• 021-77869979
  • سفارش طرح توجیهی : 09120085240
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 24/7

دانلود طرح توجیهی مزرعه پرورش گل محمدی

(3 votes, average 5 out of 5)

Farm of flowering flowers of Mohammadi

جهت دانلود طرح توجیهی مزرعه پرورش گل محمدی ، به انتهای صفحه مراجعه نمایید . گل محمدی جهت گلاب گیری ، تولید مربا ، روغن گلاب ، پودر گل و .... دارای کاربرد می باشد .

معرفی طرح توجیهی مزرعه پرورش گل محمدی :

گل محمدی یکی از گونه های گل رز می باشد ، که برای تولید گلاب ، روغن گلاب ، مربای گل محمدی و پودر گل دارای کاربرد می باشد . همچنین از گل محمدی در صنایع دارویی ، صنایع غذایی و صنایع آرایشی استفاده می شود . گل محمدی دارای مقاومت بالایی بوده و در بیشتر شرایط آب و هوایی رشد خواهد کرد . البته مناطق باز و آفتابگیر برای کشت گل محمدی مناسب تر می باشند . همچنین گل محمدی دارای مقاومت بالایی دربرابر شوی خاک و کم آبی می باشد .
از خواص گل محمدی می توان به درمان رماتیسم ، گلودرد ، رفع یبوست ، بی خوابی ، افسردگی ، ضد اسپاسم ، تقویت کلیه و خون ، تنظیم قاعدگی و .... اشاره نمود .
روغن گلاب نیز از دیگر فراورده های گل محمدی می باشد ، که با استفاده از گلاب تولید شده و برای درمان سردرد ، خشکی پوست ، تب ، افتادگی رحم ، دل پیچه ، ترک پا ، سرد مزاجی ، خارش ، ترک لب ها ، چشم درد ، زکام ، بواسیر ، عفونت کبد ، اسپاسم عضلات و .... مفید می باشد .

فرایند کشت گل محمدی ، جهت اجرای طرح توجیهی مزرعه پرورش گل محمدی ، به شرح زیر می باشد :

در مرحله اول باید زمین مورد نظر انتخاب شود و سپس عملیات شخم زمین انجام شود . در مرحله بعد باید گودال هایی با عمق 25 تا 30 سانتی متر در زمین حفر شود و نهال ها داخل گودال ها کاشته شوند . حداقل دو نهال داخل گودال بکارید ، به صورتی که شاخه های نهال به یکدیگر نزدیک ، اما ریشه های های نهال با یکدیگر فاصله داشته باشند . پس از قرار دادان نهال ها در گودال ، اول مقداری کود حیوانی داخل گودال بریزید ، سپس روی آن خاک نرم و مرطوب ریخته و کمی فشار دهید . هر دو گودال باید 1.5 متر و هر دو ردیف باید 3 متر با یکدیگر فاصله داشته باشند . پس از کاشت نهال ها ، زمین را آبیاری نمایید . در اسفند ماه هر سال نیز باید کود حیوانی را با خاک دور نهال ها مخلوط نمایید ، تا مواد غذایی مورد نیاز نهال ها تامین گردد . همچنین در سال دوم کشت گیاه ، در فروردین ماه باید به زمین کود شیمیایی داده شود . پس این که نهال ها گل دهی نمودند ، بهتر است قبل از ساعت 9 صبح اقدام به چیدن گل ها نمایید . چراکه گل هایی که قبل از ظهر چیده می شوند ، دارای اسانس بیشتری هستند . درصورتی که گل محمدی در مناطق پر بارش کاشته شود ، سالیانه بین 5 تا 6 تن گل می دهد . اما اگر به صورت نزدیک و یا در مناطق کم بارش کشت شود ، در هر سال بین 1.5 تا 2 تن گل می دهد .
آبیاری گل محمدی به این صورت است ، که درمواقع عادی بین 20 تا 30 روز یکبار و در زمان گلدهی بین 7 تا 15 روز یکبار گیاه را آبیاری می نمایند . البته اگر منطقه مورد نظر پر بارش باشد ، سالی 1 تا 2 بار گیاه را آبیاری می کنند .

فرایند تولید گلاب گل محمدی ، پس از اجرای طرح توجیهی مزرعه پرورش گل محمدی ، به شرح زیر می باشد :

برای تولید گلاب به دو روش سنتی و صنعتی اقدام می شود .
در روش سنتی به ازای هر 30 کیلوگرم گل ، 45 کیلوگرم آب در دستگاه گلاب گیری می ریزند ، بدین طریق پس از پایان گلاب گیری ، 30 کیلوگرم گلاب بدست خواهد آمد . که این گلاب ، گلاب درجه یک یا سنگین یا گلاب 5 منی نامیده می شود . در هر 100 میلی لیتر گلاب درجه 1 ، حداقل باید 35 میلی گرم اسانس وجود داشته باشد .
برای تولید گلاب درجه 2 ، بین 15 تا 18 کیلوگرم گل محمدی با 45 کیلوگرم آب در دستگاه گلاب گیری ریخته می شود و محصول بدست آمده گلاب درجه 2 یا گلاب سه منی نامیده می شود .
برای تولید گلاب درجه 3 نیز بین 10 تا 12 کیلوگرم گل محمدی را به همراه 45 کیلوگرم آب در دستگاه می ریزند و محصول بدست آمده را گلاب درجه 3 می نامند .

:: دانلود طرح توجیهی مزرعه پرورش گل محمدی 54 صفحه سال 97

در صورتی که نیاز به طرح توجیهی و امکان سنجی مزرعه پرورش گل محمدی ، برای ارائه به بانک یا اخذ مجوز دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید .

:: مطالب مرتبط :

:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید عرقیات معطر

:: طرح توجیهی احداث مزرعه کاشت ، پرورش ، فراوری و بسته بندی گل گاوزبان ، کاسنی و شاه تره

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی اختصاصی با کامفار برای اخذ وام و مجوز

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

:: جهت عضویت در سایت کلیک نمایید .

:: جهت ورود به سایت کلیک نمایید .


طرحهای کشاورزی

© 2021 کلیه حقوق این وبسایت محفوظ میباشد.
Articles
Categories