Search - SP Page Builder
Search - Remove Shortcode
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - برچسب ها
  • 021-77869979
  • 09120085240
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 24/7

دانلود طرح توجیهی کسب و کار تولید شمش منیزیم با استفاده از دولومیت و سیلیس سال 97

(1 vote, average 5.00 out of 5)

Magnesium ingot

جهت دانلود طرح توجیهی کسب و کار تولید شمش منیزیم با استفاده از دولومیت و سیلیس ، تدوین شده در سال 97 و همینطور آشنایی با ماشین آلات خط تولید شمش منیزیم ، این صفحه را مطالعه نمایید . منیزیم که با استفاده از سنگ دولومیت ، فروسیلیس و فلوریت ، در فرایندی به نام سیلیکوترمی تولید می شود ، فلزی راهبردی می باشد که ، دارای چگالی پایینی می باشد . به همین جهت سبک ترین فلز سازه ای می باشد .
در این پروسه تبدیل ، ابتدا سنگ معدل دولومیت به دولومیت کلسینه شده و سپس بریکت و در نهایت به شمش منیزیم تبدیل می شود .

معرفی طرح توجیهی کسب و کار تولید شمش منیزیم با استفاده از دولومیت و سیلیس :

دولومیت یک نوع کانی می باشد که ، دارای رنگ خاکستری مایل به کرم یا سفید مایل به خاکستری می باشد . البته برخی از دولومیت ها دارای سیاه ، زرد ، سفید یا سبز می باشند . سنگ های رسوبی که ساختار شیمیایی آن ها از کربنات کلسیم و منیزیم تشکیل شده است ، همچنین در سیستم رومبوئدریک متبلور بوده و دارای رخ کامل در سه جهت می باشند ، از دولومیت ساخته شده اند . تقریبا 15 درصد از پوسته زمین از دولومیت تشکیل شده است . دولومیت در همه نقاط جهان وجود دارد و یکی از اجزاء رایج سنگ های رسوبی می باشد . سنگ هایی که دارای دولومیت هستند ، با نام سنگ دولومیت یا سنگ آهک دولومیتی شناخته می شوند . منیزیم فلزی می باشد که ، دارای چگالی پایین ، جوش پذیری و ماشین کاری آسان بوده و همچنین از استحکام بالایی برخوردار می باشد . فلز منیزیم دارای کاربرد فراوانی در صنایع خودروسازی ، صنایع هوافضا و صنایع فولاد می باشد . منیزیم دارای فرمول شیمیایی CaMg (CO3)2 می باشد . برای تولید منیزیم روش های گوناگونی وجود دارد که ، از نظر اقتصادی مقبول به صرفه نمی باشد . یکی از روش های تولید منیزیم که ، در حال حاضر در کشور چین از آن استفاده می شود ، استفاده از سیلیس و دولومیت در فرایند سیلیکوترمی می باشد . منیزیم خود به سه شکل منیزیم خالص ، آلیاژ و اکسید منیزیم در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد . اکسید منیزیم که با نام منیزیت و دولومیت شناخته می شود ، دارای کاربرد فراوانی در تولید سیمان ، تولید کود های شیمیایی ، تولید شیشه ، صنایع عایق و ... می باشد . اما اخیرا آلیاژ منیزیم با آلومینیوم ترکیب می شود ، سپس به شمش تبدیل شده و به صورت شکل یافته در بازار عرضه می شود . به همین جهت هرروزه بر میزان تقاضای این محصول افزوده می شود .

فرایند اجرای طرح توجیهی کسب و کار تولید شمش منیزیم با استفاده از دولومیت و سیلیس ، به شرح زیر می باشد :

در مرحله اول سنگ های دولومیت دپوسازی شده و سپس به بخش کنترل انتقال داده می شوند . در این بخش میزان خلوص منیزیم بررسی خواهد شد . هنگامی که سنگ ها به تایید برسند ، آن ها را غربال کرده و به ابعاد بهینه تبدیل می کنند . در مرحله بعد سنگ ها به کوره دوار منتقل می شوند . در کوره سنگ ها تحت دمای 1200 درجه سلسیوس قرار می گیرند . بدین طریق سنگ ها گاز دی اکسید کربن خود را از دست خواهند داد . در نهایت سنگ ها که به رنگ خاکستری بودند ، به رنگ سفید درمی آیند . در مرحله بعد دولومیت های کلسینه شده را با فلورین و فروسیلیس ترکیب کرده و به آسیاب انتقال می دهند . بدین طریق سنگ ها به پودر تبدیل می شوند . در مرحله بعد مواد آسیاب شده به بریکت تبدیل شده و درون محفظه های مخصوص نگهداری خواهند شد . سپس بریکت ها به محفظه ای به شکل استوانه که دارای نام ریتورت می باشد ، منتقل می شوند . در این مرحله به مدت 10 ساعت ، از طریق یک پمپ فشار ریتورت به 110 پاسکال می رسد ، سپس از طریق یک پمپ دیگر فشار ریتورت به 10 تا 15 پاسکال می رسد . پس از این که منیزیم های موجود در بریکت ها احیاء شدند ، به قسمت دیگر دستگاه ریتورت که دارای کندانسور می باشد منتقل می شوند . در مرحله بعد منیزیم به محفظه چگالش ( که همان محفظه ابتدایی ریورت می باشد ) منتقل شده و از حالت گاز خارج شده و به جامد تبدیل می شود . اصطلاحا این منیزیم های جامد کرون یا تاج منیزیم نامیده می شوند . در مرحله بعد کرون ها را در کوره ذوب می کنند و به شمش تبدیل می نمایند . در نهایت شمش ها بسته بندی شده و در بازار ارائه می شوند .

استاندارد هایی که برای اجرای طرح توجیهی کسب و کار تولید شمش منیزیم با استفاده از دولومیت و سیلیس ، باید رعایت شوند عبارتند از :

برای تولید شمش منیزیم از دولومیت و سیلیس ، باید استاندارد های ملی شماره 2355 ، 1324 ، 1323 ، 1320 ، 1072 ، 1065 ، 851 ، 677 و 555 رعایت شوند .

ماشین آلات مورد نیاز جهت اجرای طرح توجیهی کسب و کار تولید شمش منیزیم با استفاده از دولومیت و سیلیس عبارتند از :

• ماشین آلات آماده سازی فروسیلیس
• کوره القایی
• ماشین آلات اختلاط مواد
• دستگاه ریتورت
• آسیاب
• ماشین الات آماده سازی فلوریت
• ماشین آلات و تجهیزات آماده سازی دولومیت
• ماشین آلات تفکیک مواد خروجی
• ماشین الات ریخته گری شمش منیزیم
• شرایط خلاء

:: دانلود فایل طرح توجیهی کسب و کار تولید شمش منیزیم با استفاده از دولومیت و سیلیس

:: مطالب مرتبط :

:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید شمش آلومینیوم

:: دانلود طرح توجیهی ریخته گری قطعات چدن خاکستری و نشکن

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

::  تعریف ساده از طرح توجیهی و طرح امکان سنجی !

:: آشنایی با سامانه ی کارا و وام روستایی

:: آشنایی با نرم افزار کامفار جهت تدوین طرح توجیهی

:: برگزاری تور آموزشی گردشگری برای واردات از چین

:: تخفیفات استثنایی و خاص برای واردات از چین

:: ما مقالات و پایان نامه های شما را منتشر میکنیم !

در صورتی که نیاز به طرح توجیهی و امکان سنجی کسب و کار تولید شمش منیزیم با استفاده از دولومیت و سیلیس ، برای ارائه به بانک یا اخذ مجوز دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید .


کلیه ی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به وبسایت گسترش کارآفرینی ایران میباشد .