با توجه به ظرفیت مذکر، سرمایه ثابت کل مورد نیاز مبلغ 114673 می باشد. همچنین سرمایه کل مبلغ 173518 میلیون ریال، سرمایه در گردش مبلغ 58845 میلیون ریال و میزان فروش سالیانه مبلغ 99450 میلوین ریال برآورد شده است. بر اساس بررسی انجام شده در سال 94، قیمت فروش محصولات متغیر بوده و از 9 میلیون ریال برای شاسی سمپاشی تا 90 میلیون ریال برای تریلر 4چرخ، تخمین زده شده است. همچنین بازگشت سرمایه در این طرح پس از 4 سال محقق خواهد شد.

 فرایند تولید ماشین آلات مکانیزاسیون کشاورزی

قطعات اولیه مورد نیاز برای تولید ماشین آلات مکانیزاسیون کشاورزی، شامل فلز شاسی، محور، زیربندی، رینگ، پایه توقیف، لاستیک، سیستم ترمز، سیستم برق و... می باشد. مراحل فرایند تولید ماشین آلات مکانیزاسیون کشاورزی به صورت زیر می باشد:

 1. انتخاب و آماده سازی مواد اولیه
 2. برش و شکل دهی و سوراخ کاری ورق های فولادی
 3. تولید شاسی و قطعات اصلی
 4. بازرسی قطعات تولید شده
 5. مونتاژ قطعات فرعی تولید شده و یا خریداری شده
 6. ماشین کاری قطعات جهت صاف کردن و دقیق کردن اندازه آنها
 7. رنگ کاری و رنگ آمیزی دستگاه

 تجهیزات و نیروی انسانی مورد نیاز جهت تولید ماشین آلات مکانیزاسیون کشاورزی

برای اجرای پروژه، زمینی به مساحت 30000 متر مربع مورد نیاز است. تعداد نیروی انسانی مورد نیاز این طرح، 95 نفر و به صورت تمام وقت می باشد. تجهیزات مورد نیاز این طرح، به شرح زیر می باشد:

 1. دستگاه برش CNC
 2. دستگاه برش دستی
 3. دستگاه دریل
 4. دستگاه جوش آرگون
 5. دستگاه جوش برقی
 6. دستگاه برش پلاسما و هواگاز
 7. انواع پایه ها و میزهای کارگاهی
 8. جرثقیل سقفی
 9. دستگاه اندازه گیری ابعاد
 10. دستگاه حکاکی و پلاک زنی
 11. اره نواری پرتابل
 12. اره نواری

در صورتی که نیاز به طرح توجیهی و امکان سنجی تولید ماشین آلات مکانیزاسیون کشاورزی ، برای ارائه به بانک یا اخذ مجوز دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید .

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید ماشین آلات مکانیزاسیون کشاورزی

:: مطالب مرتبط :

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید مینی لودر

:: دانلود طرح توجیهی تیپ تاسیس مرکز خدمات مکانیزاسیون

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

:: جهت عضویت در سایت کلیک نمایید .

:: جهت ورود به سایت کلیک نمایید .


طرحهای کشاورزی

© 2021 کلیه حقوق این وبسایت محفوظ میباشد.
Articles
Categories