• 021-77869979
  • سفارش طرح توجیهی : 09120085240
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 24/7

دانلود طرح توجیهی روغن کشی از دانه های گیاهی و تولید روغن نباتی خام

(1 vote, average 5 out of 5)

Vegetable oil

جهت دانلود طرح توجیهی روغن کشی از دانه های گیاهی و تولید روغن نباتی خام و همینطور آشنایی با ماشین آلات خط تولید روغن نباتی خام ، این صفحه را مطالعه نمایید . روغن نباتی خام که نسبت به روغن نباتی تصفیه شده مغذی تر می باشد اما ، ماندگاری آن کوتاه تر است ، با استفاده از دانه های روغنی و گیاهانی همچون پنبه ، دانه شلغم روغنی ، کنجد و ... تولید می شود .

معرفی طرح توجیهی روغن کشی از دانه های گیاهی و تولید روغن نباتی خام :

روغن نباتی محصولی غذایی می باشد ، که از استفاده از گیاهان و یا دانه گیاهان استخراج می شود . روغن نباتی نیز مانند چربی های دیگر ، دارای مخلوطی از انواع اسید های چرب می باشد . اغلب روغن نباتی با استفاده از دانه شلغم روغنی ، دانه کنجد ، دانه آفتابگردان ، پنبه و .... تولید می شود . روغن نباتی خام یا تصفیه نشده دارای رنگ کدر می باشد . روغن نباتی تصفیه نشده از نوع تصفیه شده آن مغذی تر می باشد ، اما دارای ماندگاری کوتاه تری می باشد . از روغن نباتی خام ، باید در تهیه سالاد ها یا مواد غذایی که نیاز به پخته شدن ندارند ، استفاده شود .

فرایند اجرای طرح توجیهی روغن کشی از دانه های گیاهی و تولید روغن نباتی خام ، به شرح زیر می باشند :

در مرحله اول دانه های روغنی که برداشت شده اند ، به کارخانه مورد نظر منتقل می شوند . سپس نمونه گیری های لازم از دانه ها انجام شده و درصد رطوبت دانه ها مشخص می شود . اگر دانه ها دارای رطوبت خیلی زیاد باشند ، کیفیت روغن پایین آمده و مدت زمان نگهداری از دانه کاهش پیدا می کند . به همین جهت ابتدا دانه ها تمیز شده و سپس خشک می شوند . در مرحله بعد ابتدا دانه ها به قسمت توزین منتقل می شوند . سپس دانه ها وارد بخش خرد کن شده و سپس به قسمت تخریب دیواره سلول های روغنی وارد می شوند . در مرحله بعد عملیات پختن دانه ها انجام می شود . برای پختن دو روش وجود دارد . در روش اول که مکانیکی می باشد ، دانه هایی که قبلا نرم شده و آماده هستند ، به وسیله دستگاه های مخصوص تحت فشار قرار گرفته و روغن آن ها استخراج می شود . در روش دوم که استفاده از حلال می باشد ، ابتدا روغن گیری توسط دستگاه پرس انجام می شود ، سپس باقیمانده روغن دانه ها ، با استفاده از حلال جدا خواهد شد . در نهایت روغن تولید شده در تانکر های مخصوص ریخته شده و جهت تصفیه به کارخانه مورد نظر منتقل می شود .

ماشین آلات خط تولید روغن نباتی خام ، جهت اجرای طرح توجیهی روغن کشی از دانه های گیاهی و تولید روغن نباتی خام ، عبارتند از :

• برج تقطیر
• دستگاه پرس
• اکسترکتور
• دستگاه بازیابی حلال
• مخزن ذخیره روغن خام
• و .....

:: دانلود فایل طرح توجیهی روغن کشی از دانه های گیاهی و تولید روغن نباتی خام

:: مطالب مرتبط :

:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید روغن کنجد و روغن کلزا و روغن آفتابگردان به شکل ارگانیک

:: دانلود طرح توجیهی احداث مزرعه کشت دانه های روغنی کنجد و کلزا

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی اختصاصی با کامفار برای اخذ وام و مجوز

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

:: جهت عضویت در سایت کلیک نمایید .

:: جهت ورود به سایت کلیک نمایید .

در صورتی که نیاز به طرح توجیهی اقتصادی و امکان سنجی روغن کشی از دانه های گیاهی و تولید روغن نباتی خام ، برای ارائه به بانک یا اخذ مجوز دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید .


صنایع غذایی

© 2021 کلیه حقوق این وبسایت محفوظ میباشد.
Articles
Categories