• 021-77869979
 • سفارش طرح توجیهی : 09360555304
 • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 • 24/7

طرح توجیهی پایانه باربری ⭐️ با کامفار جهت اخذ مجوز و وام

(4 votes, average 4 out of 5)

طرح توجیهی پایانه باربری

جهت نگارش مطالعات بازار و طرح توجیهی پایانه باربری با اطلاعات کاملاً به روز برای سال 1401 ، با فرمت DOC و PDF و با گزارش گیری نرم افزار کامفار ، جهت اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، این صفحه را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید . ضمنا میتوانید فایل pdf طرح توجیهی پایانه باربری را که در سال 1400 نگارش شده است را صرفا جهت مطالعه از انتهای صفحه دانلود نمایید.


✔️ در طرح توجیهی شهرک پایانه های باربری می خوانیم که به چه مکانی اطلاق میشود و کارکرد آن چیست !


در طرح توجیهی شهرک پایانه های باربری می خوانیم که به چه مکانی اطلاق میشود و کارکرد آن چیست !

پایانه های باربری به چه مکان هایی گفته میشود ؟

شهرک‌های پایانه حمل و نقل عمدتاً به منظور ساماندهی سیستم حمل و نقل درون شهری و برون شهری و حتی ساماندهی حمل ‌و نقل‌های صادراتی و برون مرزی راه‌اندازی می‌شوند.

شهرک‌های مخصوص حمل و نقل ، در واقع مجموعه ای از چند شرکت حمل و نقل هستند که هرکدام ، خدمات خاص خود را به رانندگان ماشین‌های باری و کامیون‌داران ارائه می‌دهند.

مزیت فعالیت در چنین شهرک‌هایی برای مدیران و صاحبان شرکت‌های حمل بار این‌است که می‌توانند در یک فضای رقابتی سالم، خدمات اختصاصی خود را به صورت غیرمشارکتی یا مشارکتی با سایر شرکت‌های حاضر در مجموعه به مراجعه‌کنندگان ارائه دهند و ضمن حضور فعال در یک محیط تخصصی در زمینه حمل و نقل، با ارائه خدمات رفاهی مناسب به رانندگان سود خوبی بدست آورند.

ارزش و اهمیت وجود این شهرک ها در طرح توجیهی ترمینال های باربری برای مسئولان شهری :

وجود ترمینال های حمل و نقل بار برای مسئولان شهرداری، استانداری و راه وشهرسازی مزایای بسیاری از جمله کنترل ترافیک ماشین‌های سنگین در محدوده شهری، کنترل ترافیک جاده‌ای، کنترل میزان آلاینده‌های مضر، ایجاد امنیت شهری برای شهروندان و ایجاد بستر آموزشی و ساماندهی شده ویژه رانندگان ماشین‌های باری و کامیون‌داران  را در بردارد.

✳️ ارزش و اهمیت وجود ترمینال های حمل و نقل کالا برای رانندگان و کامیون‌داران :

نرخ‌ حمل بار، امکانات رفاهی و اقامتی ، انتخاب شرکت مناسب جهت همکاری و توافق مناسب و سودآور با شرکت یا صاحب بار همواره از دغدغه‌های رانندگان ماشین‌های حمل بار بوده است.

فعالیت در شهرک‌های حمل و نقل بار علاوه بر صرفه جویی در وقت و ارائه خدمات رفاهی مناسب برای رانندگان مزایای بسیاری از جمله امکان تعیین نرخ حمل بار با نظرسنجی از راننده و توافق منطقی با منفعت دوطرفه مابین راننده و شرکت یا راننده و صاحب بار را به دنبال دارد.

✳️ خدمات قابل ارائه این شهرک ها در طرح توجیهی ترمینال های باربری به قرار زیر میباشد :

 • بخش اداری
 • پارکینگ مخصوص ماشین‌های باری
 • جایگاه سوخت دومنظوره (گاز و بنزین)
 • مسجد یا نمازخانه مجزا ویژه پرسنل و ویژه رانندگان و کامیون‌داران
 • سرویس بهداشتی مجزا ویژه پرسنل و ویژه رانندگان و کامیون‌داران
 • سوئیت‌های خصوصی ویژه اقامت مراجعین با امکانات مجزا شامل سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی و آشپزخانه
 • اقامتگاه عمومی جهت اسکان موقت و استراحت رانندگان و کامیون‌داران
 • انبارها و سوله‌ها
 • فروشگاه مواد غذایی، قطعات خودرو و تعمیرگاه مخصوص ماشین باری و کامیون
 • رستوران و فست فود
 • فضای اختصاصی استقرار برای هر شرکت حمل بار به شکل مجزا
 • کارواش مخصوص ماشین سنگین
 • بخش کنترل حوادث شامل آتش نشانی و درمانگاه
 • اتاق استراحت مخصوص پرسنل
 • امکانات حمل و نقل عمومی کرایه‌ای مانند تاکسی‌های درون و برون‌شهری و اتوبوس

✔️ مجوزهای مورد نیاز برای راه‌اندازی پروژه در طرح توجیهی شهرک پایانه ی حمل و نقل کالا


 مجوزهای مورد نیاز برای راه‌اندازی پایانه حمل و نقل بار

درخواست کسب جواز راه‌اندازی شهرک حمل و نقل کالا می‌تواند به درخواست یک یا چند شخصیت حقیقی یا حقوقی که ترجیحاً جزو هیئت تاسیس یک شرکت حمل و نقل بار باشند انجام گیرد.

دریافت جواز تاسیس شهرک حمل و نقل بار منوط به کسب تاییدیه از وزارتخانه راه و شهرسازی، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، شهرداری (در صورت احداث در محدوده درون شهری)، استانداری، سازمان نظارت بر اماکن نیروی انتظامی و سازمان آتش نشانی می‌باشد.

پیش‌تر خدمات قابل ارائه در شهرک‌های حمل بار را مورد بررسی قرار دادیم؛ در این بخش می‌خواهیم مجوزهای مورد نیاز برای ارائه هرکدام از خدمات را مورد بررسی قرار دهیم.

1 - جایگاه سوخت دومنظوره :

این بخش یکی از اجزای اصلی یک شهرک حمل و نقل کالا است و وظیفه تامین سوخت مورد نیاز خودروهای عبوری را عهده‌دار است.

برای احداث جایگاه سوخت دومنظوره فضای به متراژ حداقل 250 تا 350 متر مربع نیاز است و مراحل اخذ مجوز آن شامل تکمیل فرم‌های مربوط به بخش بازرگانی منطقه، ارائه مدارک مورد نیاز شامل گواهی عدم اعتیاد، عدم سوء پیشینه، پایان خدمت یا معافیت و مدارک و مستندات مربوط به مالکیت زمین مورد استفاده به منظور احداث جایگاه سوخت است.

لازم به ذکر است که برای راه‌اندازی جایگاه سوخت دومنظوره کسب تاییدیه از اداره برق و اداره گاز نیز مورد نیاز است.

2 - سوئیت‌های اقامتی خصوصی و استراحتگاه موقت :

راه‌اندازی هرگونه پایگاه اقامتی منوط به اخذ موافقت سازمان گردشگری و میراث فرهنگی و همچنین اداره نظارت بر اماکن نیروی انتظامی و در برخی موارد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

3 - فروشگاه‌‌ها و تعمیرگاه‌ها :

کلیه بخش‌های تجاری فعال در مجموعه می‌بایست پروانه کسب معتبر از اتحادیه صنفی مربوط به دسته‌بندی شغلی خود را دریافت نمایند تا اجازه فعالیت قانونی داشته باشند.

4 - کارواش :

برای راه‌اندازی کارواش در مجموعه نیاز به کسب تاییدیه از اتحادیه اتوسرویس، تعمیرگاه، پارکینگ و کارواش دارید و علاوه بر آن می‌بایست درخواست خود را به صورت آنلاین در وبسایت وزارتخانه صمت بارگزاری نمایید.

5 - بخش حوادث :

برای راه‌اندازی درمانگاه نیاز به ساختمان با متراژ حداقل 200 متر مربع می‌باشد و تیم متقاضی می‌بایست حداقل 5 نفر با حداقل 1 تا 3 پزشک عمومی یا فارغ التحصیل پیراپزشکی باشند.

تاسیس درمانگاه منوط به دریافت تاییدیه از وزارتخانه بهداشت و دانشگاه علوم‌پزشکی منطقه مربوطه است.

احداث ایستگاه آتش نشانی با تجهیزات مناسب نیز باید زیرنظر و با دریافت تاییدیه از سازمان آتش‌نشانی صورت گیرد.

6 - امکانات حمل و نقل عمومی :

برای ارائه خدمات حمل و نقل عمومی درون شهری یا برون شهری دریافت تاییدیه از اداره تاکسیرانی یا اتوبوسرانی منطقه مورد نیاز می‌باشد.

7 - حمل و نقل برون مرزی :

شهرک‌های حمل و نقل بار که تمایل به شرکت در فعالیت‌های صادراتی و وارداتی دارند می‌بایست مجوزهای مورد نیاز را از اداره گمرک دریافت نمایند.


✔️ براوردهای مالی و متراژ زمین مورد نیاز پروژه در طرح توجیهی شهرک پایانه ی حمل و نقل کالا


براوردهای مالی پایانه ی حمل و نقل کالا

✳️ متراژ زمین مورد نیاز جهت احداث پایانه حمل و نقل کالا

میزان زیربنای مورد نیاز جهت احداث یک شهرک حمل و نقل بار با احتساب فضای مورد نیاز برای فعالیت هر شرکت حمل و نقل بار و نوع خدمات و ظرفیت شهرک، بین 13000 تا 46000 مترمربع می‌باشد.

زمین مورد نظر می‌تواند تحت مالکیت شخصی با کاربری تجاری و یا به شکل واگذاری از طرف شهرداری، راه و شهرسازی، حمل و نقل جاده ای یا  سازمان اوقاف باشد.

✳️ برآورد مالی احداث شهرک حمل‌ و نقل کالا در سال 1401

سرمایه اولیه مورد نیاز جهت راه‌اندازی یک پایانه حمل و نقل کالا به عوامل متعددی از جمله نوع مالکیت زمین مورد نظر(خریداری شده یا واگذاری شده و استیجاری)، نوع و تعداد خدماتی که در مجموعه ارائه می‌گردد، تجهیزات مورد نیاز، تعداد شرکا و موسسان و منطقه مورد نظر جهت راه‌اندازی مورد نظر وابسته است.

حداقل سرمایه مورد نیاز جهت راه اندازی چنین مجموعه‌ای با حداقل امکانات ضروری و حداقل متراژ مجاز در منطقه برون شهری معادل 300 تا 600 میلیارد تومان در صورت خریداری زمین موردنظر می‌باشد.

درصورت استفاده از زمین واگذاری یا استیجاری این هزینه تا72 درصد کاهش می‌یابد.

البته توجه داشته باشید که در صورت تمایل برای احداث جایگاه سوخت، قرارداد اجاره زمین باید حداقل 15 سال اعتبار داشته باشد.

ایجاد امکانات حراستی و حفاظتی مناسب توسط نیروی انسانی مثل بخش نگهبانی و تجهیزات تکنولوژیک مثل دوربین‌های مداربسته به ویژه در بخش‌های سوختگیری و بارگیری موجب اعتمادسازی بیشتر بین مجموعه و مراجعین و همچنین فعالیت منظم‌تر‌ مجموعه می‌باشد.

وجود تجهیزات حفاظتی و نظارتی مناسب مزایای دیگری از جمله امکان پیگیری مستند و مستدل حوادث مثل سرقت و درگیری و... را با استفاده از تصاویر و شواهد موجود فراهم می‌سازد.

هزینه بکارگیری تجهیزات حفاظتی و نظارتی پایه مناسب حداقل 150 میلیون تومان هزینه دربرخواهد داشت.

✳️ امور مرتبط با دارایی و مالیات شهرک‌های حمل و نقل کالا

چنین مجموعه‌ای در نوع خود یک شرکت فعال محسوب می‌شود و نیازمند دریافت کد اقتصادی است. شرکت‌های فعال بدون کد اقتصادی غیرقانونی محسوب می‌شوند.

هر شرکت حداکثر 2 ماه پس از تاسیس و فعالیت موظف به تشکیل پروانده مالیاتی و مالیات بر ارزش افزوده است و میزان 2/1000 سرمایه شرکت به اداره دارایی و مالیات تعلق می‌گیرد که در صورت عدم تشکیل پرونده مشمول جریمه 2 برابری خواهد شد.

مدارک اولیه مورد نیاز جهت تشکیل پرونده شامل اسناد هویتی متقاضی، مستندات مربوط به مجوز کسب و کار و مستندات مربوط به مالکیت محل کسب از جمله کد پستی معتبر محل کسب تایید شده از سوی اداره پست می‌باشد.

✳️ جمع‌بندی بیزنس پلن احداث پایانه شهرکی حمل و نقل کالا
 • حداقل زیربنا موزد نیاز: 13000 مترمربع
 • حداقل بودجه مورد نیاز : 300 میلیون تومان الی 600 میلیون تومان در صورت خرید زمین
 • نرخ برابری ارزی: 1$=28229T
 • بازه سوددهی: حداقل 2 سال

✍️ جهت تهیه مطالعات بازار و طرح توجیهی پایانه باربری ، با اطلاعات کاملا به روز با فرمت Word و PDF و با گزارش گیری نرم افزار کامفار ، جهت اخذ جواز تاسیس یا وام و تسهیلات بانکی ،با ما تماس بگیرید .


📚 دانلود فایل های طرح توجیهی تیپ پایانه باربری

👈 توجه : کلیه ی طرح های تیپ یا آماده ، صرفا کاربرد مطالعاتی و تحقیقاتی داشته و جهت اخذ مجوز و یا تسهیلات و وام بانکی مناسب نمیباشند . جهت تهیه طرح توجیهی با کاربرد اجرایی و بانکی با ما تماس بگیرید.

فايل‌ها:
rarطرح توجیهی احداث پایانه ی حمل و نقل در زمینی به مساحت 10000 متر مربع 55 صفحه تابستان سال 1401 (pdf+word) ( اختصاصی - برای اشتراک سه ماهه و بالاتر )
تاريخجمعه, 18 فروردين 1402 18:26
حجم فايل 1.71 MB
دانلود 18

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

rarطرح توجیهی شرکت و پایانه حمل و نقل سراسری در زمینی به مساحت 21850 متر مربع ، 49 صفحه - آپدیت سال 1400 (pdf+word)( اختصاصی - برای اشتراک شش ماه و یکساله )
تاريخدوشنبه, 27 تیر 1401 21:26
حجم فايل 1.05 MB
دانلود 4

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

rarطرح توجیهی پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در زمینی به مساحت 50 هکتار ، 226 صفحه - آپدیت سال 1400 (pdf+word)( اختصاصی - برای اشتراک شش ماه و یکساله )
تاريخدوشنبه, 27 تیر 1401 20:12
حجم فايل 6.48 MB
دانلود 17

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipطرح توجیهی پایانه صادراتی محصولات کشاورزی ( گل و گیاه ) 18 صفحه سال 97
تاريخیکشنبه, 24 اسفند 1399 15:17
حجم فايل 1.59 MB
دانلود 58

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipطرح توجیهی احداث ترمینال لجستیک یا پایانه پشتیبانی در فرودگاه داغ
تاريخدوشنبه, 10 دی 1397 17:09
حجم فايل 1.32 MB
دانلود 129

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipطرح توجیهی احداث پایانه صادراتی جهت حمل و نقل کالا ( طرح تیپ 19 صفحه ای ) داغ
تاريخدوشنبه, 21 آبان 1397 20:01
حجم فايل 2.18 MB
دانلود 165

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.

zipطرح توجیهی احداث ترمینال کانتینری سال 97
تاريخدوشنبه, 09 ارديبهشت 1398 15:12
حجم فايل 956.86 KB
دانلود 91

برای دانلود این محصول شما نیاز به خرید اشتراک دارید اگر عضو هستید با حساب کاربری خود وارد شوید.


کسب و کارهای پر طرفدار

صنعت گردشگری

© 2024 کلیه حقوق این وبسایت محفوظ میباشد.
Articles
Categories