• 021-77869979
 • سفارش طرح توجیهی : 09120085240
 • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 • 24/7

دانلود طرح توجیهی تولید کیت تشخیص طبی

(1 vote, average 5 out of 5)

دانلود طرح توجیهی تولید کیت تشخیص طبی

جهت آشنایی با طرح توجیهی تولید کیت تشخیص طبی این صفحه را مطالعه نمایید. یکی از انواع تجهیزات آزمایشگاهی "کیت تشخیص طبی" نام دارد، که به منظور تشخیص برخی از بیماری ها و موارد خاصی استفاده می شود. بیشترین کاربرد این محصول در صنایع غذایی، پاتولوژی گیاهان و پزشکی می باشد.

 معرفی طرح توجیهی تولید کیت تشخیص طبی

کیت ها یکی از ابزارهای آزمایشگاهی هستند که به منظور تشخیص موارد مختلف از جمله بیماری های خاص، مورد استفاده قرار می گیرند. به طور مثال، کیت های تشخیص طبی در تشخیص میزان قند خون، تعیین مقدار برداشت و غلظت هورمون های تیروئیدی، وجود مواد مخدر، الکل، مواد محرک، تشخیص بارداری و غیره کاربرد دارند. در این طرح کیت های الایزا و رادیوایمونواسی مورد بررسی قرار می گیرند.

 • ELISA: الایزا درواقع یک روش قدرتمند آزمایشگاهی می باشد که با تکنیک تشخیص حضور آنتی ژن یا آنتی بادی در یک نمونه، به منظور شناسایی اختلالات سیستم ایمنی مورد استفاده قرار می گیرد. از این روش بیشتر در کنترل کیفی صنایع و مخصوصا صنایع غذایی، پاتولوژی گیاهان و پزشکی استفاده می شود. به طور کلی می توان این محصول را تحت عنوان "مقدار مشخص آنتی ژن فیکس شده در سطح یک ظرف یا پلیت، که با آنتی بادی اختصاصی خودش واکنش داده و به آن متصل می شود" تعریف کرد. این آنتی ژن ها معمولا نشانه دار هستند و نشانه هایی چون تغییر رنگ را ایجاد می کنند. این روش برای هر جفت ماده ای که مانند آنتی ژن و آنتی بادی به طور اختصاصی به یکدیگر متصل شوند، قابل استفاده می باشد.
 • RIA: در این روش که به آن رادیو ایمونو اسی نیز گفته می شود، برای نشانه دار کردن فاکتورهای واکنش دهنده و سنجش، از مواد رادیواکتیو استفاده می شود. از مزایای این روش، تاثیر و مداخله ی کمتر فاکتورهای محیطی مثل دما و pH می باشد. برخلاف روش الایزا که از آنزیم برای ایجاد و ارسال سیگنال استفاده می کند، این روش از مواد رادیواکتیو به این منظور استفاده می کند.

 هزینه، درامد و سود حاصل از تولید کیت تشخیص طبی

برای راه اندازی طرح تولید کیت تشخیص طبی با در نظر گرفتن ظرفیت اسمی تولید سالانه 100000 عدد (50000 کیت الیزا و 50000 کیت تشخیص طبی رادیو ایمونواسی)، به طور متوسط به 3.10 میلیون یورو نیاز است. مبلغ 0.5 میلیون یورو از این سرمایه صرف خرید تجهیزات مورد نیاز برای تولید کیت می شود. در بررسی نهایی در سال 93، سرمایه گذاری کل برای اجرای این طرح 3.37 میلیون یورو تخمین زده شده است. همچنین نرخ بازگشت داخلی این پروژه 41.84 درصد می باشد. با توجه به قیمت مناسب کیت های تشخیص طبی و کیفیت بالای آنها به نسبت نمونه های مشابه وارداتی، بازار و تقاضای مناسبی برای این محصول پیش بینی می شود.

90 درصد بازار فروش پیش بینی شده برای کیت تشخیص طبی مربوط به بازارهای داخلی، و 10 درصد آن مربوط به بازارهای خارجی و صادرات می باشد. کد تعرفه گمرکی کیت های تشخیص طبی 9018 می باشد.

 فرایند تولید کیت تشخیص طبی

برای تهیه کیت های تشخیص طبی، به آنتی ژن هایی نیاز است که بخش اصلی این کیت ها محسوب می شوند. این آنتی ژن ها بسته به نوع بیماری که کیت برای تشخیص آن ساخته می شود، متفاوت می باشند. مواد اولیه ای که برای تولید این محصول نیاز است، شامل پروتئین های نوترکیب، آنتی بادی های مونوکلونال، آنزیم ها و اقلام بسته بندی می باشد. بنابراین فرایند تولید کیت ها به صورت زیر می باشد:

 1. آنتی ژن های مربوط به کیت بر اساس پروتکل های خاصی، استخراج شده و یا به صورت آماده خریداری می شوند.
 2. این آنتی ژن ها در بافر کوت کننده حل می شوند.
 3. محلول در چاهک های کیت ریخته شده و انکوبه می شود.
 4. در نهایت، محصول شست و شو داده شده و بسته بندی می شود.

 تجهیزات و نیروی انسانی مورد نیاز جهت تولید کیت تشخیص طبی

لیست ماشین ها و تجهیزات مورد نیاز برای اجرای طرح تولید کیت تشخیص طبی به شرح زیر می باشد:

 1. ماشین خواشگر الایزا
 2. ماشین الایزا
 3. واشر
 4. انکوباتور

نکته قابل توجه آن است که تعدادی از این تجهیزات را از بازارهای داخلی نیز می توان با هزینه پایین تر تامین نمود. همچنین برای اداره و پیش برد این طرح با ظرفیت تولید سالانه 50000 کیت الیزا و 50000 کیت تشخیص طبی رادیو ایمونواسی، نیاز به 9 نفر جهت پرسنل اداری و 22 نفر پرسنل تولیدی می باشد.

در صورتی که نیاز به طرح توجیهی و امکان سنجی تولید کیت تشخیص طبی ، برای ارائه به بانک یا اخذ مجوز دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید .

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید تجهیزات آزمایشگاهی الکترونیکی

:: مطالب مرتبط :

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید تجهیزات و ملزومات مصرفی جهت دیالیز سال 98

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید تجهیزات بیمارستانی

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

:: جهت عضویت در سایت کلیک نمایید .

:: جهت ورود به سایت کلیک نمایید .


صنایع پزشکی

© 2021 کلیه حقوق این وبسایت محفوظ میباشد.
Articles
Categories