• 021-77869979
  • سفارش طرح توجیهی : 09360555304
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 24/7

آموزش تصویری مدیریت سرمایه در فارکس و بورس

(2 votes, average 5 out of 5)

 آموزش مدیریت سرمایه در فارکس

در این قسمت که قسمت یازدهم از دوره جامع آموزش تصویری تحلیل تکنیکال در بورس و فارکس میباشد ، به آموزش مدیریت سرمایه در فارکس پرداخته شده است . کلیه اعضای محترم سایت میتوانند روش دسترسی به فیلم آموزش مدیریت سرمایه در فارکس را در انتهای همین صفحه مشاهده نمایند . اصول مدیریت سرمایه برای سرمایه گذاری کوتاه مدت و میان مدت ، با اصول مدیریت سرمایه برای سرمایه گذاری های بلند مدت متفاوت میباشد . و موضوع فیلم آموزشی مدیریت سرمایه ، در واقع آموزش تصویری مدیریت سرمایه برای سرمایه گذاری کوتاه مدت و میان مدت در فارکس میباشد .


قوانین مدیریت سرمایه در سرمایه گذاری کوتاه مدت و میان مدت در فارکس :


  • اولین و مهمترین قانون مدیریت سرمایه ، حفظ سرمایه اولیه میباشد . اگر 50% از سرمایه اولیه را از دست دهیم ، باید 100% سود کنیم تا به سرمایه ی اول برسیم بنابراین حفظ سرمایه اولیه از سود کردن مهمتر میباشد . در چنین وضعیتی باید با یک سوم ریسک معمولی معمولی ترید کنیم . زمانی که 30% سرمایه اولیه سود کردیم ، از آن سرمایه به عنوان سرمایه ثانویه استفاده میکنیم که از آن محل ، میتوانیم با ریسک عادی و قوانین مربوط به آن کار کنیم .
  • در هر پوزیشن گیری هیچگاه نباید استاپ لاس ما بیشتر از 3% کل باقیمانده حساب ما باشد .
  • در هر پوزیشن گیری استاپ لاس ما باید بزگتر مساوی 50 پیپ باشد . حتی اگر تکنیکالا و از روی نمودار استاپلاس ما زیر 50 پیپ بود ، باید حتما استاپ لاس را به 50 پیپ افزایش دهیم .
  • حد سود یا TP ما باید بزرگتر یا مساوی با حد ضرر یا SL ما باشد .
  • در آن واحد ، هرگز نباید بیش از 15% نقدینگی در بازار درگیر باشد . ( نهایتا در 5 پوزیشن )

ریسک فری کردن پوزیشن یا برک ایون کردن پوزیشن چیست ؟


در صورتی که پوزیشن ما به اندازه استاپ لاس در سود رفت ، نصف پوزیشن را میبندیم و استاپ لاس را روی نقطه پوزیشن گیری قرار میدهیم . در این حالت در بدترین حالت هم نه سود خواهیم کرد و نه زیان . این حرکت را ریسک فری کردن پوزیشن (   RISK FREE ) یا برک ایون کرن پوزیشن ( BREAK EVEN ) مینامند .

در کل زمانی که شما در سود هستید اگر استاپ لاس خود را روی نقطه پوزیشن گیری قرار دهید ، اگر بازار در خلاف جهت شما حرکت کرد و استاپ لاس شما را زد باز هم ضرر نخواهید کرد که این کار نیز مصداق ریسک فری کردن پوزیشن میباشد.

قوانین مدیریت سرمایه و همینطور تعیین حجم ورودی به بازار، در فیلم آموزش مدیریت سرمایه ، آموزش داده شده است .

جهت مطالعه محتوای کل دوره ( 12 قسمت ) و دانلود آن میتوانید به این صفحه مراجعه نمایید .

جهت مشاهده آموزشهای تحلیل تکنیکال به صورت رایگان ، کانال (( آموزه های مالی رضا گلشاهیان )) را در یوتیوب سابسکرایب نموده و در قسمت آموزش تحلیل تکنیکال میتوانید کلیه فیلم های آموزشی ایشان را مشاهده نمایید.

 


کسب و کارهای پر طرفدار

© 2024 کلیه حقوق این وبسایت محفوظ میباشد.
Articles
Categories