• 021-77869979
  • سفارش طرح توجیهی : 09120085240
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 24/7

دانلود طرح توجیهی کسب و کار تولید فنول و نونیل فنل از بنزن سال 97

(2 votes, average 4 out of 5)

Phenol production

جهت دانلود طرح توجیهی کسب و کار تولید فنول و نونیل فنل از بنزن ، تدوین شده در سال 97 به انتهای صفحه مراجعه نمایید . فنول یا اسید کاربونیک، محصولی شیمیایی می باشد که ، با استفاده از بنزن ، آمونیاک و اولفین تولید می شود . هیدروکسی بنزن ، مونوهیدروکسی بنزن ، اکسی بنزن ، اسید فینیلیک ، فنیل الکل ، فینیلیک الکل ، هیدرات فنیل ، هیدروکسید فنیل نیز نامهای دیگر فنول می باشند .

معرفی طرح توجیهی کسب و کار تولید فنول و نونیل فنل از بنزن :

فنول محصولی به صورت کریستال جامد می باشد که ، دارای بوی تندی بوده و بدون رنگ می باشد . همچنین هنگامی که فنول ذوب شود ، به صورت مایع شفاف و بدون رنگ در می آید . اگر فنول دارای ناخالصی باشد و یا در معرض نور خورشید قرار بگیرد ، به رنگ قرمز یا صورتی در می آید . فنول دارای فرمول مولکولی C6H5OH می باشد . تنفس فنول باعث جذب آن توسط پوست شده و سبب مسمومیت خواهد شد ، همچنین این امکان وجود دارد ، که تنفس فنول سبب مرگ بشود . برای جا به جایی مقدار زیاد فنول ، از نوع مایع آن استفاده می شود . برای جا به جایی فنول از تانک هایی که از جنس فولاد ضدزنگ هستند استفاده می شود . درصورتی که فنول دارای آب باشد ، برای حمل آن باید از تانک هایی که ، از جنس فولاد گالوانیزه هستند ، استفاده شود . کاربرد فنول در تولید رزین ها ، تولید نایلون ، تولید رنگ های ضد عفونی کننده ، تولید عطر ، تولید صابون ، به عنوان حلال در صنایع شیمیایی و .... می باشد .
اسامی دیگر فنول عبارتند از :
اسید کاربونیک ، مونوهیدروکسی بنزن ، اسید فینیلیک ، هیدروکسی بنزن ، فنیل الکل ، هیدروکسید فنیل ، فینیلیک الکل ، هیدرات فنیل .
نونیل فنل نیز یک ترکیب آلی می باشد که ، جزء خانواده آلکیل فنل ها می باشد . نونیل فنل نیز مایعی بدون رنگ و یا متمایل به زرد می باشد . از نونیل فنل به عنوان ماده اولیه جهت تولید آنتی اکسیدان ها ، امولسیفایر ها ، مواد فعال سطحی و ....استفاده می شود .

فرایند تولید فنول ، جهت اجرای طرح توجیهی کسب و کار تولید فنول و نونیل فنل از بنزن ، به شرح زیر می باشد :

ابتدا پروپان و پروپیلن بایکدیگر مخلوط می شوند ، سپس مخلوط بدست آمده ، در راکتوری که کف آن فیکس شده است ، ریخته شده و بعد بخار بنزن به آن اضافه می شود ، سپس مواد مخلوط می شوند . بدین طریق درون راکتور یک واکنش انجام می شود . سپس برای کنترل دمای راکتور ، از نقاط مختلف به راکتور پروپان دمیده خواهد شد . در مرحله بعد پروپان و بنزنی که ، واکنش نشان نداده اند خارج می شوند و در قسمت خالص سازی نهایی ، کومن خالص بدست خواهد آمد . در مرحله بعد کومن به یک تانک اکسایش منتقل شده و با کومن هیدروپراکسید و هوا و یک امولسیون کننده ، اکسید خواهد شد . در مرحله بعد تا زمانی که اسید سولفوریک 10 درصد ، به کومن هیدراپراکسید اضافه شود ، فنل و استن به وجود خواهد آمد . سپس به روش تقطیر استن جدا خواهد شد . محصولی که در راکتور قرار دارد ، به روش تقطیر در خلاء ، از متیل استیرن و کومن آزاد خواهد شد . متیل استیرن نیز بر روی کاتالیست نیکل در دمای 100 درجه سانتی گراد به کومن اکسید خواهد شد . در ستون بعدی نیز از فنل خالص ، استوفنون جدا خواهد شد .

مواد اولیه مورد نیاز جهت اجرای طرح توجیهی کسب و کار تولید فنول و نونیل فنل از بنزن عبارتند از :

• بنزن
• آمونیاک
• اولفین
• بشکه فلزی

فضا و زیرساخت های مورد نیاز جهت اجرای طرح توجیهی کسب و کار تولید فنول و نونیل فنل از بنزن عبارتند از :

• زمین
• ساختمان تولید
• انبار مسقف مواد اولیه و محصول
• ساختمان آزمایشگاه و ابزارآلات و تاسیسات
• ساختمان اداری و رفاهی و خدماتی
• فضای سبز

:: مطالب مرتبط :

:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید آزبست

:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید کائولن

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی اختصاصی با کامفار برای اخذ وام و مجوز

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

:: جهت عضویت در سایت کلیک نمایید .

:: جهت ورود به سایت کلیک نمایید .

در صورتی که نیاز به طرح توجیهی و امکان سنجی کسب و کار تولید فنول و نونیل فنل از بنزن ، برای ارائه به بانک یا اخذ مجوز دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید .

:: دانلود فایل طرح توجیهی کسب و کار تولید فنول و نونیل فنل از بنزن

فايل‌ها:
zipطرح توجیهی تولید فنول و نونیل فنل از بنزن سال 97 داغ
تاريخپنج شنبه, 19 ارديبهشت 1398 13:37
حجم فايل 920.73 KB
دانلود 162

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.صنایع شیمیایی

© 2023 کلیه حقوق این وبسایت محفوظ میباشد.
Articles
Categories