• 021-77869979
  • سفارش طرح توجیهی : 09360555304
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 24/7

آموزش صفر تا صد کاشت و پرورش و تکثیر گل گلایول

(1 vote, average 5 out of 5)

آموزش صفر تا صد کاشت و پرورش و تکثیر گل گلایول

جهت آشنایی با روشهای علمی احداث باغ و یا گلخانه گل گلایول ، با ما تا پایان این مقاله همراه باشید ، همینطور میتوانید جهت دانلود جامعترین بانک کتاب ها و جزوات آموزش کاشت و داشت و برداشت گل گلایول و سایر گل و گیاهان زینتی ، به انتهای این صفحه مراجعه نمایید .

گلایول یکی از رایج ترین گلهای جهان به ویژه در منطقه مدیترانه و گاهی به عنوان مهمترین گل محسوب می شود . گونه های وحشی جنس گلایول عمدتاً در جنوب و مرکز آفریقا و نواحی مدیترانه ای یافت می شوند .

 گلایول گل بسیار شناخته شده ای برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان است و با توجه به تنوع شکل و رنگ و ترکیب رنگی در هر نوع گل آرایی قابل استفاده است . از معایب گل گلایول سنگینی آن و لزوم حمل به صورت ایستاده است که حمل آن در مسافتهای طولانی را پر هزینه می سازد .

در این صفحه ، کاملترین بانک فایلهای آموزشی را درباره کشت گل گلایول ، روشهای سم پاشی و مبارزه با آفات و بیماری ها و علفهای هرز گل گلایول، کود دهی و تغذیه گل گلایول و نکات تخصصی دیگر ، در اختیار شما کاربران محترم وبسایت گسترش کارآفرینی ایران قرار میدهیم . جهت سهولت استفاده شما کاربران محترم ، ما این اطلاعات را در چند شاخه تخصصی به شرح زیر دسته بندی نموده ایم .


1 - آموزشهای مربوط به کاشت و داشت و برداشت گل گلایول که به شرح زیر میباشد :


کاشت :

کورمهای گلایول را باید بلافاصله پس از خروج از سردخانه و انتقال به محل کشت از داخل بسته بندی خارج نمود . این عمل برای جلوگیری از آلودگی های قارچی و رشد جوانه ها و ریشه ها است که به دلیل وجود دما و رطوبت بالا داخل بسته ها اتفاق می افتد و میزان آسیب به جوانه ها و ریشه ها را در جریان حمل یا کاشت آن کاهش می دهد .

از سوی دیگر کیفیت گل را نیز بهبود می بخشد . کاشت کورم ها باید حتی الامکان بلافاصله پس از باز کردن بسته بندی آنها انجام شود و در صورت عدم امکان کاشت سریع برای تمام کورمها ، کورمهای کشت نشده را می توان برای یک دوره کوتاه مدت در یک محل خشک با تهویه مناسب نگهداری نمود . برای کاهش احتمال تلفات پس از کاشت کورمها باید آنها را بلافاصله قبل از کاشت ضدعفونی نمود .

محل کاشت :

گلایول را می توان در فضای باز یا گلخانه های شیشه ای و پلاستیکی کشت نمود . امکان کشت به صورتی که بخشی از دوره رشد در فضای باز و بخشی درون گلخانه پلاستیکی انجام شود نیز وجود دارد .

پس از انتخاب محل مناسب برای کاشت کورم ها ، باید به زمان کاشت و پیش بینی شرایط جوی توجه نمود ، در این خصوص باید راهنمای رقم را نیز مدنظر قرار داد .

لازم به توجه است که کشت در گلخانه در مقایسه با کشت فضای باز به دلیل وابستگی کمتر به شرایط نامساعد محیطی مزیت دارد و تولید محصول ، کمتر تحت تأثیر یخبندان های شبانه خواهد بود که ممکن است در اوایل یا اواخر فصل رشد بروز کند .

از معایب کشت در گلخانه آن است که دمای خاک و محصول در طول تابستان ممکن است بسیار افزایش یابد و همچنین در طول زمستان موجب کمبود نور گردد .

آبیاری قبل از کشت :

خاک را باید چند روز قبل از کاشت کورمهای گلایول کاملاً سیراب نمود به گونه ای که کورمها در خاکی مرطوب ولی نه کاملاً خیس کشت شوند . آبیاری در طول یک یا دو هفته اول بعد از کاشت باید به حداقل رسیده یا حتی کاملاً حذف گردد .

ساختمان خاک نیز باید به خوبی حفظ گردد تا تشکیل ریشه در کورمهای تازه کشت شده بدون اختلال انجام شود . گاهی نیز کشت در خاک خشک انجام شده و آبیاری پس از کاشت انجام می شود .

زمان کاشت :

گلایول در طول دوره رشد بسته به زمان کاشت ، مقدار نور مشخصی دریافت خواهد کرد . مقدار نور به ویژه در طول ماه های زمستان ممکن است علیرغم پایین بودن دما و همچنین تراکم کمتر کاشت کافی نباشد و منجر به خشک شدن گلها ، کوتاه شدن گل آذین و تولید گلهای ضعیف گردد .

با تنظیم زمان کاشت به گونه ای که گیاه پس از مرحله 3 برگی ، در شرایط نوری مناسب رشد کند ، می توان از خشک شدن غنچه ها جلوگیری و درصد آن را تا حد زیادی کاهش داد .

روش کاشت :

کورمهای گلایول را می توان به دو طریق 1 – کرتی ، 2 – کاشت روی پشته ، کشت نمود .

اگر آبیاری گیاه در سطح بستر ( ثقلی ) انجام شود کشت کرتی توصیه نمی شود . در این حالت خاک سله بسته و باعث خرابی ساختمان خاک می شود و در نتیجه کیفیت و درصد گلدهی تا حدود زیادی افت می کند . لذا در این حالت توصیه می شود کورمها روی پشته کاشت شوند . ولی چنانچه آبیاری بارانی استفاده شود امکان کاشت روی پشته یا کرتی هر دو وجود دارد .

در حالت کشت روی پشته گاهی برخی بوته ها واژگون می شوند . این وضعیت به دلیل عدم وجود خاک کافی و عرض نامناسب پشته و یا کاشت کورم در عمق کم بروز می کند برای جلوگیری از سرنگونی بوته ها باید پشته هایی پهن و صاف ایجاد نمود که خاک کافی بین کورمها و شانه های پشته داشته باشد .

هنگام کاشت کرتی ، استفاده از شبکه سیمی ( نظیر آنچه برای داودی استفاده می شود ) امکان کشت در فواصل منظم را فراهم می کند و همزمان با رشد گیاه نیز ، بالاتر کشیدن همان شبکه سیمی باعث نگهداری بوته می شود .

در صورت کشت مکانیزه نیز تراکم کاشت باید به دقت کنترل شود . کشت در خاکهای سرد باعث افزایش احتمالی پوسیدگی می شود . گاهی توصیه میگردد که قبل از کاشت زیر پیاز کمی ماسه ریخته شود . کوددهی و کاشت باید به گونه ای باشد که کودها دور از کورمها و ریشه ها باشند .

اندازه کورم :

هنگام انتخاب اندازه کورم باید زمان کاشت و پیش بینی شرایط جوی در مراحل بعد از کاشت را در نظر گرفت . از بین عوامل اقلیمی نظیر نور ، دما و باد ، عامل نور نقش بسیار مهمی در انتخاب اندازه کورم ایفا می کند علاوه براین ، اندازه کورم باید با توجه به کیفیت مورد انتظار برای محصول تولیدی در نظر گرفته شود .

تراکم کاشت :

تراکم کاشت مناسب برای اندازه های مختلف کورم را باید بر اساس تاریخ کاشت و خصوصیات رقم انتخاب نمود . اهمیت تراکم کاشت در تضمین کیفیت گیاه و گل تولیدی به اثبات رسیده . اگر تعداد کورم کشت شده در واحد سطح زیاد باشد گل تولیدی ضعیف ، بلند و علفی خواهد بود .

سنبله های کوتاه و یا حتی گل خشکیده نیز از علائم کمبود نور می باشد . علاوه بر تأثیر ویژگیهای رقم بر انتخاب تراکم مناسب ، میزان رشد و نمو ارقام نیز باید مدنظر قرار گیرد .

عمق کاشت :

عمق کاشت بستگی به نوع خاک و زمان کاشت دارد . به عنوان یک قاعده کلی عمق کاشت در خاکهای سنگین کمی کمتر از خاکهای سبک تر خواهد بود .

در ارتباط با زمان کاشت نیز عمق کاشت باید رعایت شود . عمق کاشت بهاره 10 – 5 سانتیمتر ( خاک روی کورم ) و در کاشت تابستانه 15 – 10 سانتیمتر می باشد . کاشت عمیقتر کورم در تابستان به دلیل اهمیت قرار گرفتن کورم در خاکی تا حد ممکن با دمای پایین تر است که از نظر بروز برخی بیماری ها اهمیت دارد . با این وجود ممکن است در این حالت گلدهی چند روز به تأخیر بیفتد .

کشت در خاکهای شنی باعث افزایش احتمال واژگونی بوته ها می شود . کاشت با عمق بیشتر و یا قیم بندی با استفاده از شبکه سیمی و نصب بادشکن می تواند از گیاه در برابر واژگونی محافظت نماید .

استفاده از مالچ :

اگرچه در کشت گلایول از مالچ به ندرت استفاده می شود ولی دارای اثرات مثبتی نیز هست . ولی به ویژه کاربرد مالچ مواد گیاهی مانند کاه ، برگهای سوزنی کاج و غیره می تواند دمای خاک را در حد پایین تری نگه دارد . این موضوع به ویژه در مورد کشت بهاره و تابستانه مورد اهمیت است .

هنگام سردی هوا نیز مالچ قادر به حفظ دمای خاک می باشد . در دوره هایی که ممکن است یخ زدگی خاک اتفاق افتد استفاده از مالچ ضخیم احتمال آسیب یخ زدگی محصول را کاهش می دهد .

مالچ اثرات بسیار مطلوبی در جهت حفظ ساختمان خاک دارد و مانع از تشکیل سله ناشی از باران یا آبیاری بارانی در سطح خاک می شود و با بهبود رشد ریشه در نهایت باعث بهبود کیفیت و افزایش درصد گلدهی می گردد . مالچ از خشک شدن سریع سطح خاک جلوگیری نموده و کورمهای کشت شده گلایول به ویژه در مراحل اولیه رشد رطوبت بیشتری در اختیار خواهند داشت .

برداشت گل :

برداشت گل گلایول هنگامی است که رنگ نوک گلچه های پایین سنبله ظاهر شود . در صورتیکه به گل اجازه شکوفایی بیشتر داده شود امکان آسیب دیدن گل در طول مراحل نگهداری و حمل وجود دارد . برداشت زودتر گل یعنی هنگامی که رنگ گلچه های پایین هنوز نمایان نشده باشند نشانه آن است که نمو گل کامل نشده است .

گلهایی که وارد چرخه انبار و عرضه می شوند و عملیات پس از برداشت برروی آنها انجام می شوند باید عاری از علائم بیماری یا آفت و صدمات فیزیکی روی برگ ، گل و ساقه باشند . سپس بر روی این گلها عملیات رتبه بندی شامل تقسیم بندی گلها براساس طول ساقه ، تعداد گلچه و مرحله شکوفایی انجام خواهد شد .

استفاده از محلولهای حاوی قندها به صورت یک دوره کوتاه مدت کمتر از 24 ساعت بلافاصله پس از برداشت باعث بهبود کیفیت و ماندگاری گلهای می شود و اثر آن بر شکوفایی و درشتی گلچه های بالایی گل آذین کاملاً مشهود است . علاوه بر آن استفاده از کلرید نیکل نیز برای حفظ کیفیت و افزایش ماندگاری گلایول توصیه شده است .

برداشت و نگهداری کورم :

تراکم کمتر کاشت باعث کاهش رقابت و بزرگتر شدن کورمها می شود و وزن کل کورمهای تولید شده در واحد سطح تا تراکم 70 بوته در متر مربع افزایش می یابد ولی در تراکمهای بیشتر از آن ، کاهش نشان می دهد .

برداشت زودتر گل باعث پیش رسی و شروع رشد کورمها می شود . عدم تمایز گل و یا برداشت آن بلافاصله بعد از ظهور ، باعث افزایش مشهود در تعداد کورمچه ها می شود . در صورتی که هدف تولید کورم باشد ، بهتر است گلها را بلافاصله پس از ظهور غنچه ها برداشت نمود تا باعث افزایش تعداد کورمچه گردد .

کورمها تا آخر فصل رشد می کنند ، بنابراین برداشت دیرتر باعث افزایش عملکرد کورم می شود . کورمها را قبل از آنکه برگها به طور کامل زرد شود برداشت می کنند . رشد کورمها در طول دوره گلدهی کاهش می یابد و در گیاهانی که کورم مادریشان در دمای بالا انبار شده باشد ، زودتر متوقف می شود . کورمها در حالت تجاری معمولاً همزمان با برداشت محصول یا مدتی بعد از آن از خاک بیرون کشیده می شوند و حتی برای کاشت مجدد استفاده می شوند .


2 - آشنایی با آفات و بیماریها و علفهای هرز مزارع گل گلایول و روش های سم پاشی و مبارزه بیولوژیک با آفات که برخی از سرفصلهای آن شامل موارد زیر میباشد :


  • آشنایی با علائم و نحوه کنترل بیماری های قارچی گل گلایول مانند بلایت بوتریتیسی ( کپک خاکستری ) ، پوسیدگی خشک ( پوسیدگی قارچی سفید ) ، پوسیدگی فوزاریومی ، کپک سبز یا پوسیدگی انباری پنیسیلیومی ، بیماری زنگ ، پوسیدگی ریشه ، بیماری ریزوکتونیایی ، پوسیدگی طوقه ، بیماری باکتریایی زانتوموناسی ، نماتد مولد گره ریشه
  • آشنایی با اختلالات فیزیولوژیکی گل گلایول مثل کلروز برگی
  • آشنایی با آفات و نحوه مبارزه با آنها در گل گلایول مانند تریپس ، Corn borer ، کنه تارتن قرمز
  • آشنایی با نحوه کنترل علف های هرز

نکته مهم : تمام سرفصل های بالا تنها گوشه ای از اطلاعات موجود در فایل آموزش کاشت ، داشت و برداشت گل گلایول میباشند که در اختیار کاربران سه ماهه و بالاتر وبسایت قرار گرفته است .

:: موضوعات زیر نیز میتواند برای شما جذاب باشد :

:: آموزش مرحله به مرحله و تصویری ثبت نام در سامانه سیتا جهت اخذ وام تبصره 18 جهاد کشاورزی

:: دانلود طرح توجیهی آماده احداث گلخانه پرورش گل رز شاخه بریده و غنچه گل

:: دانلود طرح توجیهی آماده احداث گلخانه کشت و پرورش گل راعی 52 صفحه سال 95

:: دانلود طرح توجیهی آماده راه اندازی واحد کشت و پرورش گل همیشه بهار 93 صفحه

:: دانلود طرح توجیهی آماده احداث گلخانه هیدروپونیک گل رز هلندی 45 صفحه

:: دانلود طرح توجیهی آماده احداث مزرعه پرورش گل محمدی 54 صفحه سال 1397

 

:: دانلود فایل های کاشت و پرورش و تکثیر گل گلایول

کاشت و داشت و برداشتکود و تغذیهآبیاریآفات و بیماریهاارقام و گونه هانکات تکمیلی

فايل‌ها:
zipka - آموزش تولید و پرورش تجاری گل میخک 66 صفحه
تاريخجمعه, 19 دی 1399 10:20
حجم فايل 2.5 MB
دانلود 8

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipka - آموزش روش های کشت دیم گل محمدی و مراحل داشت و برداشت آن 32 صفحه
تاريخسه شنبه, 18 آذر 1399 17:15
حجم فايل 3.74 MB
دانلود 11

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipka - آموزش کاشت ، داشت و برداشت گل محمدی 16 صفحه
تاريخسه شنبه, 18 آذر 1399 17:16
حجم فايل 1.15 MB
دانلود 10

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipka - آموزش کشت و پرورش جلبک های دریایی در استان بوشهر 20 صفحه
تاريخسه شنبه, 18 آذر 1399 17:17
حجم فايل 7.14 MB
دانلود 7

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipka - آموزش گام به گام اصول کاشت ، داشت و برداشت گل محمدی 20 صفحه
تاريخسه شنبه, 18 آذر 1399 17:19
حجم فايل 3.72 MB
دانلود 12

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipka - آموزش گام به گام پرورش گل محمدی ( کاشت، داشت و برداشت ) 24 صفحه
تاريخسه شنبه, 18 آذر 1399 17:20
حجم فايل 874.47 KB
دانلود 10

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipka - آموزش گام به گام کاشت و پرورش گل نرگس 28 صفحه
تاريخسه شنبه, 18 آذر 1399 17:22
حجم فايل 12.9 MB
دانلود 16

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipka - دستورالعمل تولید دانهال و گل گلدانی سیکلامن 32 صفحه
تاريخجمعه, 19 دی 1399 10:22
حجم فايل 4.78 MB
دانلود 9

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipka - دستورالعمل کاشت ، پرورش و تکثیر گل میخک 55 صفحه
تاريخسه شنبه, 18 آذر 1399 17:25
حجم فايل 4.37 MB
دانلود 10

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipka - راهنمای آموزشی مقدماتی پرورش گل محمدی 4 صفحه
تاريخسه شنبه, 18 آذر 1399 17:25
حجم فايل 2.11 MB
دانلود 8

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipka - راهنمای کاشت، داشت و برداشت گل محمدی 28 صفحه
تاريخسه شنبه, 18 آذر 1399 17:28
حجم فايل 1.96 MB
دانلود 9

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipka - راهنمای کشت و تکثیر گل فریزیا 26 صفحه
تاريخسه شنبه, 18 آذر 1399 17:29
حجم فايل 1.01 MB
دانلود 8

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipka - راهنمای گام به گام کاشت، داشت و برداشت گلایول 48 صفحه
تاريخسه شنبه, 18 آذر 1399 17:30
حجم فايل 2.99 MB
دانلود 10

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipka - راهنمای گیاه شناسی ، موارد مصرف و زراعت گیاه دان سیاه و نقاط قوت و ضعف کشت آن 28 صفحه
تاريخسه شنبه, 18 آذر 1399 17:31
حجم فايل 8.66 MB
دانلود 8

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipka - پژوهشنامه مطالعاتی گل محمدی و گیاهان دارویی در منطقه کاشان 28 صفحه
تاريخسه شنبه, 18 آذر 1399 17:23
حجم فايل 24.54 MB
دانلود 9

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipka - کتاب جامع آمورش اصلاح ، تکثیر و پرورش گل رز 125 صفحه
تاريخسه شنبه, 18 آذر 1399 17:33
حجم فايل 5.63 MB
دانلود 12

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipka -راهنمای جامع پرورش و تکثیر تجاری گل لیلیوم 98 صفحه
تاريخسه شنبه, 18 آذر 1399 17:26
حجم فايل 1.47 MB
دانلود 10

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipku - آشنایی با نحوه مصرف کودهای پتاسیمی در گل‌های شاخه بریده 19 صفحه
تاريخجمعه, 14 آذر 1399 19:39
حجم فايل 373.22 KB
دانلود 1

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipku - تغذیه و آبیاری گیاه داوودی 57 صفحه
تاريخجمعه, 14 آذر 1399 19:40
حجم فايل 591.8 KB
دانلود 1

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipab - آموزش مدیریت آبیاری در گیاهان ردیفی 26 صفحه
تاريخپنج شنبه, 27 آذر 1399 15:22
حجم فايل 42.51 MB
دانلود 2

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipaf - آشنایی با علف هرز مهاجم کاتوس و روش های مقابله و کنترل آن 18 صفحه
تاريخجمعه, 14 آذر 1399 19:57
حجم فايل 4.07 MB
دانلود 0

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipaf - آموزش نحوه جمع آوری نمونه های گیاهی آلوده به بیماری گرینینگ و تشخیص آزمایشگاهی آنها 24 صفحه
تاريخپنج شنبه, 27 آذر 1399 01:14
حجم فايل 2.12 MB
دانلود 0

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipaf - بیولوژی و مدیریت علف ‌هرز کاتوس 31 صفحه
تاريخجمعه, 14 آذر 1399 19:58
حجم فايل 482.2 KB
دانلود 0

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipaf - شناسایی ، کنترل و مبارزه با آفات جوانه خوار سبز گل محمدی 10 صفحه
تاريخجمعه, 14 آذر 1399 19:59
حجم فايل 11.94 MB
دانلود 0

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipaf - شناسایی ، کنترل و مبارزه با آفات گل محمدی در ایران و جهان 8 صفحه
تاريخجمعه, 14 آذر 1399 20:01
حجم فايل 413.88 KB
دانلود 0

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipaf - شناسایی ، کنترل و مبارزه با آفت جوانه خوار سبز گل محمدی 10 صفحه
تاريخجمعه, 14 آذر 1399 20:01
حجم فايل 1.67 MB
دانلود 0

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipaf - شناسایی ، کنترل و مبارزه با افات گل محمدی در استان اصفهان 22 صفحه
تاريخجمعه, 14 آذر 1399 20:00
حجم فايل 253.24 KB
دانلود 0

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipaf - شناسایی ، کنترل و مبارزه با بیماری های گل محمدی در استان اصفهان 10 صفحه
تاريخجمعه, 14 آذر 1399 20:02
حجم فايل 8.24 MB
دانلود 0

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipar - آشنایی با گیاه لگجی و کاربرد های آن 9 صفحه
تاريخجمعه, 14 آذر 1399 19:45
حجم فايل 15.02 MB
دانلود 2

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipar - معرفی هیبرید های جدید زنبق آلمانی 11 صفحه
تاريخجمعه, 14 آذر 1399 19:47
حجم فايل 522.77 KB
دانلود 1

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipar - معرفی گیاه جدید لپه هندی 3 صفحه
تاريخجمعه, 14 آذر 1399 19:46
حجم فايل 454.39 KB
دانلود 1

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

 

zipmk - روابط آبی گلهای شاخه بریده 32 صفحه
تاريخسه شنبه, 18 آذر 1399 17:34
حجم فايل 1.71 MB
دانلود 0

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipmk - ضوابط و دستورالعمل فنی نمونه برداری از بذر و اندامهای تکثیری گل و گیاهان زینتی وارداتی 15 صفحه
تاريخسه شنبه, 18 آذر 1399 17:35
حجم فايل 158.44 KB
دانلود 0

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipmk - مقدمه ای بر اصلاح ژنتیکی و ایجاد ارقام جدید گلایول 44 صفحه
تاريخسه شنبه, 18 آذر 1399 17:36
حجم فايل 13.06 MB
دانلود 0

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

 


آموزشهای کشاورزی

© 2023 کلیه حقوق این وبسایت محفوظ میباشد.
Articles
Categories