• 021-77869979
  • سفارش طرح توجیهی : 09120085240
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 24/7

دانلود طرح توجیهی کسب و کار بازیافت فوم پلی استایرن و تولید پلاستیک های زیست تخریب پذیر سال 97

(1 vote, average 5 out of 5)

Recycling of foam polystyrene

جهت آشنایی با طرح توجیهی کسب و کار بازیافت فوم پلی استایرن یا فوم EPS و تولید پلاستیک های زیست تخریب پذیر ، تدوین شده در سال 97 و همینطور آشنایی با ماشین آلات خط بازیافت فوم پلی استایرن این صفحه را مطالعه نمایید .

معرفی طرح توجیهی کسب و کار بازیافت فوم پلی استایرن و تولید پلاستیک های زیست تخریب پذیر :

هدف از اجرای طرح توجیهی کسب و کار بازیافت فوم پلی استایرن و تولید پلاستیک های زیست تخریب پذیر ، استفاده از مواد بازیافتی فوم پلی استایرن و تولید پلاستیک های زیست تخریب پذیر می باشد . بدین طریق ، زباله های پلاستیکی کاهش یافته و آلودگی محیط زیست کنترل خواهد شد . به علاوه می توان پلاستیک های زیست تخریب پذیر را ، جایگزین مشتقات نفتی نمود . فوم های پلی استایرن یا EPS محصولاتی می باشند که ، مقاوم دربرابر حرارت و سبک می باشند . اغلب از این محصولات به عنوان عایق های گرما و سرما در صنعت ساختمان سازی استفاده می شود . اما متاسفانه فوم های پلی استایرن زیست تخریب ناپذیرند و تا هزاران سال در روی زمین باقی خواهند ماند . به همین جهت بهترین راه ، برای جلوگیری از آلودگی محیط زیست توسط فوم های پلی استایرن ضایعاتی ، بازیافت آن ها می باشد . پس از بازیافت ضایعات فوم پلی استایرن ، می توان از آن ها در تولید اسباب بازی ، سیمان فوق سنگین ، پوشش های بسته بندی و .... استفاده نمود .
پلاستیک های زیست تخریب پذیر ، پلاستیک هایی می باشند که ، به راحتی توسط موجودات زنده تخریب می شوند . محصولات زیست تخریب پذیر پس از گذشت مدت زمان 2 تا 6 ماه ، به اندازه 60 تا 90 درصد تخریب خواهند شد . پلاستیک های معمولی دارای مولکول هایی هستند ، که طول آن ها طویل بوده و بین منومرهای آن ها نیز پیوند قوی وجود دارد . به همین جهت زیست تخریب پذیر نمی باشند . پلاستیک های زیست تخریب پذیر ، مخلوطی از پلاستیک های طبیعی و سنتزی می باشند . این پلاستیک ها ، هنگامی که در مجاورت نور خوشید قرار می گیرند و یا در طبیعت قرار می گیرند ، به وسیله آنزیم ها ، باکتری ها و میکروب ها به آب و دی اکسید کربن تبدیل شده و از بین خواهند رفت .

فرایند بازیافت فوم پلی استایرن ، جهت اجرای طرح توجیهی کسب و کار بازیافت فوم پلی استایرن و تولید پلاستیک های زیست تخریب پذیر ، به شرح زیر می باشد :

در مرحله اول پلی استایرن های ضایعاتی که جمع آوری شده اند ، به دستگاه آسیاب انتقال داده می شوند . پس از این که پلی استایرن ها به ذرات ریز تبدیل شوند ، به دستگاه بازیافت منتقل خواهند شد . دستگاه آسیاب پلی استایرن های ریز شده را ، در درجه حرارت بین 140 تا 190 درجه سانتی گراد ذوب می کند . در مرحله بعد ، مایع به دست آمده از لوله های فشار عبور داده خواهد شد . در مرحله بعد مایع بدست آمده به جامد تبدیل خواهد شد . در نهایت از محصول بدست آمده می توان به عنوان ماده اولیه در تولید محصولات دیگر استفاده نمود .

ماشین آلات خط بازیافت فوم پلی استایرن ، جهت اجرای طرح توجیهی کسب و کار بازیافت فوم پلی استایرن و تولید پلاستیک های زیست تخریب پذیر ، عبارتند از :

• دستگاه گردگیر
• دستگاه خردکن
• میکسر
• دستگاه آسیاب
• دستگاه بازیافت
• لوله های فشار
• و .....

:: دانلود فایل طرح توجیهی کسب و کار بازیافت فوم پلی استایرن و تولید پلاستیک های زیست تخریب پذیر

:: مطالب مرتبط :

:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید فوم پلی استایرن ضدآتش

:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید ظروف یکبارمصرف فوم پلی استایرن

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی اختصاصی با کامفار برای اخذ وام و مجوز

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

:: جهت عضویت در سایت کلیک نمایید .

:: جهت ورود به سایت کلیک نمایید .

در صورتی که نیاز به طرح توجیهی اقتصادی و امکان سنجی کسب و کار بازیافت فوم پلی استایرن و تولید پلاستیک های زیست تخریب پذیر ، برای ارائه به بانک یا اخذ مجوز دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید .


صنایع بازیافت

© 2021 کلیه حقوق این وبسایت محفوظ میباشد.
Articles
Categories