• 021-77869979
 • سفارش طرح توجیهی : 09120085240
 • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 • 24/7

طرح توجیهی نیروگاه بیومس سال 1400 (PDF و Word)(کامفار و مشاوره)

(1 vote, average 5 out of 5)

طرح توجیهی نیروگاه بیومس ( کاملا به روز + کامفار )

جهت تهیه مطالعات بازار و طرح توجیهی احداث نیروگاه تولید برق از پسماند کشاورزی و فضولات دامی یا نیروگاه بیومس ( Biomass ) ، با اطلاعات کاملا به روز سال 1400 با فرمت Word و PDF و با گزارش گیری نرم افزار کامفار ، جهت اخذ مجوز و یا ارائه به بانک ، این صفحه را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید . ضمنا در صورت تمایل میتوانید طرح توجیهی تیپ احداث نیروگاه بیومس را ، با آپدیت سال 97 ، صرفا جهت مطالعات اولیه ، از انتهای همین صفحه دانلود نمایید .


نیروگاه برق بیومس چیست ؟


نیروگاه های بیومس ( Biomass ) یا زیست توده ، در واقع نوعی از نیروگاهها هستند که خوراک یا ورودی آنها پسماندهای دامی و گیاهی میباشد ، این نیروگاهها پس از هضم فضولات دامی و پسماندهای گیاهی ، گاز متان تولید کرده و سپس از طریق احتراق گاز متان تولید شده در ژنراتور های گازسوز ، انرژی الکتریکی تولید مینمایند .

محصول فرعی نیروگاههای بیومس ، کود حیوانی کمپوستی میباشد ، در واقع در پروسه ی هضم فضولات دامی در این نیروگاهها ، اضافه بر گاز متان تولید شده ، کود حیوانی کمپوستی نیز به عنوان محصول ثانویه تولید می شود که این محصول نیز مانند برق ، براحتی به فروش می رسد و درآمد حاصل از آن ها به بازگشت سریعتر سرمایه کمک می کند.


درآمد ، هزینه و سود حاصل از احداث نیروگاه بیوماس :


درآمد ، هزینه و سود حاصل از احداث نیروگاه بیوماس

در صورتی که نرخ یورو را 9650 تومان و ظرفیت تولید برق را 8230 مگاوات در سال و ظرفیت تولید کود آلی را 8200 تن  در سال در نظر بگیریم ، خلاصه طرح توجیهی احداث نیروگاه بیومس در سال 1397 به شرح زیر میباشد :

 • سرمایه ثابت : ( 110744 یورو + 2880000 میلیون ریال )
 • سرمایه در گردش :  13780 میلیون ریال
 • درصد میزان تولید در نقطه سربه سر : 118%
 • نرخ بازده سرمایه گذاری کل ( IRR ) : 21%

در صورت تمایل میتوانید طرح توجیهی تیپ احداث نیروگاه بیومس را ، با آپدیت سال 97 ، صرفا جهت مطالعات اولیه ، از انتهای همین صفحه دانلود نمایید .


فرآیند تولید برق در نیروگاههای بیومس:


فرآیند تولید برق در نیروگاههای بیومس

زیست توده (Biomass) یا بیومس یک منبع تجدیدپذیر انرژی است که از مواد زیستی به دست میآید . به طورکلی زباله هایی که منشأ زیستی داشته باشند و از تکثیر سلولی پدید آمده باشند زیست توده نامیده میشوند.

ابتدا مواد اولیه در فضایی مناسب تخلیه شده و در قسمت تغذیه هاضم ، ابتدا باید مواد ورودی ( زباله های آلی یا فضولات دامی و بقایای گیاهی ) خرد و با میزان مشخصی مایع مخلوط و سپس توسط پمپ های خاص به مخازن انتقال داده شود.

خردکنندگی بسیار دقیق ، و اختلاط فاز مایع و جامد به میزان مناسب ، باعث افزایش کیفیت مواد ورودی به هاضم و در نتیجه افزایش راندمان در تولید گاز و نیز کاهش زمان فرایند تولید گاز متان خواهد شد.

گاز متان ایجاد شده به عنوان سوخت ژنراتور های CHP مورد استفاده قرار می گیرد و در نهایت منجر به تولید انرژی الکتریکی می شود و به شبکه تزریق می گردد.


بخشی از مطالعات بازار محصولات نیروگاههای بیومس :

محصولات این نیروگاه ها، انرژی الکتریکی و کود های کمپوستی می باشد که اولی توسط خرید تضمینی به ساتبا فروخته می شود و در مورد دومی باید فرآیند بازاریابی طی شود. ولی از آنجا که استفاده از کودهای کمپوستی مزایای بسیار زیادی برای زمین های کشاورزی داشته و از طرفی عموم کشاورزان با این کود ها آشنایی دارند می توان گفت فروش این محصول به سهولت صورت گرفته و مشکل خاصی پیش بینی نمی شود.

انرژی الکتریکی در کشور بیشتر توسط نیروگاه های گازی و خورشیدی و برق آبی تامین می شود ولی نیروگاه بیومس نیز در کشور وجود دارد که بیشتر در تهران مشغول تولید انرژی الکتریکی میباشند . اما با توجه به استراتژیک بودن انرژی الکتریکی که محصول اصلی نیروگاههای بیومس میباشند ، احداث این نیروگاهها منطقی به نظر میرسد .

واردات کود های کمپوستی از کشور های اسپانیا و فرانسه صورت می گیرد ولی میزان آن ناچیز است چرا که این محصول در کشور براحتی تولید می شود. در مورد صادرات کموپست آلی به خارج از کشور اطلاعات دقیقی در دسترس نیست .


تجهیزات نیروگاههای بیومس :

تجهیزات نیروگاههای بیومس

 • برق و الکترونیک
 • مبدلهای حرارتی
 • بخش تولید انرژی ( chp )
 • کمپرسور
 • تجهیزات کنترل
 • واحد تصفیه گاز
 • همزن
 • مشعل

در صورت تمایل میتوانید طرح توجیهی تیپ احداث نیروگاه بیومس را ، با آپدیت سال 97 ، صرفا جهت مطالعات اولیه ، از انتهای همین صفحه دانلود نمایید .


در صورتی که نیاز به طرح توجیهی و امکان سنجی نیروگاه بیومس ( کاملا به روز برای سال 1400 + کامفار ) ، برای ارائه به بانک یا اخذ مجوز دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید .


مطالب مرتبط :

:: دانلود طرح توجیهی آماده احداث نیروگاه مولد مقیاس کوچک سی اچ پی CHP با ظرفیت 5 مگاوات 136 صفحه

:: دانلود کاملترین پکیج طرح های توجیهی آماده نیروگاه برق آفتابی و برق بادی و برق گازی و برق آبی

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

:: جهت عضویت در سایت کلیک نمایید .

:: جهت ورود به سایت کلیک نمایید .

:: دانلود فایل طرح توجیهی تیپ احداث نیروگاه بیومس

فايل‌ها:
zipطرح توجیهی نیروگاه بیومس 1 مگاواتی 15 صفحه سال 97
تاريخدوشنبه, 25 اسفند 1399 08:41
حجم فايل 1.51 MB
دانلود 44

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.


صنایع الکترونیک

© 2021 کلیه حقوق این وبسایت محفوظ میباشد.
Articles
Categories