• 021-77869979
  • سفارش طرح توجیهی : 09120085240
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 24/7

دانلود طرح توجیهی کارخانه آسفالت ( تولید آسفالت گرم و سرد ) سال 96

(2 votes, average 5 out of 5)

Asphalt production

جهت آشنایی با طرح توجیهی کارخانه آسفالت ( تولید آسفالت گرم و سرد ) ، تدوین شده در سال 96 و همینطور آشنایی با ماشین آلات خط تولید کارخانه آسفالت ( تولید آسفالت گرم و سرد ) ، این صفحه را مطالعه نمایید . آسفالت سرد کیسه ای ، آسفالت سرد رودمیکس یا مخلوط آسفالت سرد در محل ، از انواع آسفالت سرد می باشند که در راهسازی دارای کاربرد هستند .

معرفی طرح توجیهی کارخانه آسفالت ( تولید آسفالت گرم و سرد ) :

آسفالت ماده ای شبه جامد و چسبناک است که ، دارای رنگ سیاه می باشد . همانطور که می دانید ، از آسفالت برای ساخت جاده ها ، ساخت باند فرودگاه ، ساخت پشت بام ساختمان ها و .... استفاده می شود . آسفالت با مخلوط کردن مصالح سنگی و یک ماده چسباننده مانند قیر به وجود می آید . تقریبا بیش تر از 90 درصد آسفالت ، شامل مصالح سنگی می باشد . به همین جهت مصالح سنگی تاثیر بسیاری بر کیفیت آسفالت تولید شده می گذارد . آسفالت با توجه به نوع کاربرد در انواع مختلف تولید می شود . آسفالت گرم ، آسفالت حفاظتی و آسفالت سرد از انواع آسفالت ها می باشند . برای تولید آسفالت گرم ، قیر و مصالح سنگی به صورت گرماگرم با یکدیگر مخلوط خواهند شد . به همین جهت این نوع آسفالت باید به صورت گرماگرم پخش و متراکم گردد . آسفالت گرم دارای کد آیسک 26991480 می باشد . آسفالت حفاظتی پس از احداث راه های خاکی و شنی ، پس از پخش سنگدانه ها استفاده می شود . در واقع این آسفالت سبب غیر قابل نفوذ کردن بستر و جلوگیری از فرسایش بدنه می شود . برای تولید آسفالت سرد ، در دمای محیط سنگدانه ها و قیر های محلول ( قیر های امولسیونی ) با یکدیگر ترکیب می کنند . این نوع آسفالت در دمای محیط پخش و متراکم می شود . از آسفالت سرد در قشر های رویه استفاده می شود .

آسفالت سرد کیسه ای :

آسفالت سرد کیسه ای ، نوعی آسفالت می باشد که ، با استفاده از قیر معمولی و افزودنی های خارجی تولید می شود . این نوع آسفالت ، در کارخانه های تولید آسفالت ، ابتدا به صورت گرم تولید می شود . سپس هنگامی که آسفالت سرد شود ، آن را در کیسه هایی با حجم 15 کیلوگرم بسته بندی می کنند . البته اگر مشتری درخواست بدهد ، این آسفالت در کیسه های بزرگتر ، یا در ظرف های فلزی ریخته شده و ارائه می شود . از مزایای آسفالت سرد کیسه ای می توان به عدم نیاز به فشرده شدن و کوبیده شدن اشاره نمود . با استفاده از آسفالت سرد کیسه ای ، خیلی سریع می توان چاله هایی که در خیابان ها و راه وجود دارند را پر نمود .

آسفالت سرد رودمیکس یا مخلوط آسفالت سرد در محل :

مصالح سنگی آسفالت سرد مخلوط در محل ، مصالحی می باشند که ، به اندازه لازم در محل مورد نظر حمل می شوند . سپس به اندازه مورد نیاز در سطح آماده شده و کپه می شوند . فاصله کپه های مصالح سنگی باید به شکلی باشد که ، امولسیون یا محلول قیر روی کپه پخش گردد . به علاوه باید باید ضخامت لازم ، پس از عملیات اختلاط با قیر و عملیات پخش آسفالت سرد مخلوط حاصل گردد . لازم به ذکر است که ، ابتدا باید سطح مورد نظر را تمیز و آماده سازی نمود ، سپس مصالح به محیط منتقل گردند . همچنین دانه بندی سنگدانه ها نیز باید به درستی انجام شود .

فرایند تولید آسفالت گرم ، جهت اجرای طرح توجیهی کارخانه آسفالت ( تولید آسفالت گرم و سرد ) ، به شرح زیر می باشد :

ابتدا مصالح سنگی به وسیله تسمه نقاله و بالابرنده ها به کوره خشک کن منتقل خواهند شد . در کوره خشک کن ، مصالح سنگی خشک شده و گرم می شوند . در کوره خشک کن دمای مصالح سنگی به 130 تا 170 درجه سانتی گراد می رسد . هنگام خروج مصالح سنگی از دستگاه خشک کن ، سرند هایی وجود دارند که ، مصالح سنگی ریز و درشت را از یکدیکر تفکیک می کنند . سپس مصالح سنگی تفکیک شده به صورت جداگانه در سیلوهای مصالح سنگی گرم ذخیره می شوند . در مرحله بعد ، جهت تولید بتن آسفالتی ، فیلر به وسیله بالابرنده به مخلوط کن انتقال داده می شود . سپس قیر مذاب به داخل مخلوط کن ریخته می شود . بدین طریق قیر ، فیلر و مصالح سنگی در درجه حرارت بین 115 تا 170 درجه سانتی گراد با یکدیگر مخلوط می شوند .

نکات قابل توجه جهت اجرای طرح توجیهی کارخانه آسفالت ( تولید آسفالت گرم و سرد ) :

• جنس سنگدانه ها تعیین کننده مقاومت سایشی و لغزشی آسفالت می باشد . بنابراین انتخاب مناسب سنگدانه بسیار مهم می باشد .
• برای تولید سنگدانه های مرغوب ، باید از سنگ شکن مرغوب استفاده شود . درصورت استفاده از سنگ شکن نامرغوب ، بروز ترک در سنگدانه ها افزایش می یابد .
• درصورت عدم دانه بندی درست سنگدانه ها ، مقاومت مخلوط آسفالتی کاهش یافته و سبب شیار افتادگی خواهد شد .
• اگر قیر مورد استفاده دارای ویژگی های لازم نباشد ، سبب خرابی و ترک خوردگی خواهد شد .
• در کارخانه تولید آسفالت ، باید دمای اختلاط و درصد اختلاط درست انتخاب شود . همچنین قیر و سنگدانه باید به صورت کامل با یکدیگر مخلوط شوند .

ماشین آلات خط تولید آسفالت گرم ، جهت اجرای طرح توجیهی کارخانه آسفالت ( تولید آسفالت گرم و سرد ) ، عبارتند از :

• کوره خشک کن
• سرند
• سیلو
• غبارگیر
• بالابرنده
• مخزن فیلر
• مخلوط کن
• تلمبه
• تجهیزات آزمایشگاهی تولید آسفالت

:: مطالب مرتبط :

:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید ایزوگام عایق رطوبتی

:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید قیر امولسیون

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی اختصاصی با کامفار برای اخذ وام و مجوز

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

:: جهت عضویت در سایت کلیک نمایید .

:: جهت ورود به سایت کلیک نمایید .

در صورتی که نیاز به طرح توجیهی اقتصادی و امکان سنجی کارخانه آسفالت ( تولید آسفالت گرم و سرد ) ، برای ارائه به بانک یا اخذ مجوز دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید .

:: دانلود فایل طرح توجیهی کارخانه آسفالت ( تولید آسفالت گرم و سرد )

فايل‌ها:
zipطرح توجیهی کارخانه آسفالت سال 96 داغ
تاريخشنبه, 21 ارديبهشت 1398 18:21
حجم فايل 2.42 MB
دانلود 133

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.


صنایع سلولزی

© 2022 کلیه حقوق این وبسایت محفوظ میباشد.
Articles
Categories