• 021-77869979
 • سفارش طرح توجیهی : 09360555304
 • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 • 24/7

طرح توجیهی لامپ‌ هالوژنی ⭐️ سال 1402 (برای مجوز و وام)

(2 votes, average 3 out of 5)

 طرح توجیهی تولید لامپ‌های هالوژن

جهت نگارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید لامپ‌های هالوژن با اطلاعات کاملاً به روز برای سال 1402 ، با فرمت DOC و PDF و با گزارش گیری نرم افزار کامفار ، جهت اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، این صفحه را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید . ضمنا میتوانید فایل pdf طرح توجیهی تولید لامپ‌های هالوژن را که در سال 1401 و 1399 نگارش شده است را صرفا جهت مطالعه از انتهای صفحه دانلود نمایید.


✔️ بررسی فنی طرح توجیهی لامپ هالوژنی، نسل جدید لامپ‌های رشته‌ای قدیمی !


لامپ هالوژن نسل ارتقاء یافته لامپ‌های التهابی تنگستنی است که رشته تنگستن التهابی اصلی ترین جزء آن است اما مکانیزم کارکرد آن با لامپ‌های رشته‌ای قدیمی اندکی تفاوت دارد.

لامپ‌های هالوژنی علاوه بر یک رشته حرارتی تنگستن، یک محفظه کپسول مانند هستند که با گازهای بی اثر و عنصرهای هالوژن جدول مندلیف مانند Br و I ، پر شده اند.

مکانیزم عملکرد لامپ‌های تنگستنی یا التهابی قدیمی، ملتهب شدن رشته تنگستن در اثر حرارت و ساطع کردن نور در اثر حرارت بالا و ایجاد بخار تنگستن است.

اصل مکانیزم عملکردی لامپ‌های هالوژن نیز به همین شکل است با این تفاوت که به دلیل وجود عنصرهای هالوژن در لامپ هالوژنی، بخارتنگستن ایجاد شده در اثر حرارت بالا، بجای رسوب روی دیواره شیشه‌ای لامپ و کاهش طول عمر و کارایی آن، وارد یک سیکل شیمیایی می‌شود.

به عبارت دیگر وجود عنصر هالوژن در واکنش با بخار تنگستن، بخار را به جای هدایت و رسوب به دیواره شیشه‌ای لامپ، مجدداً روی رشته تنگستنی باز می‌گرداند و محل رسوب بخار تنگستن در لامپ هالوژنی روی خود رشته اصلی لامپ است که سبب می‌شود بخار تنگستن تولیدی بجای هدر رفتن و رسوب بر دیواره، وارد سیکل تولید نور مجدد شود.

خوب است بدانیم که واکنش شیمیایی بین عناصر هالوژن و بخار تنگستن نیاز به حرارت زیاد دارد بنابراین یکی دیگر از مزایای لامپ‌های هالوژنی بر لامپ‌های رشته‌ای قدیمی، بکارگیری کوارتز یا آلومینوسیلیکا در بدنه آن است که البته استفاده از کوارتز رایج‌تر است.

کوارتز نقطه ذوب بالایی دارد و دمای ذوب آن به نسبت دمای بالای مورد نیاز برای انجام واکنش‌های شیمیایی ذکر شده، بیشتر است پس احتمال ذوب شدن یا ترکیدن آن کمتر است.

جالب است بدانید که لامپ‌های هالوژن با اینکه در دمای بالاتری کار می‌کنند اما به نسبت لامپ‌های تنگستنی قدیمی گرمای بسیار کمتری را به محیط انتقال می‌دهند که بخش اعظم آن بدلیل همان سیکل واکنش شیمیایی داخل لامپ است که از برخورد بخار داغ با دیواره لامپ جلوگیری می‌نماید.

کد آیسیک و تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید لامپ‌های هالوژنی به قرار زیر میباشد :

 • کد آیسیک مربوط به لامپ هالوژن: 3150512313
 • کد تعرفه گمرکی مربوط به تولید لامپ هالوژن : 85392100

✳️ مزایا و معایب محصول در طرح توجیهی تولید لامپ‌های هالوژنی

مزایا و معایب استفاده از لامپ‌های هالوژن

لامپ‌‌های هالوژن به نسبت لامپ‌های التهابی و لامپ‌های شمعی قدیمی دارای مزایای هستند که برخی از آنها عبارتند از:

 • مصرف انرژی بسیار کمتر و مقرون به صرفه بودن به لحاظ اقتصادی
 • محدودیت رنگی ندارند و مانند لامپ‌های قدیمی فقط به رنگ‌های سفید و زرد یا اصطلاحاً آفتابی و مهتابی محدود نیستند
 • نور را به صورت یکپارجه در محیط انتشار می‌دهند
 • شدت تابش نور قابل تنظیم دارند
 • گرمای کمتری به محیط ساطع می‌کنند
 • ابعاد کوچکتری دارند و برای استفاده تزئینی مناسب تر هستند
 • بدلیل قابل تنظیم بودت شدت نور در آنها، نیازی به خاموش و روشن کردن مداوم لامپ‌ها برای کنترل نور محیط نیست
 • بدلیل وجود سیکل شیمیایی یاد شده و نوع بدنه و قالب لامپ هالوژن، عمر این نوع لامپ از نوع قدیمی آن بیشتر است

لامپ‌های هالوژنی در قیاس با انواع دیگر لامپ معایبی نیز دارند که برخی از آنها عبارتند از:

 • لومن در وات تولیدی لامپ‌های هالوژنی به نسبت لامپ‌های تنگستنی قدیمی کمتر است
 • گاز هالوژن بسیار سمی و خطرآفرین است و شکستن لامپ هالوژن باعث آزاد شدن این عناصر می‌شود
 • لمس لامپ هالوژن به دلیل حساس بودن آن به چربی می‌تواند مخاطره آمیز باشد

✔️ چشم انداز سرمایه گذاری در کسب و کار تولید لامپ هالوژنی در کشور ایران سال 1401


صنایع روشنایی یکی از پویاترین و پرمتقاضی‌ترین صنایع در سطح جهان است و سرمایه گذاری در این صنعت در صورتی که با رویکردهای مدرن و مدیریت راهبردی باشد می‌تواند نرخ سوددهی مناسبی را برای سرمایه گذار به دنبال داشته باشد.

جالب است بدانیم که لامپ هالوژن با یک فناوری میانه ای تولید می‌شود؛ یعنی در حال حاضر و در قرن 21 هم لامپ‌های با فناوری پیشرفته‌تر و بهتر و هم لامپ‌های قدیمی‌تری نسبت به لامپ‌های هالوژن وجود دارند که چرخه تولید آنها به راه است و هرکدام در نوع خود متقاضیان زیادی دارد و مارکت موفقی در صنعت روشنایی را به خود اختصاص داده‌اند.

اما نکته جالب اینجاست که لامپ‌های هالوژن پرمصرف‌ترین و محبوب‌ترین نوع لامپ در مارکت حال حاضر صنایع روشنایی هستند و به واسطه کاربرد وسیعی که در صنایع گوناگون از جمله صنعت جهانی خودروسازی دارند، بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند.

لامپ‌های هالوژن بسته به نوع آنها کاربرد و ویژگی‌های مختص به خود را دارند که این ویژگی‌های منحصر به فرد پای این لامپ‌ها را به صنایع مدرنی از جمله ساخت ابزار تکنولوژی، خودروسازی، طراحی دکوراسیون و ساختمان سازی و .... باز کرده است.

درواقع شما با سرمایه گذاری در بخش تولید لامپ‌های کم مصرف و مشخصاً تولید انواع لامپ هالوژن علاوه بر اینکه به یک سرمایه گذار موفق در حوزه صنایع روشنایی تبدیل می‌شوید، به نوعی همکاری شراکتی با سایر صنایع مدرن از جمله خودروسازی و ساختمان سازی و صنعت تکنولوژی و .... هم دست پیدا می‌کنید.

بنابراین شما یک سرمایه‌گذاری چندجانبه آینده دار را تجربه می‌کنید که موفقیت در آن به طور بالفعل امری بدیهی است اما بطور بالقوه با داشتن یک طرح توجیهی کسب و کار جامع و هدفمند و برنامه ریزی تخصصی و راهبردی برای نحوه مدیریت سرمایه و مدیریت کسب و کار در شرایط اقتصادی کنونی کشور ایران میسّر می‌شود.


✔️ خلاصه ای از اطلاعات مالی طرح توجیهی تولید لامپ های هالوژن در سال 1401


فرض می‌گیریم شما قصد راه اندازی یک واحد تولیدی لامپ‌های هالوژن با پتانسیل تولید سالانه حداقل 1 میلیون و 300 هزار عدد لامپ هالوژن را در سال 1401 در کشور ایران دارید.

شما برای راه اندازی چنین کارخانه تولیدی در سال 1401 به حداقل 52 میلیارد تومان سرمایه اولیه با درنظر گرفتن هزینه خرید ابزار و ماشین آلات مورد نیاز با نرخ برابری ارزی معادل با هر دلار معادل 28626 تومان نیاز دارید.

در صورتی که  شما طبق اصول مدیریت استراتژیک کسب و کار وارد صنعت تولید لامپ‌های هالوژن شوید و طرح توجیهی طراحی شده برای کسب و کار شما توسط متخصصان مجرب تألیف شده باشد، می‌توانید در کمتر از 48 ماه بازگشت سرمایه داشته باشید و نرخ متوسط سود سالانه معادل 44 درصد را تجربه کنید.

یکی از مهمترین عوامل موفقیت در ورود به صنایع تولیدی ازجمله تولید لامپ هالوژن، طرح توجیهی جامع و اصولی است که هم در روند اخذ مجوز و تاییدیه‌های لازم برای شروع فعالیت واحد تولیدی و هم در برنامه‌های مدیریتی و برآوردهای واقعی مالی بعد از شروع فعالیت واحد تولیدی بسیار حائز اهمیت است و یک مسیر اقتصای واقعی و کارشناسی شده را تا رسیدن به سود در اختیار سرمایه گذار قرار می‌دهد.


✔️ معرفی انواع لامپ هالوژن و کاربرد آنها


لامپ هالوژن حبابی

✳️ 1) لامپ هالوژن حبابی

این نوع لامپ هالوژن ظاهری مشابه با لامپ‌های حبابی رشته‌ای و پرمصرف قدیمی دارد با این تفاوت که به واسطه وجود گاز هالوژن فشرده در حباب آن، نوردهی مناسب‌تر و ظاهری جمع و جورتر و بهتر دارند . این نوع لامپ هالوژن برای روشنایی منازل و کارگاه‌ها و اماکن عمومی مناسب است و بر اساس حرارت تنگستن رشته‌ای داخل آن نور تولید می‌کند.

✳️ 2) لامپ هالوژن پروژکتوری

پروژکتورها ابزاری هستند که برای تامین نور فضا به ویژه در فضای باز کاربرد دارند.

قبل از رایج شدن لامپ‌های هالوژن، از لامپ‌های کم مصرف clf و یا  لامپ رشته‌ای در تولید  پروژکتور استفاده می‌شد اما امروزه در بیشتر پروژکتورهای نورپردازی از لامپ‌های هالوژن استفاده می‌شود.

لامپ هالوژن به نسبت لامپ‌های قدیمی نوردهی بیشتری دارد و شدت نور آن قابل کنترل است و سریع روشن می‌شود.

البته به نسبت لامپ‌های LED امروزی پرمصرف‌تر است اما در بعضی مواقع که نیاز به نوردهی بسیار بالا وجود دارد، توان نوردهی بیشتری از لامپ‌های LED دارد.

✳️ 3) لامپ هالوژن LED و SMD

نسل جدید لامپ‌های هالوژن LED ها و بعد از آن  لامپ‌های SMD هستند.

این لامپ‌ها تراشه‌های دو یا چند دیودی دارند که روی یک برد متصل هستند و نازکی و فشردگی آنها از جمله مزایای این دو نوع لامپ به نسبت هالوژن های بزرگتر و قدیمی‌تر است.

LED و SMD بدلیل حجم کمی که دارند در صنایع و تکنولوژی‌هایی که قطعات ظریف و نازک تولید می‌کنند بسیار کاربرد دارد.

لامپ SMD کم مصرف‌ترین و کم هزینه‌ترین لامپ کم مصرف تولید شده در حال حاضر است که تنوع رنگی بسیار بالایی هم به نسبت لامپ LED دارد.

✳️ 4) لامپ‌ هالوژن COB

این نوع لامپ هم  یک لامپ چند دیودی است که تمام مزایای SMD از جمله کم‌ مصرف بودن، نوردهی بسیار بالا و اندازه کوچک را دارا می‌باشد  با این تفاوت که از لامپ COB بیشتر برای نورپردازی متمرکز و نقطه‌ای استفاده می‌شود اما لامپ SMD پراکندگی یکنواخت نور ایجاد می‌کند.

✳️ 5) لامپ‌های هالوژن خودرو

H1: دارای یک فیش است و به عنوان چراغ مه شکن خودرو با قابلیت عبور نور بالا استفاده می‌شود.

H3: این نوع لامپ هم ساختاری مشابه H1 دارد و علاوه بر یک فیش، یک سیم هم دارد و به عنوان مه شکن در برخی خودروها مورد استفاده است.

H4: مشهور ترین نوع چراغ خودرو H4 سه فیش است که برای نور بالا و نور پایین در خودروها مورد استفاده است.

H7: چراغ دو فیش است که در چراغ  خودرو استفاده می‌شود و در ایران بیشتر به چراغ پرشیایی مشهور است.

H8: این نوع لامپ هالوژنی هم در چراغ مه شکن بعضی از خودروها مورد استفاده است اما کاربرد آن کمتر است.

H11: این نوع چراغ در مه شکن خودروهای چینی و خودروهای ایرانی جدید مانند دنا مورد استفاده است.

لامپ‌های هالوژنی تک رابط و دو رابط و لامپ فندقی از جمله لامپ‌های هالوژنی مورد استفاده در چراغ خطر خودروها  هستند.

جالب است بدانید که یکی از تفاوت‌های اساسی لامپ‌های هالوژن قدیمی‌تر مثل لامپ‌های حبابی به نسبت لامپ LED، SMD و COB در آثار زیست محیطی آن است.

لامپ‌های هالوژن حبابی نسل قبل‌تر اشعه UV ساطع می‌کنند که در نسل‌های بعدی با ایجاد پوششی مناسب انتشار این اشعه کمتر شده اما لامپ‌های LED و SMD به هیچ وجه اشعه UV و IR ساطع نمی‌کنند.

اشعه UV که لامپ‌های هالوژن نسل قبل ساطع می‌کنند مضر هستند و قرارگیری بیش از حد در معرض نور لامپ‌هایی که این اشعه را ساطع می‌کنند، می‌تواند بر پوست انسان علائمی مانند آفتاب سوختگی در اثر قرارگیری در معرض نور خورشید ایجاد نماید.

اجزای لامپ های هالوژنی

✳️ جنس قاب لامپ‌های هالوژنی از چه موادیست !

1 - قاب کریستالی

قاب کریستالی گران‌ترین و لاکچری‌ترین قابی است که در ساخت لامپ‌های هالوژن استفاده می‌‌شود.

این قاب شفافیت و زیبایی خیره کننده‌ای دارد که برای استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی و کاربرد تزئینی استفاده می‌شود.

2 - قاب آلومینیومی

آلومینیوم یکی از پرکاربردترین فلزها در تمام صنایع به ویژه صنعت تولید ابزار روشنایی است و علت عمده استفاده از آن قابلیت مقاومت حرارتی بالای آن است که از انتقال حرارت و گرما به اجزای داخلی مدار جلوگیری می‌نماید.

استفاده از قاب آلومینیومی در بدنه لامپ‌هایی که برای نورپردازی فضای باز، زیر پل‌ها، دیوارها و تالارباغ‌ها استفاده می‌شوند رایج است چراکه انتقال حرارت و رطوبت را به اجزای داخلی مدار به حداقل می‌رساند.

3 - قاب فلزی

مدل اقتصادی و ارزان‌ترین نوع قاب لامپ هالوژن، قاب فلزی با ترکیبی از آلیاژ چند فلز می‌باشد که بیشتر در اماکن بسته صنعتی مثل کارگاه‌ها استفاده می‌شود و نباید تحت رطوبت باشد.

این نوع قاب ارزان است و به اندازه دو نوع قاب دیگر پرکاربرد نیست اما متقاضی خاص خود و کارایی مطلوب خود را دارد.

✳️ کسب و کار تولید لامپ هالوژن ، کسب و کاری که میتواند بین المللی شود !

پیش تر گفتیم که لامپ‌هالوژن یکی از پرکاربردترین و شناخته‌ شده‌ترین انواع لامپ در سطح جهان است و در صنایع متعددی کاربرد دارد.

استفاده از لامپ هالوژن به ویژه در 20 سال اخیر در کشور ایران افزایش چشمگیری داشته است و صنایع تولید لامپ هالوژن داخلی پتانسیل کافی برای پاسخ به این نیاز را در سالهای گذشته نداشتند تاجایی که طبق آمار بدست آمده در سال 1385 هجری شمسی در کشور ایران شاهد بیشترین میزان واردات لامپ کم مصرف به ویژه لامپ هالوژن بوده‌ایم.

این میزان واردات با افزایش پتانسیل تولید سالانه واحدهای فعال کشور و همچنین افزایش تعداد واحدهای تولید لامپ هالوژن و لامپ کم مصرف در تمام نقاط کشور ایران، به مرور کاهش یافت تاجایی که طبق آمار بدست آماده از سال 1397 هجری شمسی تاکنون ایران توانسته تولیدات خود در زمنیه صنایع روشنایی را به طور محدود صادر کند.

البته خوب است بدانیم که واردات محصولات روشنایی به ویژه لامپ هالوژن، باوجود افزایش کیفیت و پتانسیل تولیدی داخل کشور، صفر نشده و همچنان ادامه دارد اما این واردات از روی بحران کمبود تولید داخلی نیست و بیشتر جنبه تعاملی و تقویت مارکتینگ بین المللی دارد.

✳️ در صورتی که قصد سرمایه گذاری در صنعت الکتریکی و روشنایی دارید مطالب زیر نیز میتواند برای شما جذاب باشد :

✍️ جهت تهیه مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید لامپ‌های هالوژن ، با اطلاعات کاملا به روز با فرمت Word و PDF و با گزارش گیری نرم افزار کامفار ، جهت اخذ جواز تاسیس یا وام و تسهیلات بانکی ،با ما تماس بگیرید .


📚 دانلود فایل های طرح توجیهی تیپ تولید لامپ‌های هالوژنی


👈 توجه : کلیه ی طرح های تیپ یا آماده ، صرفا کاربرد مطالعاتی و تحقیقاتی داشته و جهت اخذ مجوز و یا تسهیلات و وام بانکی مناسب نمیباشند . جهت تهیه طرح توجیهی با کاربرد اجرایی و بانکی با ما تماس بگیرید.

فايل‌ها:
zipطرح توجیهی تولید لامپ کم مصرف 30 صفحه داغ
نويسنده;امیر حبیبی
تاريخیکشنبه, 14 آبان 1396 10:03
حجم فايل 325.2 KB
دانلود 198

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipطرح توجیهی تولید لامپ ال ای دی فوق کم مصرف 114 صفحه داغ
نويسنده;امیر حبیبی
تاريخیکشنبه, 14 آبان 1396 10:01
حجم فايل 1.85 MB
دانلود 366

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipطرح توجیهی تولید لامپ ال ای دی با طول عمر بالا 61 صفحه داغ
نويسنده;امیر حبیبی
تاريخیکشنبه, 14 آبان 1396 09:59
حجم فايل 601.52 KB
دانلود 282

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.


کسب و کارهای پر طرفدار

صنایع الکترونیک

© 2024 کلیه حقوق این وبسایت محفوظ میباشد.
Articles
Categories