• 021-77869979
 • سفارش طرح توجیهی : 09360555304
 • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 • 24/7

آموزش صفر تا صد پرواربندی گوساله و احداث گاوداری

(4 votes, average 4 out of 5)

آموزش صفر تا صد پرواربندی گوساله و احداث گاوداری

جهت آشنایی با روشهای علمی پرواربندی گوساله ، با ما تا پایان این مقاله همراه باشید ، همینطور میتوانید جهت دانلود جامع ترین بانک کتاب ها و جزوات آموزش پرورش گوساله ، به انتهای این صفحه مراجعه نمایید .

با توجه به آهنگ رشد جمعیت ، بایستی به پرورش دام به صورت پرواربندی اهمیت بیشتری بدهیم . در پرواربندی گوساله علاوه بر افزایش کمی گوشت ، می بایستی به کیفیت گوشت تولیدی نیز توجه شود که توصیه می شود از دامهای جوان با رعایت اصول اصلاح نژاد و اصول تغذیه ، جهت پرواربندی استفاده شود .

مهمترین محاسن پرواربندی عبارت است از :

 • افزایش تولید گوشت قرمز در راستای تأمین احتیاجات جامعه و کاهش میزان واردات آن .
 • اشتغال زایی و فعال شدن نیروهای غیرفعال و بیکار در روستاها
 • جلوگیری از فشار بر مراتع طبیعی
 • ایجاد تعاونیهای دامداری و ارائه تسهیلات و امکانات پرواربندی در قالب تشکلها
 • آشنایی دامداران با مواد کنسانتره دامی و پی بردن به ارزش غذایی آنها
 • بهره گیری از پتانسیل ژنتیکی دامها در جهت افزایش بهره وری در تولید گوشت قرمز کشور

در این صفحه ، کاملترین بانک فایلهای آموزشی را درباره پرورش گوساله ، تغذیه گوساله و نکات تخصصی دیگر ، در اختیار شما کاربران محترم وبسایت گسترش کارآفرینی ایران قرار میدهیم . جهت سهولت استفاده شما کاربران محترم ، ما این اطلاعات را در چند شاخه تخصصی به شرح زیر دسته بندی نموده ایم .


1 - آموزشهای مربوط به پرورش گوساله که به شرح زیر میباشد :


جایگاه مناسب جهت پرواربندی گوساله :

هدف از احداث جایگاه در پرواربندی ، فراهم کردن یک مکان امن ، راحت و بهداشتی برای دامهای پروار در طول دوره نگهداری و پرورش است . در ساخت محل پرواربندی گوساله باید با توجه به شرایط آب و هوایی استان از مصالحی استفاده شود که استحکام لازم در مقابل شرایط نامساعد جوی را داشته باشد .

همچنین زمینی که برای احداث جایگاه دام انتخاب می شود می بایستی از زمینهای اطراف بلندتر یا حداقل هم سطح باشد تا از ورود آبهای جاری به محل دامها جلوگیری گردد .

به طور کلی هر جایگاه دامی باید به گونه ای طراحی شود که در آن امکان تقسیم بندی و گروه بندی دامها وجود داشته باشد . تقسیم بندی دام ها و جایگاه براساس سن ، وزن و جنس آنها انجام می شود که توصیه می گردد ظرفیت هر بهاربند بین 50 – 30 رأس گوساله باشد .

انواع تأسیسات مورد نیاز در یک واحد پرواربندی :

سالن پرورش دامها ( اصطبل ) :

ابعاد سالنها بستگی به سن ، وزن بدن ، ابعاد و جثه حیوان و نوع بستر مورد استفاده دارد . کف محل اصطبل بایستی خشک ، بهداشتی و قابل نظافت باشد . استفاده از کف های بتنی در پرورش گوساله پرواری قابل توصیه است . در آب و هوای گرم و خشک بهتر است قسمت مقابل اصطبل کاملاً باز بوده و اصطبل از سه طرف محصور باشد ( نیمه باز ) .

مصالحی که برای سقف در نظر گرفته می شود معمولاً در جایگاه بسته ، تیرآهن و آجر و در جایگاه نیمه باز ، ایرانیت و ورقه های فلزی می باشد . باید سعی نمود از ایجاد سقف های هادی حرارت مانند حلبی و ... خودداری گردد . ضمناً دیوار ، سقف و کف جایگاه باید از مصالحی مانند سنگ و آجر و سیمان ساخته شود تا امکان زندگی حشرات و میکروب ها کمتر شود و همچنین ضدعفونی جایگاه به راحتی صورت گیرد .

بهاربند ( محل گردش دام ) :

در جلوی سالن پرورش لازم است محوطه ای غیر مسقف به اندازه 5/1 تا 2 برابر مساحت سالن در نظر گرفته شود تا در شرایط مساعد آب و هوایی گوساله ها بتوانند از آن به عنوان گردشگاه استفاده نمایند . بهاربندها باید طوری بنا گردد که در مسیر وزش بادهای فصلی قرار نداشته و در فصل زمستان نور خورشید تا انتها به محوطه برسد .

بهتر است بهاربندهای مختلف با درهای مناسب ( عرض مناسب ) بهم مرتبط بوده تا جابجایی دامها و کود به راحتی صورت پذیرد . کف بهاربندها هم بایستی خشک ، بهداشتی و قابل نظافت بوده و روزانه نظافت گردد . همچنین از شیب ملایم حدود یک درصد برخوردار باشد تا آب و ادرار در آن جمع نگردد .

آخور :

در نظر گرفتن تعداد کافی آخور و ابعاد مناسب آن توصیه می شود . در خوراک دهی دسته جمعی گوساله ها ، طول آخور باید به اندازه ای باشد که تمام گوساله ها با هم در یک زمان بتوانند از آن استفاده کنند . لذا توصیه می شود به ازای هر گوساله ، 40 تا 50 سانتیمتر طول آخور در نظر گرفته شود .

همچنین ارتفاع مناسب برای آخورها 60 سانتیمتر و پهنای آن هم حداقل 50 سانتیمتر قابل توصیه است . بهتر است خوراک از طریق راهروهای مخصوص ، داخل آخورها ریخته شود تا کارگر جهت خوراک دهی وارد محل نگهداری گوساله ها نشود .

آبشخور :

گوساله های پرواری معمولاً در طول روز به اندازه 10 الی 15 درصد وزن بدنشان آب می خورند . لذا آب سالم بهداشتی باید همیشه از طریق آبشخور در دسترس دام باشد . بهتر است آبشخورها مرتباً نظافت و ضدعفونی گردد . نصب یک کف شور در ته حوضچه آبشخور به این امر کمک می کند . ارتفاع آبشخورها حداقل 70 سانتیمتر ، طول آن 50 سانتیمتر و عمق آن حداقل باید 30 سانتیمتر در نظر گرفته شود . قرار دادن شناور و یا سیستم های آبخوری اتوماتیک باعث می شود تا همیشه آب سالم و خنک در اختیار دام ها قرار گیرد .

وضعیت نور :

طراحی و جهت قرار گرفتن ساختمانها باید به گونه ای باشد که از حداکثر نور طبیعی در طول شبانه روز استفاده شود . از نور مصنوعی نیز برای سرکشی شبانه به دام ها ، حفظ امنیت دامداری و یا انجام معاینه و درمان دامها باید استفاده شود .

وضعیت تهویه :

تهویه مطلوب مهمترین عامل موثر بر سلامت دستگاه تنفسی دام و کارگر مرتبط با آنهاست . به همین منظور در سالن پرورش به ازای هر بیست متر مربع مساحت کف سالن ، یک متر مربع پنجره نیاز است تا ضمن تأمین تهویه مناسب ، امکان ایجاد روشنایی کافی در سالن نیز فراهم شود .

ساختمانهای نیمه باز ( سه طرف ) نیاز به تهویه مصنوعی ندارند . اما در مناطق به شدت سردسیر که از جایگاه بسته یا نیمه بسته استفاده می شود لازم است برای تأمین هوای کافی از تهویه مصنوعی ( هواکش و بادبزن برقی ) نیز استفاده شود .

انبار خوراک :


2 - خصوصیات و ویژگی های یک انبار خوراک مناسب :


 • توصیه می شود انبار علوفه و کنسانتره توسط یک دیوار از هم مجزا شوند .
 • انبار باید ظرفیت ذخیره خوراک یک دوره پرورش را داشته باشد .
 • سقف انبار باید در مقابل نزولات جوی مقاوم باشد .
 • نصب درب مناسب جهت عبور و مرور وسایل نقلیه و در نظر گرفتن پنجره در دیوارهای جانبی ، جهت ورود و خروج هوای تازه بسیار مهم است .
 • کف انبار باید غیرقابل نفوذ و قابل شستشو باشد .
 • محل انبار در محوطه باید در جایی در نظر گرفته شود که دسترسی به آن آسان و خوراکدهی به دامها در اسرع وقت انجام گیرد .

سیلوی علوفه :

در بین روشهای موجود برای ذخیره نمودن علوفه ، استفاده از علوفه سیلو شده به دلیل کیفیت بالا ، تنوع ویتامین ها و ارزش غذایی فوق العاده بر روی خشک کردن که سبب از بین رفتن بسیاری از مواد مغذی علوفه بخصوص پروتئین آن است ، ارجحیت دارد .

سکوی بارگیری :

یکی از مهمترین بخش های تأسیسات پرواربندی گوساله ، سکوی بارگیری است . محل سکو باید در جایی قرار گیرد که دامهای بخشهای مختلف جایگاه را بتوان به راحتی به سمت آن هدایت کرده و بارگیری نمود . شیب ملایم جهت بارگیری دامها در یک طرف سکو در نظر گرفته شود و طرف دیگر که محل توقف وسیله است باید ارتفاع آن به اندازه ارتفاع کف بار کامیون تعیین شود .

ساخت مکان قرنطینه :

به منظور جداسازی و معالجه دامهای بیمار ، احداث محلی برای قرنطینه و مداوای دامها در واحد پرواربندی لازم است . این ساختمان در گوشه زمین دامداری و در منتهی الیه جهت وزش باد احداث می گردد .

انبار کود :

انبار کود باید در ناحیه ای دور از محوطه نگهداری دامها و ساختمانهای اداری و کارگری در نظر گرفته شود . جهت وزش بادهای دائمی باید به گونه ای باشد که از سمت ساختمانهای اداری و کارگری به سمت انبار کود باشد تا بوی بد و گرد و غبار ناشی از کود به سمت این ساختمان ها نیاید . انبار کود ممکن است به صورت روزمینی و یا زیرزمینی در نظر گرفته شود ولی به هر حال به محض پر شدن ، باید تخلیه و کود آن از محوطه خارج شود .

ساختمان مسکونی :

به منظور اسکان کارگر دامداری ، وجود ساختمان مسکونی لازم است و باید در محلی ساخته شود که کارگر اشراف لازم را ، هم بر درب ورودی و هم بر سالن پرورش داشته باشد . بهتر است اتاقی هم به عنوان دفترکار مدیر در کنار ساختمان کارگری احداث گردد .

انتخاب و خرید گوساله مناسب جهت شروع پرواربندی به شرح زیر می باشد :

شکل ظاهری گوساله پروار :

گوساله ای که برای پرواربندی خریداری می شود باید به گونه ای باشد که استعداد تولید گوشت را داشته باشد . بدن گوساله پرواری باید کوتاه ، پهن و عضلانی و همچنین دارای گردن کوتاه و نیرومند باشد .

سن و وزن گوساله :

به طور کلی گوساله های 6 تا 8 ماهه با وزن حداکثر 150 کیلوگرم برای پرواربندی مناسب میباشند . بهترین فصل برای پرواربندی ، مهرماه هرسال می باشد .


3 - آشنایی با تغذیه گوساله که به شرح زیر میباشد :


 • در روند تغذیه گوساله پروار به خصوص در اواخر دوره پرواربندی می بایستی به بیماری های تغذیه ای توجه جدی شود .
 • در پرواربندی گوساله استفاده از مواد خشبی در جیره نهایی ، اساساً برای پیشگیری از اختلافات گوارشی می باشد و به عنوان منبعی از مواد مغذی قابل اهمیت نمی باشد . لذا تلاش می شود که تا حد امکان سهم کنسانتره در جیره زیاد و سهم علوفه در آن کاهش یابد .
 • مواد خشبی جیره ، اختلالات گوارشی را کنترل می کند . ممکن است وارد کردن آنها به جیره پر هزینه باشد ولی به عنوان یک عامل در مقابل اختلالات گوارشی انجام وظیفه می کند .
 • مدیریت عالی تغذیه گوساله های پرواری به مهارت آخورخوانی دامدار بستگی دارد . منظور از آخورخوانی ، تنظیم دقیق مقدار خوراک ریخته شده با مقدار مصرف گاوها است .
 • استفاده از موادی نظیر جوش شیرین فقط در شرایطی توصیه می گردد که مقدار مواد خشبی جیره خیلی کم باشد که در این شرایط این مواد جهت مقابله با اسیدوز موثر خواهند بود .
 • توازن کامل جیره و وجود تمام مواد مغذی مورد نیاز گوساله در جیره از اهمیت زیادی برخوردار است .
 • لزوم استفاده از کربنات کلسیم و نمک در جیره جهت تأمین مقدار کافی سدیم و کلسیم جیره
 • لزوم استفاده از مکمل های املاح و ویتامین از پیش آماده شده در جیره
 • نظر به اینکه پروتئین مورد نیاز دام در مواد غذایی مرسوم در پرواربندیها بدون اوره تأمین می شود . لذا پرواربندان بایستی در جیره گوساله هایشان از اوره اجتناب نمایند ، برای اینکه اوره در شرایط پرواربندی سریع نمی تواند پروتئین مناسبی برای گوساله ها تأمین نماید .

4 - بهترین ترکیب جیره برای گوساله های پرواری بدین صورت پیشنهاد می گردد :

 • علوفه : شامل کاه و یونجه خشک که گاهاً کاه را خیس نموده و با کنسانتره مخلوط می کنند ، ولی یونجه خشک را به صورت پرس به طور آزاد در اختیار دام قرار می دهند .
 • کنسانتره : شامل مخلوط موادی از قبیل : آردجو ، کنجاله تخم پنبه ، تفاله خشک ، چغندرقند ، سبوس گندم ، پودر استخوان ، نمک و ... می باشد .

نکته مهم : تمام سرفصل های بالا تنها گوشه ای از اطلاعات موجود در فایل آموزش پرورش گوساله میباشند که در اختیار کاربران سه ماهه و بالاتر وبسایت قرار گرفته است .

 

:: موضوعات زیر نیز میتواند برای شما جذاب باشد :

:: آموزش مرحله به مرحله و تصویری ثبت نام در سامانه سیتا جهت اخذ وام تبصره 18 جهاد کشاورزی

:: دانلود طرح توجیهی آماده احداث گاوداری شیری 44 صفحه سال 98

:: تدوین طرح توجیهی تخصصی احداث واحد پرواربندی گوساله سیمینتال با نرم افزار کامفار

:: نگارش طرح توجیهی اختصاصی بانکی پرورش گوساله هلشتاین جهت دریافت جواز تاسیس و دریافت تسهیلات بانکی

 

:: دانلود فایل های احداث گاوداری شیری | پرورش گاو شیری

فايل‌ها:
rarطرح توجیهی احداث گاوداری 500 راسی در زمینی به مساحت 60000 متر مربع 38 صفحه پاییز سال 1401 (pdf+word) ( اختصاصی - برای اشتراک سه ماهه و بالاتر )
تاريخجمعه, 18 فروردين 1402 21:00
حجم فايل 8.01 MB
دانلود 4

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

پرورش گاو و گاومیشبهداشت شیر و گوشتبیماریهاارزیابی تیپتغذیه دامصنایع تبدیلینکات تکمیلی

zipka - آموزش تخصصی قرنطینه در واحدهای گاوداری شیری 22 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 22:52
حجم فايل 4.52 MB
دانلود 74

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipka - آموزش مدیریت پرورش گاو شیری ، اهمیت و مزایای آن 30 صفحه داغ
تاريخدوشنبه, 10 آذر 1399 01:46
حجم فايل 48.58 MB
دانلود 226

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipka - آموزش مقدماتی گاوداری و پرورش آن 24 صفحه
تاريخدوشنبه, 10 آذر 1399 01:47
حجم فايل 4.65 MB
دانلود 71

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipka - راهنمای پرورش گاو شیری 30 صفحه داغ
تاريخدوشنبه, 10 آذر 1399 01:59
حجم فايل 6.81 MB
دانلود 105

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipbk - آموزش تخصصی و جامع پرواربندی گاو و گاومیش و آشنایی با انواع نژادها ، تغذیه و بهداشت آنها 221 صفحه داغ
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 15:45
حجم فايل 10.42 MB
دانلود 147

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.


zipka - راهنمای پرورش گوساله 26 صفحه
تاريخدوشنبه, 10 آذر 1399 02:00
حجم فايل 4.91 MB
دانلود 81

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipbk - آموزش راهکارهای کاهش بار میکروبی شیر و کنترل ورم پستان در گاوداری ها 24 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 15:46
حجم فايل 1.66 MB
دانلود 31

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipbk - راهنمای آشنایی با عوامل مؤثر بر ترکیب شیر گاوهای شیرده 25 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 15:47
حجم فايل 622.09 KB
دانلود 24

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipbk - راهنمای اصول بهداشتی شیر و شیردوشی در چهارمحال و بختیاری 14 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 15:48
حجم فايل 921.79 KB
دانلود 25

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipbk - راهنمای بهداشت شیر ، حمل و نقل و نگهداری آن 22 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 15:49
حجم فايل 4.93 MB
دانلود 31

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipbk - راهنمای بهداشت شیر و شناخت روش های صحیح شیردوشی و شناسایی بیماری های مرتبط با شیر 24 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 15:50
حجم فايل 1.96 MB
دانلود 15

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipbk - راهنمای بهداشت شیر و نکات اساسی در هنگام شیردوشی گاوها 21 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 15:51
حجم فايل 2.06 MB
دانلود 17

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipbk - راهنمای بهداشتی تولید شیر و فراورده های شیر 16 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 15:52
حجم فايل 1.76 MB
دانلود 16

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipbk - راهنمای جامع بهداشت شیر دوشی و کاهش بار میکروبی شیر 66 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 15:52
حجم فايل 2.83 MB
دانلود 21

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipbk - راهنمای جامع و تخصصی اصول و نگهداری بهداشت صنایع گوشت و روش تولید فرآورده های گوشتی کنسروی و انواع کالباس 177 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 15:53
حجم فايل 8.63 MB
دانلود 24

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipst - آموزش جامع اصول بهداشت مراکز تهیه نگهداری و توزیع فراورده های دامی 227 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 18:16
حجم فايل 11.3 MB
دانلود 25

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.


zipbk - راهنمای کاهش بار میکروبی شیر 30 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 15:54
حجم فايل 15.33 MB
دانلود 39

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipaf - شناسایی ، راه های انتقال ، کنترل و پیشگیری بیماریهای واگیر دار شایع در دام 29 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 18:05
حجم فايل 1.19 MB
دانلود 13

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipaf - راه‌های کنترل و پیشگیری از انتشار بیماری تب برفکی 16 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 17:56
حجم فايل 3.8 MB
دانلود 16

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipaf - شناسایی ، بررسی راه های انتقال و کنترل بیماری آناپلاسموزیس گاوی 20 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 17:57
حجم فايل 6.46 MB
دانلود 11

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipaf - شناسایی ، بررسی راه های انتقال و کنترل بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگوی دام 16 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 17:58
حجم فايل 9.4 MB
دانلود 8

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipaf - شناسایی ، بررسی راه های انتقال و کنترل بیماری های شایع گاو و گوساله 9 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 17:58
حجم فايل 1.75 MB
دانلود 8

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipaf - شناسایی ، راه های انتقال ، کنترل و پیشگیری بیماری بروسلوز در دام 26 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 17:59
حجم فايل 7.92 MB
دانلود 8

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipaf - شناسایی ، راه های انتقال ، کنترل و پیشگیری بیماری تب برفکی 1 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 18:00
حجم فايل 46.62 MB
دانلود 10

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipaf - شناسایی ، راه های انتقال ، کنترل و پیشگیری بیماری تب برفکی 12 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 18:04
حجم فايل 6.97 MB
دانلود 7

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipaf - شناسایی ، راه های انتقال ، کنترل و پیشگیری بیماری تب برفکی 6 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 18:03
حجم فايل 2.31 MB
دانلود 7

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipaf - آشنایی با مهم‌ترین بیماری‌های مشترک میان انسان و دام 10 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 16:07
حجم فايل 1.64 MB
دانلود 8

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipaf - آشنایی با مهم‌ترین بیماری‌های واگیر دامی و راه‌های پیشگیری و کنترل آن‌ها 8 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 16:08
حجم فايل 1.32 MB
دانلود 8

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipaf - آموزش مدیریت کنترل استرس گرمایی در گاو شیری 20 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 16:10
حجم فايل 1.2 MB
دانلود 6

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipaf - راهنمای امنیت زیستی در گاوداری ها به منظور افزایش تولید شیر و گوشت و کاهش بیماری های ناشی از حمل و نقل دام 23 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 16:11
حجم فايل 2.2 MB
دانلود 8

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipaf - راهنمای بیماری های مشترک بین انسان و دام و راه های انتقال و کنترل آن ها 34 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 16:12
حجم فايل 4.14 MB
دانلود 9

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipaf - راهنمای تخصصی آشنایی با مهمترین بیماری های دام و راه های پیشگیری و درمان آنها 26 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 16:13
حجم فايل 6.35 MB
دانلود 8

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipaf - راهنمای جامع شناسایی ، بررسی راه های انتقال و کنترل بیماری های تلیسه و گاو آبستن 57 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 16:24
حجم فايل 2.3 MB
دانلود 7

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipaf - راهنمای شناخت و مدیریت بیماری تب شالیزار ( لپتوسپیروزیس ) 21 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 17:08
حجم فايل 6.55 MB
دانلود 7

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipaf - راهنمای شناخت و مدیریت مشکل تنش گرمایی و علایم بروز آن در گاوداری ها 11 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 17:53
حجم فايل 510.17 KB
دانلود 7

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipaf - راهنمای شناسایی ، راه های انتقال ، کنترل و پیشگیری بیماری مشترک انسان و دام 20 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 17:54
حجم فايل 1.1 MB
دانلود 7

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipaf - راهنمای فنی تشخیص بیماری ورم پستان مخفی در گاو با آزمایش سی ام تی 19 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 17:54
حجم فايل 5.75 MB
دانلود 7

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipaf - راهنمای کاهش بار میکروبی شیر و عوامل افزایش بار میکروبی در شیر 24 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 17:55
حجم فايل 2.55 MB
دانلود 8

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipar - راهنمای ارزیابی تیپ ( فرم ، شکل ، ابعاد و اجزای مختلف بدن گاو ) گاو های شیری 35 صفحه
تاريخدوشنبه, 10 آذر 1399 01:54
حجم فايل 8.94 MB
دانلود 9

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipar - راهنمای ارزیابی کاربردی تیپ ( فرم ، شکل ، ابعاد و اجزای مختلف بدن گاو ) در گاوهای شیری 26 صفحه
تاريخدوشنبه, 10 آذر 1399 01:56
حجم فايل 17.14 MB
دانلود 8

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipar - راهنمای جامع ثبت مشخصات ، رکوردگیری و ارزیابی تیپ ( فرم ، شکل ، ابعاد و اجزای مختلف بدن گاو ) گاوها 257 صفحه
تاريخدوشنبه, 10 آذر 1399 02:01
حجم فايل 10.61 MB
دانلود 9

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipku - آموزش استفاده از پسماند در تغذیه دام 24 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 18:06
حجم فايل 8.44 MB
دانلود 8

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipku - آموزش اصول تغذیه گاو شیری و گوساله پرواری و آشنایی با انواع جیره غذایی و مزایای کنسانتره دامی 23 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 18:08
حجم فايل 9.43 MB
دانلود 7

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipku - آموزش اصول علمی و عملی پرورش ، نگهداری و تغذیه گوساله در چهارمحال و بختیاری 30 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 18:10
حجم فايل 1.95 MB
دانلود 8

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipku - آموزش اصول پرورش گاو شیری و نحوه ی تغذیه و نگهداری آنها 29 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 18:07
حجم فايل 1.34 MB
دانلود 7

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipku - آموزش بهبود روش های مدیریت تغذیه گاوهای شیری 64 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 18:11
حجم فايل 815.46 KB
دانلود 6

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipku - آموزش روش استفاده از باگاس غنی شده با اوره در تغذیه گاومیش های شیرده 2 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 18:11
حجم فايل 381.25 KB
دانلود 9

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipku - آموزش نیازهای غذایی و تغذیه دام 44 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 18:12
حجم فايل 1.9 MB
دانلود 7

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipku - راهنمای تغذیه ای بلوک مکمل غذایی اوره-ملاس و مزایای آنها 28 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 18:13
حجم فايل 1.28 MB
دانلود 11

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipku - راهنمای تغذیه ای عملی گاو های شیری 24 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 18:14
حجم فايل 938.22 KB
دانلود 6

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipku - راهنمای شناخت کنسانتره به عنوان جیره متراکم دام و اهمیت آن در رشد دام و تولیدات دامی 15 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 18:14
حجم فايل 28.07 MB
دانلود 26

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipst - آموزش تولید پنیر در مقیاس کوچک 11 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 18:15
حجم فايل 427.07 KB
دانلود 4

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipst - آموزش جامع تولید انواع فرآورده های تخمیری لبنی شامل دوغ ماست خامه کره کشک و فرآیندهای تولید انواع شیر در کارخانه 259 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 18:17
حجم فايل 3.57 MB
دانلود 4

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipst - آموزش جامع فرآورده های غیرتخمیری شیر 298 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 18:17
حجم فايل 3.97 MB
دانلود 4

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipst - راهنمای جامع تولید و بسته بندی پنیر و شناخت انواع پنیر 76 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 18:18
حجم فايل 4.86 MB
دانلود 4

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipst - راهنمای معرفی محصول ، ویژگی ها و فرآیند تولید پنیر کوزه ای 16 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 18:19
حجم فايل 1.16 MB
دانلود 4

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipst - صنایع تبدیلی گاو و گاو میش
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 18:20
حجم فايل 10.59 MB
دانلود 70

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipmk - آموزش جامع آشنایی با انواع ماشین های گاوداری و کاربرد و سرویس آن ها 155 صفحه
تاريخدوشنبه, 10 آذر 1399 02:02
حجم فايل 8.22 MB
دانلود 51

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipmk - آموزش جامع تکنیک های اصولی و کاربردی در واحدهای پرورش گاو شیری 350 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 23:23
حجم فايل 15.8 MB
دانلود 60

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipmk - آموزش روش های نگهداری گاو در جایگاه و پیاده سازی سیستم تهویه مطلوب در آن 15 صفحه
تاريخدوشنبه, 10 آذر 1399 00:57
حجم فايل 530.51 KB
دانلود 4

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipmk - آموزش رکورد گیری و اهمیت آن در گاو شیری 14 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 23:25
حجم فايل 513.44 KB
دانلود 4

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipmk - آموزش فنی اصول پرواربندی گوساله و عوامل موثر در پرواربندی موفق 24 صفحه
تاريخدوشنبه, 10 آذر 1399 00:57
حجم فايل 1.7 MB
دانلود 4

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipmk - آموزش فنی بهسازی و نوسازی جایگاه دام 28 صفحه
تاريخدوشنبه, 10 آذر 1399 00:59
حجم فايل 3.17 MB
دانلود 4

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipmk - راهنمای استفاده از بسته آموزشی مدیریت در گاوداری های شیری 8 صفحه
تاريخدوشنبه, 10 آذر 1399 01:57
حجم فايل 304.42 KB
دانلود 5

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipmk - راهنمای شناخت و کاربرد ماشین های شیردوشی 21 صفحه
تاريخدوشنبه, 10 آذر 1399 02:03
حجم فايل 677.35 KB
دانلود 8

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.


zipka - آموزش جامع بازاریابی محصولات گاو و گاومیش و خصوصیات محصولات آن ها 144 صفحه
تاريخیکشنبه, 09 آذر 1399 23:18
حجم فايل 17.5 MB
دانلود 73

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipmk - آموزش روش های نگهداری گاو در جایگاه و پیاده سازی سیستم تهویه مطلوب در آن 15 صفحه
تاريخسه شنبه, 18 آذر 1399 17:27
حجم فايل 4.8 MB
دانلود 4

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.


zipmk - راهنمای اصلاح نژاد گاو و اهداف آن 16 صفحه
تاريخدوشنبه, 10 آذر 1399 01:59
حجم فايل 6.64 MB
دانلود 5

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.


آموزشهای کشاورزی

© 2023 کلیه حقوق این وبسایت محفوظ میباشد.
Articles
Categories