• 021-77869979
  • سفارش طرح توجیهی : 09360555304
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 24/7

دانلود طرح توجیهی کارخانه آسفالت ( تولید آسفالت گرم و سرد )

(4 votes, average 5 out of 5)

Asphalt production

جهت آشنایی با طرح توجیهی کارخانه آسفالت ( تولید آسفالت گرم و سرد ) ، تدوین شده در سال 96 و همینطور آشنایی با ماشین آلات خط تولید کارخانه آسفالت ( تولید آسفالت گرم و سرد ) ، این صفحه را مطالعه نمایید . آسفالت سرد کیسه ای ، آسفالت سرد رودمیکس یا مخلوط آسفالت سرد در محل ، از انواع آسفالت سرد می باشند که در راهسازی دارای کاربرد هستند .

معرفی طرح توجیهی کارخانه آسفالت ( تولید آسفالت گرم و سرد ) :

آسفالت ماده ای شبه جامد و چسبناک است که ، دارای رنگ سیاه می باشد . همانطور که می دانید ، از آسفالت برای ساخت جاده ها ، ساخت باند فرودگاه ، ساخت پشت بام ساختمان ها و .... استفاده می شود . آسفالت با مخلوط کردن مصالح سنگی و یک ماده چسباننده مانند قیر به وجود می آید . تقریبا بیش تر از 90 درصد آسفالت ، شامل مصالح سنگی می باشد .

به همین جهت مصالح سنگی تاثیر بسیاری بر کیفیت آسفالت تولید شده می گذارد . آسفالت با توجه به نوع کاربرد در انواع مختلف تولید می شود . آسفالت گرم ، آسفالت حفاظتی و آسفالت سرد از انواع آسفالت ها می باشند . برای تولید آسفالت گرم ، قیر و مصالح سنگی به صورت گرماگرم با یکدیگر مخلوط خواهند شد . به همین جهت این نوع آسفالت باید به صورت گرماگرم پخش و متراکم گردد .

آسفالت گرم دارای کد آیسک 26991480 می باشد . آسفالت حفاظتی پس از احداث راه های خاکی و شنی ، پس از پخش سنگدانه ها استفاده می شود . در واقع این آسفالت سبب غیر قابل نفوذ کردن بستر و جلوگیری از فرسایش بدنه می شود .

برای تولید آسفالت سرد ، در دمای محیط سنگدانه ها و قیر های محلول ( قیر های امولسیونی ) با یکدیگر ترکیب می کنند . این نوع آسفالت در دمای محیط پخش و متراکم می شود . از آسفالت سرد در قشر های رویه استفاده می شود .

آسفالت سرد کیسه ای :

آسفالت سرد کیسه ای ، نوعی آسفالت می باشد که ، با استفاده از قیر معمولی و افزودنی های خارجی تولید می شود . این نوع آسفالت ، در کارخانه های تولید آسفالت ، ابتدا به صورت گرم تولید می شود . سپس هنگامی که آسفالت سرد شود ، آن را در کیسه هایی با حجم 15 کیلوگرم بسته بندی می کنند .

البته اگر مشتری درخواست بدهد ، این آسفالت در کیسه های بزرگتر ، یا در ظرف های فلزی ریخته شده و ارائه می شود . از مزایای آسفالت سرد کیسه ای می توان به عدم نیاز به فشرده شدن و کوبیده شدن اشاره نمود . با استفاده از آسفالت سرد کیسه ای ، خیلی سریع می توان چاله هایی که در خیابان ها و راه وجود دارند را پر نمود .

آسفالت سرد رودمیکس یا مخلوط آسفالت سرد در محل :

مصالح سنگی آسفالت سرد مخلوط در محل ، مصالحی می باشند که ، به اندازه لازم در محل مورد نظر حمل می شوند . سپس به اندازه مورد نیاز در سطح آماده شده و کپه می شوند . فاصله کپه های مصالح سنگی باید به شکلی باشد که ، امولسیون یا محلول قیر روی کپه پخش گردد .

به علاوه باید باید ضخامت لازم ، پس از عملیات اختلاط با قیر و عملیات پخش آسفالت سرد مخلوط حاصل گردد . لازم به ذکر است که ، ابتدا باید سطح مورد نظر را تمیز و آماده سازی نمود ، سپس مصالح به محیط منتقل گردند . همچنین دانه بندی سنگدانه ها نیز باید به درستی انجام شود .

فرایند تولید آسفالت گرم ، جهت اجرای طرح توجیهی کارخانه آسفالت ( تولید آسفالت گرم و سرد ) ، به شرح زیر می باشد :

ابتدا مصالح سنگی به وسیله تسمه نقاله و بالابرنده ها به کوره خشک کن منتقل خواهند شد . در کوره خشک کن ، مصالح سنگی خشک شده و گرم می شوند . در کوره خشک کن دمای مصالح سنگی به 130 تا 170 درجه سانتی گراد می رسد . هنگام خروج مصالح سنگی از دستگاه خشک کن ، سرند هایی وجود دارند که ، مصالح سنگی ریز و درشت را از یکدیکر تفکیک می کنند .

سپس مصالح سنگی تفکیک شده به صورت جداگانه در سیلوهای مصالح سنگی گرم ذخیره می شوند . در مرحله بعد ، جهت تولید بتن آسفالتی ، فیلر به وسیله بالابرنده به مخلوط کن انتقال داده می شود . سپس قیر مذاب به داخل مخلوط کن ریخته می شود . بدین طریق قیر ، فیلر و مصالح سنگی در درجه حرارت بین 115 تا 170 درجه سانتی گراد با یکدیگر مخلوط می شوند .

نکات قابل توجه جهت اجرای طرح توجیهی کارخانه آسفالت ( تولید آسفالت گرم و سرد ) :

• جنس سنگدانه ها تعیین کننده مقاومت سایشی و لغزشی آسفالت می باشد . بنابراین انتخاب مناسب سنگدانه بسیار مهم می باشد .
• برای تولید سنگدانه های مرغوب ، باید از سنگ شکن مرغوب استفاده شود . درصورت استفاده از سنگ شکن نامرغوب ، بروز ترک در سنگدانه ها افزایش می یابد .
• درصورت عدم دانه بندی درست سنگدانه ها ، مقاومت مخلوط آسفالتی کاهش یافته و سبب شیار افتادگی خواهد شد .
• اگر قیر مورد استفاده دارای ویژگی های لازم نباشد ، سبب خرابی و ترک خوردگی خواهد شد .
• در کارخانه تولید آسفالت ، باید دمای اختلاط و درصد اختلاط درست انتخاب شود . همچنین قیر و سنگدانه باید به صورت کامل با یکدیگر مخلوط شوند .

ماشین آلات خط تولید آسفالت گرم ، جهت اجرای طرح توجیهی کارخانه آسفالت ( تولید آسفالت گرم و سرد ) ، عبارتند از :

• کوره خشک کن
• سرند
• سیلو
• غبارگیر
• بالابرنده
• مخزن فیلر
• مخلوط کن
• تلمبه
• تجهیزات آزمایشگاهی تولید آسفالت

:: دانلود فایل طرح توجیهی کارخانه آسفالت ( تولید آسفالت گرم و سرد )

فايل‌ها:
rarطرح توجیهی مجتمع بزرگ تولید همزمان بتن آماده و آسفالت در زمینی به مساحت 70000 متر مربع با ظرفیت ( 617142 تن بتن آماده + 384000 تن آسفالت ) سال 1401 (با کامفار جمعا 131 صفحه) (WORD+PDF) ( اختصاصی - برای اشتراک سه ماهه و بالاتر )
تاريخسه شنبه, 29 فروردين 1402 22:24
حجم فايل 3.48 MB
دانلود 1

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

rarطرح توجیهی کارخانه آسفالت گرم در زمینی به مساحت 25,000 متر مربع با ظرفیت سالانه 192,000 تن ، 83 صفحه - آپدیت سال 1400 (pdf+word)( اختصاصی - برای اشتراک شش ماه و یکساله )
تاريخدوشنبه, 27 تیر 1401 21:42
حجم فايل 18.4 MB
دانلود 46

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipطرح توجیهی کارخانه آسفالت سال 96 داغ
تاريخشنبه, 21 ارديبهشت 1398 18:21
حجم فايل 2.42 MB
دانلود 164

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.


صنایع سلولزی

© 2023 کلیه حقوق این وبسایت محفوظ میباشد.
Articles
Categories